par otazok [smart a drobne poruchy]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

par otazok [smart a drobne poruchy]

Príspevok od používateľa scorpi4 »

chlapi,smart je uz doma..teraz riesim take drobnosti,ako je napriklad ventilator kurenia..ide len na poslednu polohu..dalej problem s jednym budikom..hdiny neustale meskaju..dalej, nejde mi spustit cd z vexlera..

viem,drobnosti a v podstate hluposti,ale pytam sa,lebo take auticko som este nemal..aj tak si ho neskor ocihnem,aby som sa vedl vyjadrovat aj k tomuto auticku.lebo to je moj "zlozvyk"..ale teraz by sa zisla rada od niekoho,kto uz vie,o com pise. :41c2:
BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

K tomu ventilatoru kurenia. Ide ti len posledna rychlost lebo mas bud poskodeny alebo zaneseny odporovy delic. Neviem kde konkretne sa nachadza na smarte ale ak mas servisny manual alebo sa kamaratis s ujom Googlom tak ho najdes... :3035: Ked sa ti ho podari najst tak ho hned nevymienaj :40bd: Najskor ho skus precistit, a odskusaj, ak aj po dokladnom precisteni nepojde tak vymena... Dakujem za pozornost, a prijemne sviatky lol
Ja sportujem len rekreacne. Vrham tien, pozeram do dialky a leziem na nervy...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ked ventilator kurenia ide iba na poslednu (najrychlejsiu) polohu, znamena to pravdepodobne, ze je vadny tzv. "predradny odpor" - je to viacero rezistorov v jednej vymenitelnej suciastke, ktora byva umiestnena spravidla v plastovom telese nasavania vzduchu smerom k radiatoru niekde za ventilatorom - je to preto, aby sa tie rezistory zaroven chladili prudom nasavaneho vzduchu do kurenia.
Posledna rychlost ide "napriamo" - nejde vez predradny odpor, preto funguje.

Mohol odist aj z dovodu uplne zaneseneho peloveho filtra - nedostatocneho prietoku vzduchu - a teda jeho nedostatocneho chladenia.

Tie hodiny - akumulator v aute nie je po zivotnosti?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no co sa tyka ventilatora,s tym som sa stretol uz aj na mojom passate...tiez tam bolo zle cosi take,ako pisete pani...bolo treba to vymenit..elektriku radsej nechavam na tych,co tomu rozumeju...
co sa tyka tych hodin,nie,bateria v aute,teda akumulator je uplne v poriadku,aj pri minus 17 startuje,teda startovala v pohode a na brnk...dufam,ze uz tolko nebude.. lol

a co sa tyka vexlera,neporadi nikto?

no a dnes problem pravdepodobne s termostatom..z nicoho nic vyletela teplota motora..takze budem musiet najst expanznu nadrzku,kedze pri vymene termostatu urcite neco vytecie...takze predny plast cely pravdepodobne dole.. lol
*JB*
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.02.2008 13:14
Zdieľať na Facebook

nejde mi rychlomer

Príspevok od používateľa *JB* »

Cauko borci... kupil som si smartika r.v.2000 bol garazovany.. no mne uz stal vonku pred domom, bol na slnku a sa mi asi zvlnil ten material skoreho je urobeny rychlomer a teraz mi rucicka ide len bo 30km a stoji... mal uz nieko taky isty problem.. a ak ano ako ste ho vyriesili prosim vas.. niejaka rada by sa mi zisla... dakujem
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

asi sa zvlnil?ved to je snad vidiet, nie?no, kazdopadne je najlepsim a najlacnejsim riesenim vymena podkladu..len to treba pozriet na nemeckych strankach..a aj objednat..stoji to cca 25 eur, cela sada, aj budik s rychlomerom, aj otackomer a hodiny..ak ich tam mas..aj ked ja ked nad tym rozmyslam, nepocul som o nikom, komu by sa to stalo..nebolo to zvlhnute?alebo ja neviem, uz predtym poskodene nejako..lebo to "cudo" je z plastovej folie, a ta nemava nejak extremne problem..a to nam teda smartik stal rovnko aj v zime aj zaciatkom leta, kym siel prec, normalne vonku na ulici..a na novom som to zatial nepostrehol..ani nikto z ludi, co na tomto zazraku jazdia..

este mi napis odkial si, a posielam Ti zaroven aj sukromnu spravu..tak si ju precitaj..otvoris ju hore nad prispevkami v tej zltej liste...
Napísať odpoveď

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní