Recenzia k inzerovanemu autu..

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Recenzia k inzerovanemu autu..

Príspevok od používateľa citronsk »

Ahojte, nebolo by na skodu tu na autobazare keby sa dalo diskutovat pri kazdom jednom inzerate.. Napr. by prispievali ti, ktori auto boli pozriet.. Mnohym ludom by sme usetrili peniaze za prejazdene pohonne hmoty aby kvoli nekvalitnym kusom zbytocne nemerali cestu, tak ako ja s kolegom pred chvilou.. Ak mozu existovat recenzie k hotelom, preco by nemohli byt diskusie k autam? To ze by boli k jednotlivym autam, samozrejme k tym zlym iba negativne prispevky, nevadi, lebo napriklad pozitivum vidim v tom, ze predajcovi, ktory pravidelne inzeruje by sa zobrazoval feedback podobne ako na EBAY ci uz negativny alebo pozitivny...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

viem si to zivo predstavit lol , takuto chujovinu nekupujte a podobne zvasty . To urcite nie. Keby si ti mal auto v dobrom stave ale na foto by nevyzeralo bohvieako a pisal by ti tam hocikto ako by si sa tvaril ?
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...existuje cenzura a nemyslim zeby toto forum bolo nieco podobne ako pokec... myslim ze admin by dokazal na 90% vyfiltrovat pravdive a vecne prispevky... Nehovorim ze to musi mat presne taku podobu o akej pisem, no v poslednom case co auto to stocene, alebo nepravdive udaje uvedene v inzerate... Vsetky maju uplnu servisnu historiu, len pri obhliadke auta sa zahadne vsetky servisne knizky stracaju...
matusk86
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.11.2010 13:29
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzia k inzerovanemu autu..

Príspevok od používateľa matusk86 »

citronsk napísal:Ahojte, nebolo by na skodu tu na autobazare keby sa dalo diskutovat pri kazdom jednom inzerate.. Napr. by prispievali ti, ktori auto boli pozriet.. Mnohym ludom by sme usetrili peniaze za prejazdene pohonne hmoty aby kvoli nekvalitnym kusom zbytocne nemerali cestu, tak ako ja s kolegom pred chvilou.. Ak mozu existovat recenzie k hotelom, preco by nemohli byt diskusie k autam? To ze by boli k jednotlivym autam, samozrejme k tym zlym iba negativne prispevky, nevadi, lebo napriklad pozitivum vidim v tom, ze predajcovi, ktory pravidelne inzeruje by sa zobrazoval feedback podobne ako na EBAY ci uz negativny alebo pozitivny...

Ja osobne by som takéto niečo tiež privítal.. myslím, že celkovo by sa spätná väzba dostavila veľmi rýchlo zo strany kupujúcich...
A veľmi mi na autobazar.eu v diskusiách chýba pri každom príspevku ,,páči sa mi,, ... ,,nepáči sa mi,, .. tiež by som rád pri čítaní fóra dal na nejaký príspevok, kladné hodnotenie, že sa mi páči.. je prínosný a súhlasím s ním .. a takisto k niektorým opačne, ked niekto napíše niečo s čí nezdielam totožný názor... neviem ako Vás, ale rád by som vedel s koľkými ľudmi zdielam podobný názor atd... Toto mi tu veeelmi chýba... :3906:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stýkrát to isté... Okrem toho, že je to už nejaký ten pátek zakázané v pravidlách fóra (ktovie prečo?) - Kto to bude kontrolovať? Za čo? Už teraz admin nestíha mazať samotné inzeráty od samotných podvodníkov a nie ešte diskusiu k nim! Pri dnešnej konkurencii a závisti a všetkom možnom máš o chvíľu pod každým inzerátom samé negatíva. A posledná, ale dosť podstatná vec - čo bude brániť predajcovi s čo len jedným negatívnym komentárom inzerát zmazať a vložiť ho nanovo, s čistým štítom?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz tu tento system bol rozoberany a to sa proste fakt neda. Ani ja, obrovsky zastanca takejto myslienky, si nedokazem predstavit nic v tomto zmysle... ako by to mohlo skutocne fungovat.

predstav si pri inzerate popis "je to buranica, strasna". Co z toho ?! Keby tam bol popis "hrozna buranica spredu, tu je dvesto fotiek co hovorim, naprava posunuta, ramena zohnute, geometria neriesitelna, tlmice prihnute aby sa dali nahodit do pokrutenej kasne, nosniky odpilene a navarene" tak to je nieco uplne ine. Ale to nikto nespravi.

Dalsi popis "vstrekovace a turbo v hajzli, nekupujte!" a... ? ako to fesak poznal? Ked tam napisem ja a prilozim protokol zo stolice (vstrekovacovej, nie mojej) a tlaky turba z diagnostiky, bude to mat uplne inu vypovednu hodnotu, ze?

mozem kludne namerat hrubky laku a na zaklade toho ukazat ze auto bolo lakovane a burane. Az na to, ze fotky a hrubky laku mozu byt z uplne ineho auta... cerveny ford mondeo co som meral pred rokom, cerveny ford mondeo v dnesnych inzeratoch.

no a teraz mi povedz, ako by si chcel mnou konkretne nacrtnute priklady odlisit od reality a od sprosteho konkurencneho boja. Ako rozlisis co je realita a co vymyslene/vykonstruovane svinstvo ?? Co ked ja prevadzujem autobazar alebo predavam podobne/rovnake auto a takymto sposobom chcem poskodit ineho "konkurenta" ?

toto nemas ako odlisit, rozumies? Aj fotky... ked niekto spravi nejake fotky, nie je problem dokonca doma v photoshope prehodit farby - zelenu za cervenu - a zo sialenej buracky co som ja doma opravoval na dvore pred dvomi rokmi je zrazu napasovana vec na inzerat. Ja som opravoval zelene auto, niekto predava cervene, fakt to vo photoshope s farebnou paletou vymenim tak ze nebudes pochybovat ze tie obrazky su z toho sucasneho auta.

A co s tym chces spravit?

takze kvoli tomuto sa to proste neda. Neda, neda, a neda, nijako neda.

musis sa odosobnit od svojho sveta ("ja som kupujuci a chcem kupit pekne auto a nemam zaujem chodit pozerat sracky") a musis sa dostat do reality. Neuveris aki zmrdi sa v tejto oblasti pohybuju a ake veci sa robia.

http://forum.autobazar.eu/ktore-z-tycht ... 20536.html

kamarade, ver tomu ze takychto aut tu beha daleko viac ako sa ti len dokaze snivat. Strasne sa bavim na tych odbornych clankoch ze "az priblizne tretina dovezenych aut je stocenych". Rit palovu tretina, to je asopn 90% ... ved kto uz by neubral 150.000 ked je to TAK JEDNODUCHE A BEZTRESTNE !!

zabudni na idealny svet, dobre? Pozri sa na AAA, naslubuju ti nemozne a ked ma prist na plnenie...
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

mp3turbo: Nic nie je jednoduche a vela veci predsa funguje. Kazdy prispievatel nahra foto VIN auta, (bude v zaujme predavajuceho zverejnit VIN)1.kazdy bude mat feedback, (napr. sme.sk, je to odlisne, lebo tam vo fore nikomu nejde o peniaze). Samozrejme kazdy si moze spravit novy profil ale jednak vela ludi si tu isty cas buduje meno pod istym nickom, navyse novych uzivatelov s minimom prispevkov beru na kazdom fore s rezervou...
2.BURANE AUTO Kazdy izerujuci sa bude moct branit a vyvratit ze to tak nie je... napr. Admin (zoberme to tak, ze web sa kvoli nadstardadnym sluzbam stane dostatocne bohaty a dokaze zaplatit dostatok administratorov) da privlastok prispevku s 0% vypovednou hodnotou kym povodny prispievatel nedolozi napr. detailne foto (detailne odfotenu cast, ktora vykazuje znamky opravy), pripadne odfotene VIN konkretneho auta
3.Inzerent bude pri kazdom nahrani auta musiet registrovat VIN auta, tak nebude moct nahrat novy inzerat dajme tomu do 4 tyzdnov...

4. "vstrekovace v hajzli?" podobne prispevky sa budu mazat okamzite... Ak bolo auto v servise, dolozi dokaz... Pre jedno auto, si nebude konkurencia davat tolko roboty aby robila takuto sabotaz, rychlo im dojde ze dotycny im to moze vzdy vratit... pri vsetkom bude asistovat admin a jeho 0%-na vypovedna hodnota... :)

5. "cervene mondeo zas nie je bezny automobil na nasich cestach" :) sfoti auto z blizka, z dialky, s SPZ, prip. logom autobazaru... Preco by si sa fotil s mondeom co si meral pred rokom :) Vo photoshope sa dnes maju cas hrat tak deti a ludia ktorych photoshop zivy, ostatni maju dost inej robit ako zle konkurencii, moze sa to stat samozrejme ale casom to kazdeho prejde...

Netvrdim, ze to co som napisal celu vec poriesi bezproblemovo, no to bol vysledok 10-tich minut, ak niekto chce a da si zalezat porozmysla, posedi nad tym... urcite moze existovat cesta ako to spravit, nehovoriac o tom ako by to zvysilo renome tomuto webu, stal by sa z neho doslova monopol....
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

alebo druha moznost, prispiet pod inzerat bude moct len ten kto bude poznat VIN a dolozi jeho foto... Predajca bude pod VIN registrovat automobil, tak nebude mat administrator problem s identifikaciou...

Kym nevyskusas nevies, aj na novom fore sa ludia urcite narobili, hodiny presedene pred PC a vyslo to nazmar, aspon zatial teda, no skusili, nie vzdy to vyjde, ale velakrat ano...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mas vyborne napady a rozmyslas takmer uplne rovnako ako ja. Skusim ti argumentovat:

- je relativne zlozite opisat 17miestny vin bez pomylenia sa v strese. Zoparkrat som to skusal ked som bol s kamaratmi kukat nejake serble a chcel som to na overenie kilometrov v autorizovych servisoch (za opytanie dam iba tri minuty za telefon a ten mam nekonecny takze vlastne nic okrem casu). Namiesto nuly opises O, namiesto jednicky L a podobne.

- ked bazarnik vidi ze velmi starostlivo opisujes, zacina sa kolotoc stresu. Zamerne sa to snazi prekazit blablabla...

- z tohoto isteho dovodu bude neskutocne zlozite crosscheckovat VIIN inzerenta a VIN toho kto sa snazi prispiet.

- 99.9% inzeratov nema zadanych VIN a velmi dobre vedia preco

- 99.9% inzerentov nema ziadnu snahu ani ochotu VIN zverejnit, niektori maju predsudky, ini nechcu z jasnych dovodov atd atd.

- ziadnym sposobom nedonutis inzerentov aby ti pri kazdom voze zadavali vin. Vies co ti povie do telefonu priemerny inteligent s piatimi triedami zakladnej skoly, hrubou retazou na krku a 27 rokmi teda TYPIZOVANY majitel autobazaru ? Keket ja mam 40 vozov na placi, pyceee, ja mam zadavat taketo vyyebane chuyoviny ?! Garantujem ti, ze pocet inzeratov by PRUDKO KLESOL keby bola zavedena POVINNOST zadat VIN. No a to sa asi nebude pacit majitelovi tejto sajty ktory na tom zaraba hodne pekne miliony. Cize... doriesili sme a este sme ani nezacali.



> 2.BURANE AUTO Kazdy izerujuci sa bude moct branit a vyvratit ze to tak nie je...

aj keby to tak bolo, pri prvom prispevku "je to burane" s akymkolvek zdovodnenim nema predavajuci najmensiu sancu presvedcit vsetkych ze to naozaj burane nie je. Proste uz len jediny negativny prispevok odradi obrovske kvantum [!!!] potencialnych kupujucich a toto je dovod preco su vsetky auta cez telefon neburane a az pri osobnej obhliadke zistis 10cm odchylku na naprave. Proste ked niekomu povies alebo priznas ze to bolo minimalne tuknute, koniec. Otoci sa inde. To iste plati s kilometrami, 99.99% naroda nikdy nekukne na nic co ma viac ako 180.000km a poznas aj to magicke cislo 120.000km ?

- ktory predavajuci ti dovoli spravit detailne a krasne fotky problematickeho miesta? Pockajte chvilocku, toto si tu odfotim... ajeeje nevyslo mi to, skusim inu clonu a expoziciu, vyborne teraz este s bleskom... a naco to asi tak potrebujete? Aby som vam zverejnil negativny komentar na inzerate :) predstav si to nazivo :)

- s tymi cervenymi mondeami - vymen ich za striebornu fabiu, oktaviu, passat, atd. Vieme co chcem povedat a nebudem sa k tomu vracat.

- ako podvadzat v tomto pripade? Jednoducho. Fotky ako ty hovoris, bazar, spz, auto atd, potom detailny zaber na merac laku ktory na prednej kapote ukazuje 400um teda jednoznacne riesenu kapotu - az na to ze uz bude z ineho auta a na tej fotke proste nijako nemas sancu rozoznat lebo cela fotka je vyplnena kapotou a detailnym zaberom na ten merak. Proste tam nie je ziadne okolie, trava, dlazobne kocky, zaber z interieru, exterieru, dom v pozadi, krajina, nic co by identifikovalo ze sa jedna o zaber z ineho auta. Rozumies ma co ja vysielam... kto chce spravit podvod, spravi ho.

- ziadnemu predavajucemu v dnesnej dobe nic nebrani poskytnut od auta kompletne udaje, sto maximalne detailnych fotiek v plnom rozliseni kludne aj 21Mpix zrkadlovka a nie tie serble 5x4cm v rozliseni 320x200 co sa tu dnes produkuju, nikomu nic nebrani spravit megakvalitne video, vystup z diagnostiky, na zdvihaku, zase s videom... A KOLKO TAKYCH INZERATOV SI VIDEL?!

koniec diskusie, ani jeden jediny. A preco asi tak? Tak a to je cele. Nesnivaj o idealnom svete - ja by som ho chcel tiez. Ale proste nesnivaj. Preco sucasne inzeraty nemaju na kazdom aute odfotene kazde jedno okno zvlast, preto lebo su na nom identifikatory a hlavne rok vyroby? Preto lebo ked mas auto kde su okna z aspon styroch rokov vyroby cojaviem 2005, 2007, 2006, 2008, tak sa jedna zarucene o neburane auto a hlavne nie je v zaujme ziadneho predavajuceho aby ti takuto informaciu zavesil na nos? Radsej ta dotiahne na uplne neburane auto pozriet, 99% z ludi aj tak tie kody na oknach nepozna a nikdy sa podla tohoto nedokaze dozvediet ze... tam proste vobec nema ist lebo predavajuci odrbava na celej ciare. Chapes?

Zoberme si to takto: komentare na inzerat by boli v 99.999% negativne. Ved kto uz pojde pozriet auto, zisti ze je v super stave a potom ho nezoberie a napise inym komentar ze je to supermega auto, chodte si ho kupit. Kazdy kto by pisal by bol ze "bol som tam, je to hruuuza, "atd atd, A TO JE CELE PROTI ZAUJMOM MAJITELA TEJTO STRANKY. JEHO ULOHOU JE DOTIAHNUT SEM INZERENTOV A NIE ODHANAT ICH ODTIAHLO PREC.

ze?

takze naposledy, nesnivaj o idealnom svete. Posledny moze zhasnut.

Pochopil si? Hlavne tie velke pismenka v predposlednom odstavci alebo sa to treba aj nejako inak napisat?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

myslim že s tym VIN to nieje až tak zle už som ich zopar opisal a dokonca to aj niekomu pomohlo . ja som za recenzie k inzeratom , na jednej stranke som to vydel a tam dost ludi dakovalo za recenzie pretože sa tam pokušali predavat podvodnici, myslim že jediny ktory by mali problemi z recenziami su prave oni. treba to skusit
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

pn437ab napísal:myslim že jediny ktory by mali problemi z recenziami su prave oni. treba to skusit
No veď práve v tom je ten problém! Z čoho žije táto stránka (a jej majiteľ)? Z kupujúcich či z predávajúcich? Tak sa už konečne zobuďte z toho sna! :41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak nejak... precitaj a uvedom si co sa skryva v tychto vetach:

A TO JE CELE PROTI ZAUJMOM MAJITELA TEJTO STRANKY. JEHO ULOHOU JE DOTIAHNUT SEM INZERENTOV A NIE ODHANAT ICH ODTIAHLO PREC.


a tym ze sa budu vypisovat negativne recenzie na inzeraty, tym sa stane asi tak co?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

chapem vas , recenzie podporujem ale zas nie v štyle: je to črep a pod.... skôr to vin čislo a nejake percentualne hodnotenia aj ked tie budu vždy len najkrityckejšie,niektori predajcovia su lenivy uviest aj očibijuce a zdraviu nebezpečne zavady na vozydlach,inak skôr už uplne môžu zrušit uvadzanie stavu kilometrov na tachometri lebo aj tak tomu nik neveri, či ano? ja sam som zastancom štilu jazdenia a šrotovania auta, už nemam nervy sa z niekym dohadovat pre par eur za auto z roku pana z 300000 na pristrojovke a hlavne ked sa ti dotrepe k baraku rodinka počernejšich spoluobčanov.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

....nateraz by sa mohlo dostat aspon do rozsireneho vyhladavania moznost zakliknutia VIN pre vyhladavanie vozidiel.. Co znamena, zeby sa zobrazili len ponuky, ktore obsahuju VIN automobilu...
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

netvrdim ze to mam uplne premyslene, ale napr.
pri kazdom inzerate by bola moznost nahlasenia skutocneho stavu km adminovi. cize ja napr. mam vypis z fordzony, alebo vypis km a oprav zo servisu, protokol z EK - STK alebo nieco podobne, ktory zaslem vam, vy zverejnite napr: "na zaklade EK protokolu malo auto vtedy a vtedy tolko km". neviem teda, ale predpokladam ze by toho kvantum nebolo a usetrili by ste viacerym kopu casu, nervov a penazi.

ale by som to zbytocne nerozvadzal...predpokladam ze ste sa uz tymto zaoberali a zvazili vsetky moznosti. len ma stve ze tyto hazlici tu bez problemov odrbavaju ludi, ktory si chcu kupit slusne auto. ale ak majitel tejto stranky nema zaujem ...tak nema zaujem

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných