"Anglicke" svetla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

"Anglicke" svetla

Príspevok od používateľa ciclone »

Dobry vecer.... potrebujem kupit predne svetla na auto, lebo tie moje su uz dost zajdene... nove asi nie, skor nejake v slusnom stave pouzite.... POtrebujem ale vediet ako zistim ci nie su z anglicana, bez toho aby som ich uz nasadene vyskusal.... nechcem sa nechat oj.....t, lebo vacsinu dielov co kupujem je z UK aut, ktorych je tu na mraky... dik za radu... inac je to B5-ka VW
demon222
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 16.10.2009 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demon222 »

skus vycistit skla je na to navodov
pred a po: http://dsteam.sk/xerapol/index.html
navod je niekde na bmwklube,myslim ze aj tu niekde sa to riesilo.
a ak by si chcel nove tak v EU lave svetlo svieti v lavo dole pri anglicakoch to je naopak
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niektoré svetlá sú vyrobené tak aby šli použiť pre UK aj pre EU...
Na 100% to viem potvrdiť pre xenonové svetlá OPLA (98-05) , vo vnútri mali klapku ktorá sa dala prehodiť tak aby svietili bud ako EU alebo UK, u žiarovkových svetiel takáto možnosť určite nebude
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

rovnako aj golf 4 ma to prehadzovanie...ale aj na svetle je EU norma..o ake auto konkretne ide?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa šípky blízko homologačných značiek svetla - šípka určuje po ktorej strane sa jazdí. Ak ide o svetlo ako spomína ivko tak šípka smeruje na obe strany...


[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... /d2sh7.jpg[/img]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A leštenie je síce riešenie, ale len dočasné lebo:


„Pruhledny kryt svetla - sklo - je z Polycarbonatu (konkertne Lexan 1112 LS2) a tento material neni UV stabilni. Cele sklo se po vylisovani lakuje dvouslozkovym lakem, ktery dodava svetlu potrebnou uv odolnost a odolnost proti chemikaliim a potrebnout tvrdost proti kaminkum. Material sam osobne je velmi lehce poskrabatelny a ma velm nizkou mez razove houzevnatosti.. Tim, ze lak strhnete se vystavujete vcelku jasnemu odrovnani svetla. Po pouziti napriklad odstranovace hmyzu vam plast popraska.
Zkratka a dobre, osobne bych se do toho nikdy nepoustel uz jenom proto, ze vim jak se svetla vyrabi a co stim jsou za problemy, kdyz lak spatne drzi, je v plastu vnitrni pnuti a podobne.
Takze tohle je opravdu na vlastni riziko ;)”
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Diky moc za rady...hlavne za tie "sipky"... urcite to pomoze viacerym, aby sa neo..... Ku tomu lesteniu: To zvladne kazdy co nema dve ruky lave, ale na passatoch vraj tie svetla zachadzaju aj zvnutra, tak preto som chcel nove... to, ze to nevydrzi na stalo ma netrapi... raz za rok prelestil az kym ich nezoderem... ale neviem este som ich nelestil.. neviete aku presne pastu si mam kupit...nepotrebujem docielit stav noveho svetla, oderky od kamienkov mi nevadia, len chcem aby trochu lepsie svietili a neboli zlte a matne, ale priesvitne...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a vies ze to este planujem prebehnut bezfarebnym lakom? :)
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

To ma tiez napadlo... davl som ho aj na madla dvery, ked som oskrabaval to drbnute pogumovanie, zatial to drzi...ale co to bude robit na svetlach?? Pockam kym ma niekto predbehne :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

OK diky moc, vyskusam cez vikend... predne aj zadne....
demon222
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 16.10.2009 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demon222 »

niekde som to cital takto: pouzit vodny smirgel 1500-2500 aby boli take mliecne ,pripravok na lestenie kovov nieco na med lestit a lestit potom pouzit xerapol znova lestit a nakoniec nalakovat aby nezozltli ak sa mylim opravte ma
domco99
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.07.2007 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domco99 »

na passate B5 ak mas xenony tak sa daju prehodit na EU....treba ich len rozobrat...
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Ja to chcem najskor skusit bez smirgla... trosku ich ozivit, co to povie... a ked sa budem niekedy moc nudit, tak sa s tym vyhram poriadne

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných