LPG - výmena nádrže po 10-tich rokoch

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sandra3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.01.2010 22:35
Zdieľať na Facebook

LPG - výmena nádrže po 10-tich rokoch

Príspevok od používateľa sandra3 »

prosím vás o odpoved : potrebujeme meniť nádrž na espere (lpg zapísané v papieroch) 45litrová disková, koľko by to stálo asi? alebo dá sa a oplatí sa zohnať nádrž aj od ruky? Ďakujem pekne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Alebo tlaková skúška tejto tvojej súčasnej...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

nadrz

Príspevok od používateľa andy.gee »

bud novu alebo tak ako pise cicmanec (len som kdesi pocul, ze tlakova skuska je drahsia ako nova nadrz ale nemusi to byt pravda)

ak si z vychodu odporucam EKOMONT LPG, pan Francak, Korejovce, okres Svidnik

cislo poslem cez SS ak treba
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
sandra3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.01.2010 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sandra3 »

Som z okresu Lučenec - takže ak by bola dobrá cena sme ochotní ísť v rámci BB kraja :) a koľko že je tá cena asi? celkovo nádrž + montáž
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

cena

Príspevok od používateľa andy.gee »

sandra3 napísal:Som z okresu Lučenec - takže ak by bola dobrá cena sme ochotní ísť v rámci BB kraja :) a koľko že je tá cena asi? celkovo nádrž + montáž
jaj tak to mas do tych korejoviec 250 km :d :D takze sa ti neoplati asi chodit hore dole

ale poslal som ti v sukromnej sprave cislo mozes sa aspon informovat o cene pre porovnanie
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Asi pred mesiacom som bol v korejovciach kde mi robili lpg a pytal som sa aj na nadrz kedze moja ma uz 13 rokov dostalo sa mi odpovede ze nieje nutne ju menit kym nieje problem....... cenovo stala pre moje auto /P406/ 200€ polska vyroba ale povedal ze kvalita je ok........inak by to stalo kolo 500€ nejaky original
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nejaky original?a kto robi original?poliaci nie?

pokial viem 2/3 montaznych firiem na SK montuju polske systemy legalne, vratane nadrze...original nadrze..vyrobenej v PL..no a?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

nadrz

Príspevok od používateľa andy.gee »

tiez sa mi to nezda s tym originalom neoriginalom
Naposledy upravil/-a andy.gee v 28.07.2015 20:48, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

nova ta vide aj z instalaciou cca 250 euro maximalne ...
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

No mam auto s LPG mmntalne je castejsie v CR ako na SR je tam firma ktora mi za 20eur urobi tlakovu skusku a taktiez prezrie cely system co treba menitt takze nic drahe ale plyn mam len 2roky takze 10rocnu nadrz by som uz len pre bezpúecnost vymenil urcite... a bolo by mi jedno kolko stoji na kolko si zarobi sama na seba ked budes jazdit na plyn a nie na benzin...
cekyceky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.03.2010 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cekyceky »

Menil som nadrz vo felde asi pred pol rokom v Presove. nadrz 45l valcova. nova aj z montazou ma stala 90e. 200e by stala aj s vymenou vnutornosti - plavak, ventil ..., ale po 10 rokoch je potrebne vymenit nadrz. ostatne veci staci prehodit. diskova bude stat o nieco viac, ale velky rozdiel v cene tam podla mna nebude.
sandra3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.01.2010 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sandra3 »

jeden známy volal do zvolenského LPG servisu a tam zabili cenu 290€ čo je myslím si moc...možno to je predražený servis alebo čo... snád sa to bude dať spraviť do tých 170 eur
cekyceky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.03.2010 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cekyceky »

tak to je fakt moc. skus sa informovat aj niekde inde. a povedz im ze chces menit len nadrz, nie vsetky veci okolo toho.
lecher
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lecher »

cekyceky napísal:tak to je fakt moc. skus sa informovat aj niekde inde. a povedz im ze chces menit len nadrz, nie vsetky veci okolo toho.
cekyceky, kde si to menil? Mne by ju tiez trebalo vymenit, ale povedali mi cenu 150€
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ak Vam niekto ponukol tlakovu skusku za 20 € je to s najvacsou pravdepodobnostou nedorozumenie (mozno ste sa zle rozumeli). Podla mojich info jedina firm ktora ma licenciu na tlakove skusky je fa.Autogascoubal v Prahe, ked som s nimi hovoril naposledy pytali za jednu skusku 4.000 CZK bez DPh (cca 163 €) a plati 5 rokov.

U nas vymena nadrze cca 180-220 € (podla typu nadrze) vratane naslednej kontroly a mate pokoj na dalsich 10 rokov.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných