Prva legislativna iniciativa sns

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to uz plati aj dnes.
j.skriniar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 19.07.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.skriniar »

mp3turbo napísal:dufam ze prejde, problem je zase ten isty ako je teraz - DOKAZAT NIEKOMU ZE TO SPRAVIL. To ze v bazari najdes auto ktore ma v riadiacej jednotke ine kilometre ako na tachometri znamena len to, ze ten co to robil je totalny blb a nie to ze bazarnik pojde sediet.

totizto ked chces niekoho zavret, musis mu dokazat ze to spravil on. A mame neriesitelny problem na svete. Kto to spravil? Neviem. Ako je mozne ze ste kupili auto od pana XY (aha zmluva!) s kilometrami 360.817 a teraz pri predaji este stale u vas ma 104.294 ?? No viete, pan organ, to je taky zazrak - vecer sme vybrali bateriu na nabijacku, rano sme prisli do roboty a ked sme ju zapojili, bolo to tam.

je jasne ze odrbava ale pokial mu nedokazes ze jeho hnusne paprce to spravili tak je nevinny ako lalia. Ze sa tam nikto nemohol v noci dostat? aaaale prosim ta... tak ti povie ze viete tam boli nejaki vystrihani chlapci s notebookmi pozriet to auto a dlho v nom sedeli. Aki chlapci? Cojaviem, nepredstavili sa - ked niekto pride ku nam do bazaru pozerat auto a ma o neho zaujem, nemusi sa na vratnici zapisat do knihy navstev.

A koniec srandy. NEDOKAZAL si mu umysel. Este on, bazarnik vysmradleny, poda u teba priamo takuto otazku : "vidite a zrovna zajtra som chcel ist ku vam podat trestne oznamenie na neznameho pachatela ale ked uz ste tu a ste prislusnik zboru, mozem ho podat aj u vas. Mate papier a tuzku? Piste si..."

a vies ako to skonci.

co spravis, zoberies odtlacky prstov z diagnostickej zasuvky? no a co tam asi najdes kedze kabel strkas do zasuvky tak ze sa tej zasuvky nechytas? a okrem ineho ked uz pojde do tuheho, tak chlapci budu robit v rukavickach "pre istotu" a doriesene.

v kazdom pripade takuto iniciativu vitam len by som tu taxu zdvihol na desat rokov. Aby si niektori co su nakloneni tej myslienke rozmysleli realizaciu, ze im to proste za to nestoji.
......................................................................................................
V podstate mas vo vsetkom pravdu. Ale pokial by som bol vysetrovatel a ty by si mi tvrdil to co si hore napisal, tak ta oznacim za spolupachatela podla noveho TC.

Resp. ked by si sa chcel liberovat a vinu zhodit na "imaginarne hole hlavy s laptopmi" podanim TO na neznameho pachatela, taketo TO sa vyriesi za par dni. Vytypujem si holohlavych ktori boli v bazare (takych si najdem hravo), vypocujem ich=viac svedeckych vypovedi oproti tvojej. Na 100% kontradiktornych. TO sa odmietne a vec je skoncena, skutok sa nestal. Nasledne ta mozem opat obvinit , minimalne, zo spolupachatelstva pri "novom trestnom cine".

Nasledne vyriesenim TO na neznameho pachatela je to, po mojom odmietnuti, pre teba pritazujuca okolnost (to si hravo odovodnim ukoncenym spisom). Dalsia pritazujuca okolnost je rozdiel v pocte kilometrov. Si v pecku :zga27:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:) tak poprve nie som bazarnik takze nikde nebudem ani v pecku ani v cecku.

podruhe ziadne hole hlavy s laptopmi ale normalny navstevnik nasho bazaru, takych pride denne stovka. Ako vyzerali? Mmmmnnno spominam si velmi matne, bolo to pred 3/4rokom... viete... podme spravit identikit. Niekoho nechas namalovat, napriklad Docolomanskeho... bol si niekedy u policajtov? Ja som bol. Po roku zacali konat v jednej nie zrovna banalnej veci, kde sa jedna o organizovanu skupinu a leasingovy podvod s priblizne 10 milionmi skody, 25-30 aut v hre. A ty teraz na mna tlacis ze stacanie kilometrov a ako vyzeral pachatel :)

cele to pojde do stratena, neboj nic. Pokial ta ten vysetrovatel fakt neuvidi s notebookom v aute a to by este musel mat natocene na kameru, samozrejme cajchovanu aby sa dalo pouzit ako dokazovy material...

vies ako to je u nas na Slovensku. A aj keby si zrovna opity prisiel na policajnu stanicu ze podte so mnou chlapi, idem vam ukazat ako stacam kilometre a oni ta natocia a uvidia ta tridsiati, na sude to ako dopadne? Spolocensky malo zavadna trestna cinnost, doteraz si bezuhonny obcan, jedna sa maximalne o rok natvrdo takze... dostanes tri mesiace podmienku a smitec.

vies co vsetko maju dnes vysetrovatelia na stole?
j.skriniar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 19.07.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.skriniar »

...tak ti povie ze viete tam boli nejaki vystrihani chlapci s notebookmi pozriet to auto a dlho v nom sedeli...
...............................................................................................
Pocuj, modeloval si situaciu, dal som ti kontru tak sa nevykrucaj. Ked niekto povie ze tam boli vystrihani chlapci, tak tazko spravis identikit Miska Docka, Igora Matovica, Deda Mraza alebo dvojnika Nicolasa Sarkozyho alebo niekoho ineho co sa matne pritrafil na navstevu bazara.

Vysetrovatelia u nas v okrese, ti co maju na starosti majetkovu kriminalitu, musia veci riesit priebezne. Mozno u vas to bachnu do suflika a vratia sa k tomu po par rokoch a zrazu zistia, ze skutok je premlcany, no to je uz otazka na strukturu a riadenie okresneho riaditelstva. Cize cele to nemusi ist do stratena. Na to aby si bol na mraky v problemoch ta nepotrebuje polis natocit, su aj ine dokazne prosttriedky nez audiovizualne zaznamy.

S tym poslednym odsekom o opitosti, to mas klasicky slovensky nazor. Ono by to tak bolo, ale... Ale platia urcite zasady v ramci trestneho prava akymi su aj vylucenia subehu trestnych cinov (napr. opilstvo)= TC s nizsou sadzbou sa opomenie. Pri tom ozranovi co Sonyboyom ukaze ako vie stacat Km, a oni si ho natocia, opat plati vylucenie subehu TC. Z toho vyplyva, ze bude obvineny, sudeny a odsudeny z toho zavaznejsieho. Tym zavaznejsim je TC opilstva . Pri najlepsom dostane spodnu hranicu, tusim dake 3 roky. Ak je prvotrestanec a nedajboze sa dohodne s prokuratorom, tak pochybujem ze dostane menej ako 2 roky natvrdo, alebo budu pri nom stat vsetci svaty a vybojuje si 5 rocnu podmienku.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 14 neregistrovaných