Chodci

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Chodci

Príspevok od používateľa TT666 »

Zdravím.. asi každemu bude hned jasne čo chcem touto témou naznačit.. .
Asi každý vie ake je vonku počasie.. sneh.. kalamita.. nič nove na zimne obdobie..

Ale akosi stale neviem pochopit mentalitu niektorých ludí..

Ide auto.. asi 30km/h.. preto tak pomaly z dovodu bezpečnosti.. a 3m pred prechodom ked sa nachadza auto.. skočí skupinka odvažlivcov na prechod z domienkou že šak mam prednost som na prechode..

Ked som jednu tetu skoro zrazil lebo utekala naproti cez cestu aby stihla autobus... tak si klepala na čelo či som normalny že som auto stočil do protismeru len preto že vonku je snehu na cestach naj*ebaneho a nestihol som to na tom snehu ubrzdit ako za idelanych letnych podmienok..

A podotýkam to sa netýka asi len chodcov.. ale ak idem po meste 50km/h a nechavam si pred sebou odstup 20-30m... nenechavam ho pred zavodnikov... ale z dovodu bezpečnosti...

Je asi blbe sa pýtat na to či sa vam toto denne stava..

Ale pytam sa ako upozornit na to chodcov?
Čo by pomohlo? reportaz v TV novinach.. Billboardy?
Nejde tu o mna.. mne sa nic nestane .... len ten pocit ked dolamem nejaku kravu alebo debila.. ked mi vbehne do cesty na prechod.. 3metre pred nim..
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

to je nič...najlepšie je,ked ledva ideš na aute a šmýka to a po krajnici ide bicyklista...ledva sa drží na bicykli a ked si vedla neho tak stratí rovnováhu a takmer do teba nadrbe....ja byť policajtom tak normálne skonfiškujem bicykle takýmto psychopatom až do jary
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Nejde tu o mna.. mne sa nic nestane ....

ale stane, budes mat na krku policiu, vysetrovanie, nedajboze ublizenie na zdravi a sud. Mas malo inych problemov? A neratam rozbite auto, zakrvavene stierace, predne sklo, obrazok pred ocami cely zivot.

uz si niekoho niekedy zrazil?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Chodci

Príspevok od používateľa biker610i »

TT666 napísal: Čo by pomohlo? reportaz v TV novinach.. Billboardy?...
ja si myslim ze postaci aj dostacne hlasny klakson :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..osveta nepomoze..a to nijaka...Moj chlapec sa vratil minule vecer od kamarata..Pozeram,svetla stiahnute,blatniky tiez,prilba a vesta v ruksaku...Na bicykel som zavesil zamok a odvtedy jazdi autobusom...A jeho odpoved...?Nikto to vraj nenosi,nie je to inn a on sasa zo seba nebude robit...
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Dnešná skúsenosť z cesty do Polska je strašná, mám zážitky ako z hororu a to mám super gumy . Kazdý chodec skúša šťastie či prežije , každý kamion skúša cestu necestu len aby mohol zatarasiť cestu pre osobáky. Stretol som asi tridsať kamionov čo zatarasovali cestu a v mestečkách či dedinách som zažil asi 50-60 chodcov kaskadérov prebehujúcich či kráčajúcich po zúžených cestách vďaka snehu na minimálnu možnú šírku pre dve autá. Cez deň som ešte ako tak stačil sledovať týchto kaskadérov , ale po zotmení už o štvrtej neboli chodci vôbec vidieť ani na dva metre . Som proste šťastný, že som nikoho netrafil a že mám auto v poriadku bez ťukancov či fľakov krvi. Na dôvažok chcem dodať, že som neprekročil rýchlosť v mestečkách nad 40 km a mimo mesto nad 60 km/hod.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

co sa s tym da robit ? jednoznacne ja vzdy trubim , vzdy ked som ja aj chodec mimo nebezpecenstva aby si aj on uvedomil ze take veci nema robit , a moze si mysliet kto chce co chce ze trubim.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

Sa mi zda že ten kto šoferuje a použiva hlavu sa aj ako chodec sprava rozumnejšie a ten kto nešoferuje si mysli že však na prechode ma chodec prednosť a zakony fyziky nepozna.Tak ako večšina aj ja som už takto parkrat takmer utrhol brzdovy pedal kôli nepozornym chodcom ale zas počuvam že vodiči nezastavia na prechode a nepustia chodcov prejsť.Tu pomôže len ohľaduplny pristup na oboch stranach.
exclusiv
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21.11.2010 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa exclusiv »

no ja mam také šťastie že mne sa hádžu aj za normálnej cesty pod kolesa..a to nehovorím teraz v zime.. a najlepši sú tí-jak fester spominal že zatrúbiť- no ale potom ten cirkus čo vidím v spetnom.. ukazuje od klopkania hlavy až po svoj úd..pomaly.. a pritom sa to tela ani dolava doprava nepozrie.. jednoducho je to vo výchove..moja malá ma 7 rokov a už teraz ked vystupi niekde na parkovisku pozrie dolava a doprava či nič nejde.. takže tak... a k tomu zrazeniu- nikdy nikomu to neprajem-ja som nebol účastnikom klop 3x..ale moj brat..síce na ako rušnovodič a ten samovrah sa mu pozeral rovno do očí.. nedalo sa nič robiť ale tak ho to strašne poznačilo..odvtedy sa zmenil..takže dávajte bacha na debilov..
drozd..pekný príspevok
9olo2
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 11.01.2010 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9olo2 »

dobry prispevok. teraz vysiel novy zakon pre chodcovze pred vstupenim na vozovku sa musi pozriet dolava doprava ci neprichadza auto potom moze stupit na prechod. moj nazor ked zabijem debila na prechode nevadi mi to...
moddoc
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2009 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moddoc »

Najhoršie je to asi s tými cyklistami, hlavne vtom kruhom odjazde aspoň keby paprču vytrčil, že mení svoj smer, nechápem prečo môžu takýto ľudia byt spoluúčastníkmi premávky keď nepoznajú ani základne veci, niektorí ani nevedia ktorá je hlavná a vedľajšia cesta,ved ohrozujú seba aj ostatných! hrozna mentalita tento náš národ...
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

9olo2 napísal:dobry prispevok. teraz vysiel novy zakon pre chodcovze pred vstupenim na vozovku sa musi pozriet dolava doprava ci neprichadza auto potom moze stupit na prechod. moj nazor ked zabijem de*** na prechode nevadi mi to...
Vopred sa ospravedlnujem za vulgarizmi,ale neda mi to. Chlapce Ty musis byt riadny k0k0t !!!!!!
Skus precitat co si napisal daj si bago a skus citat este raz.
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

mp3turbo: nie nezrazil.. ale už som zastavil u zrazeneho človeka ležiaceho na zemy... mlady chalan ho sundal.. bol to starší pan.. nakoniec vyšlo na javo že starší panko čo ležal na zemy bol total na mól a doslova padol z chodnika na kapotu okolo iducemu autu....
Nastastie... a nie pod kolesa.. to už by asi nerozchodil..

Chcelo by to nielen reklami pre vodičov ako bežia v UK či Cz... ale aj pre ostatnych.. chodcov.. cyklistov.... ako volakedy davali na ČT (tv) tie videa..
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

9olo2 napísal:dobry prispevok. teraz vysiel novy zakon pre chodcovze pred vstupenim na vozovku sa musi pozriet dolava doprava ci neprichadza auto potom moze stupit na prechod. moj nazor ked zabijem de*** na prechode nevadi mi to...
Pozor! podla typu prispevku typujem že si ešte mlady. či? Na cestach su aj ľudia starši, chory, nevidiaci, nepočujuci,Berte na to ohľad. Ono sa dobre mudruje, vytrubuje ale byť v koži nevidiaceho či imobilneho človeka pani to je o niečom inom.A ver mi nebolo by ťi jedno ak by si niekoho zabil či dokaličil.
Veľa šťastia na cestach.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

:40bd: :40bd: :40bd: ..tak toto nema chybu...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: keko535, patrikn, uwa0905477706 a 87 neregistrovaných