Dodge Caliber - test vstrekovačov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Dodge Caliber - test vstrekovačov

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Moj dotaz smeruje na užívateľa mp3turbo:

"Vstrekovace mozes relativne jednoducho otestovat pred kupou - pozriet vyrovnavacie davky. Ak budu nad 0.2mg/str, auto urcite nekupovat - motor co ma 30k km musi mat 0.0 len tak fikne."

Nie som až tak zbehlý motorista, tak mi prosím popíš, ako to urobím. Resp. čo mám povedať predajcovi aby to otestoval. Aby som nevyzeral ako Nevedko :-) Pretože takých najskor dobehnú. Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Potrebuješ na to diagnostiku. Radšej si vezmi niekoho so sebou kto tomu rozumie...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

budes prekvapeny co ti odpoviem : kedze vieme ze Kaliber ma motor z Prassatu, mal by mat aj riadiacu elektroniku teda edc16 alebo edc17. V takomto pripade by sa to teda malo dat diagnostikovat klasickou VAG diagnostikou.

pokial je tam len mechanika (motor) a elektronika je vsetko chrysler/dodge, bude treba originalnu Chrysleracku diagnostiku DRB III.

Kedze taketo auto som nikdy nemal pripichnute na kabel, tak neviem ako to v skutocnosti je. Aj by som sa niekde isiel zo zvedavosti pozriet do bazaru a predstieral zaujem, len nemam cas.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - test vstrekovačov

Príspevok od používateľa cubicomp »

Danubit1 napísal:motor co ma 30k km musi mat 0.0 len tak fikne.
tak to vobec nemusi byt pravda, ze musia mat 0.0. Kludne tam moze byt mala odchylka a nic sa nedeje. Pokial nie je na hranici tolerancie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Cubik pisem 30k a nie 300k :) teraz som fakt nemal v plane pouzit dve nuly, iba jednu. Viem ze je to pri mne nezvykle... je pravda ako hovoris ze pri malej odchylke sa nic nedeje, ja som poukazoval ako na zvlastny pripad. Alebo realitu? Neviem. V kazdom pripade povolena odchylka je pre niektore motory az -2.8 do +2.8 tych jednotiek (mg/str) pripadne od minus 1.5 do plus 1.5 proste podla motoru - inak to maju 1.9tdi, inak to maju 2.5tdi lebo 2.5ky nie su PDcka atd.

V tej teme na ktoru sa odkazoval danubit - teda ta v ktorej pisem ze sharan po 150k km a to este zdaleka nevedno ci skutocnych ma vstreky na nule... tak ten sharan patri uzivatelovi Laura odtialto z fora. Moj foter ma 96kW 2005ku, vstreky 0.0 az 0.1, cez dvestotisic kilometrov (kupoval pred rokom pri zhruba 160k km). Nezmenili sa mu ani o desatinu od kupy - neviem ako je to mozne.

Mozno je to len nahoda. Ine podobne auta s takymto kilometrovym priebehom teda okolo 150k som nevidel, potom uz poznam len take voziky co maju aspon tretinu mega kilometrov. Vstrekovace okolo 0.3mg/str, semtam 0.5.

no ale poznam jednu Ávdinku ktora mala cez 3.0 :) uz teraz je opravena a krochká si šťastím.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

mp3turbo napísal:no ale poznam jednu Ávdinku ktora mala cez 3.0 :) uz teraz je opravena a krochká si šťastím.
no nie je to celkom pravda Lubos, kym bude papulovat vstrek c4 :d :D
magic88
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magic88 »

mp3turbo na caliber potrebujes Star Scan a nie DRBIII s tym mozes diagnostikavat jedine modeli do roku 2005...
Napísať odpoveď

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní