VW Golf III - nízka teplota motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

VW Golf III - nízka teplota motora

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ahojte, mam golf 3 1.9 tdi 81 kW. Pri teplote vzduchu okolo 0°C až 5°C mi teplota motora nevystúpi na viacej ako 72 až 74 °C a to i pri jazde po dialnici približne 110 km/h. Motoru tiež dlho trvá kým sa na tuto teplotu vobec dostane. Pri letnom počaší sa teplota motora držala na hodnote okolo 86°C až 88°C. Viete mi poradit ci je to normalne, alebo nie a kde mam hladat pricinu ??? Dakujem za vsetky odpovede !
misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misob77 »

Mne sa to spravalo takto ked odisiel termostat...
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

tipujem to taktiež na ten termostat :4090:
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

menil ste uz niekto termostat na glof 3 tdi ??? je vymena jednoducha ??? suciastka stoji 9 € co je viac menej super... :)
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Termostat. Napis odkial si a mozno sa tu niekto najde co ti to vymeni
matko506
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28.09.2009 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko506 »

mal som podobny problem na pole 6n a celu zlotu pachalo čidlo teploty motora.. motor mal teplotu ok..len ono ukazovalo stale 70-75stupnov... to sme vimenili aje setko o.k. ale na vine moze byt aj termostat.. skus najprw vymenit ten..a uwidis ci sa to zlepši :41c2:
rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rooboo »

a ake problemy moze sposobit to, ze motor pracuje pri teplote 70-75 stupnov z dlhodobeho hladiska?
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

mam tiez tento problem cidlo teploty menene termostat nie tak ho skusim vymenit inak po kolko ide taky termostat na 81kw tdi???len informativne lebo vôbec nemam prehlad
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Termostat stoji cca 15 ecok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

"girman" podla mna termostat stoji do 10 € pozri www.orakor.sk no pocul som ze pri golfe 3 tdi je znacne pracna a skusenemu mechanikovy trva cca. 4 hodky. to zrejme znamena ze napriek nizkej cene suciastky bude cena za pracu o trosku vyzsia. no ale to som "pocul", ruku do ohna za to nedam, prave preto som vytvoril tuto temu aby som sa to dozvedel ...
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

U 1,9 tdi trva vymena termostatu cca 20 min. Napis odkial si a niekto sa tu urcite najde kto ti to urobi!
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

tuttiii napísal:"girman" podla mna termostat stoji do 10 € pozri www.orakor.sk no pocul som ze pri golfe 3 tdi je znacne pracna a skusenemu mechanikovy trva cca. 4 hodky. to zrejme znamena ze napriek nizkej cene suciastky bude cena za pracu o trosku vyzsia. no ale to som "pocul", ruku do ohna za to nedam, prave preto som vytvoril tuto temu aby som sa to dozvedel ...
...wahler stoji okolo 14-15eur a vymena ak si to uz robil trva 0,5-1hod,podla toho ci to menis na jame,zdvihaku alebo len na zemi pod autom.uz som ho menil aj na zemi,da sa to-len to dlhsie trva...treba dat dole spodny kryt motora,klinovy,drazkovy remen,servocerpadlo demontovat a zavesit,vypustit chladiacu,vymenit termostat a "O" kruzok a naspat poskladat.nevyhoda na tomto motore je ze musis vsetko komplet poskladat ked chces vyskusat ci ti nahodou netecie popod prirubu.uz sa mi stalo ze tieklo-a potom rozborka nanovo...bola kriva priruba a majitel predomnou tam nadzigal silikon.a ja ked som to ocistil a poskladal tak to tieklo.takze mozes to mat za hodinu hotove-ale moze to byt aj na dva dni-ako ja,lebo som musel objednat novu prirubu...
vw
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

...a lacne termostaty nekupuj ak to nechces robit o tyzden znova.novy termostat si pred montazou vyskusaj napr. v rychlovarnej konvici a ponor do vody teplomer aby si videl pri akej teplote sa otvara...
vw
matko506
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28.09.2009 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko506 »

ja som vtedy dal za čidlo nejakych 24? € a novy termostat stoji 20€ cca. ja som daval calorstat nieco od francuzow..funguje spolahlivo... tak ako original..uwidime do kedy :-\ :3035: vymena termostatu my trvala asi 45minut aj s ovzdušnenim..nic zložite...na nejakom vw fore alebo v manuale si pozri kde sa nachadza a zmaknes to aj doma mysliim.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

vladom napísal:U 1,9 tdi trva vymena termostatu cca 20 min. Napis odkial si a niekto sa tu urcite najde kto ti to urobi!
hej, ale nie na AFN-ku

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Robo07 a 19 neregistrovaných