Ford Focus II(TDCi) Ako reaguje auto ked odchadzaju vstreky?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bengoro86
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14.08.2007 22:25
Zdieľať na Facebook

Ford Focus II(TDCi) Ako reaguje auto ked odchadzaju vstreky?

Príspevok od používateľa bengoro86 »

Ma niekto skusenost ked mu odysli vstreky na Ford Focuse II (TDCi)!! ako sa vtedy sprava auto?
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

Mne ked odchadzali vstreky na mondeu Tdci ,tak auto dost klepalo ,hlavne pri rozbehu , spotreba bola dost vysoka .
Prejavuje sa to hlavne takym traktorovym zvukom motora.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Preco si to myslis ze ti odchadzaju???? Skor napis popis chyby na tvojom aute. :41c2: :41c2: :41c2:
bengoro86
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14.08.2007 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bengoro86 »

tak co ja viem si prave vstreky ... mne sa zda ze ked idem vo 4ke do tych 70km alebo v 5tke do 90km citim ako keby trhalo autom ale len v urcitych otackach ked ma auto ... a spotreba no neviem ci je vysoka ale zhruba 50/50 mesto a mimo mesta mam priemerku 7lit to je vela alebo malo ? sice som tam hodil 225sirku gum no ale kupil som ho na zimnych behal som snim este teraz v lete a mal som priemerku 50/50 mesto a mimo 6,5l a tam boli gumy 205sirka podotykam mam motor Ford Focus 2.0 TDCi 100Kw (136pps) ked ma niekto taky motor nech napise aku ma on spotrebu a vtedy to bude porovnatelne....
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

premaw napísal:Mne ked odchadzali vstreky na mondeu Tdci ,tak auto dost klepalo ,hlavne pri rozbehu , spotreba bola dost vysoka .
Prejavuje sa to hlavne takym traktorovym zvukom motora.
Na Toyote Rav4 D-4-D 100kW mam taky zvuk od nova a motor ma uz cca 150 000km a ide bez problemov, pri normalnej jazde ide ticho ale pri prudsom zrychlovani je to pocut...
bengoro86
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14.08.2007 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bengoro86 »

marek4 napísal:
premaw napísal:Mne ked odchadzali vstreky na mondeu Tdci ,tak auto dost klepalo ,hlavne pri rozbehu , spotreba bola dost vysoka .
Prejavuje sa to hlavne takym traktorovym zvukom motora.
Na Toyote Rav4 D-4-D 100kW mam taky zvuk od nova a motor ma uz cca 150 000km a ide bez problemov, pri normalnej jazde ide ticho ale pri prudsom zrychlovani je to pocut...
tu je tema Ford Focus TDCi nie Toyota Raw4
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

marek4 napísal:
premaw napísal:Mne ked odchadzali vstreky na mondeu Tdci ,tak auto dost klepalo ,hlavne pri rozbehu , spotreba bola dost vysoka .
Prejavuje sa to hlavne takym traktorovym zvukom motora.
Na Toyote Rav4 D-4-D 100kW mam taky zvuk od nova a motor ma uz cca 150 000km a ide bez problemov, pri normalnej jazde ide ticho ale pri prudsom zrychlovani je to pocut...
Trosku mimo nie ? Porovnavas 2 uplne ,ale uplne odlisne motory..
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

bengoro86 napísal:tak co ja viem si prave vstreky ... mne sa zda ze ked idem vo 4ke do tych 70km alebo v 5tke do 90km citim ako keby trhalo autom ale len v urcitych otackach ked ma auto ... a spotreba no neviem ci je vysoka ale zhruba 50/50 mesto a mimo mesta mam priemerku 7lit to je vela alebo malo ? sice som tam hodil 225sirku gum no ale kupil som ho na zimnych behal som snim este teraz v lete a mal som priemerku 50/50 mesto a mimo 6,5l a tam boli gumy 205sirka podotykam mam motor Ford Focus 2.0 TDCi 100Kw (136pps) ked ma niekto taky motor nech napise aku ma on spotrebu a vtedy to bude porovnatelne....
Chlape ,vitaj v klube , toto sa prebera na fordclub.sk uz pekne dlho. Ten isty problem mam aj ja , len na 4 a 5 st. autom trha ,ked si drzis rovnomernu rychlost. Podotykam ,ze mam nove cerpadlo a vstreky ,takze tadialto cesta nevedie. Problem je niekde uplne niekde inde ,ale kde , na to sme este neprisli.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

To bengoro86 premaw

Nic som neporovnal, len som povedal ze u common rail motora to moze robit.
bezak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.01.2006 22:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezak »

Tak Vám trochu pridám, nech nie je nuda :d :D :d :D , Ja mám Common Rail, Hyundai Trajet a NEROBÍ MI TO!!!!!!! :4090: :4090: :4090: Pri žiadnej rýchlosti ani prevodovom stupni. Ale prajem dotyčnému, nech sa to vyrieši, lebo to ide určite na nervy. Pekný deň všetkým :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Ten isty problem mam aj ja , len na 4 a 5 st. autom trha ,ked si drzis rovnomernu rychlost.
> Podotykam ,ze mam nove cerpadlo a vstreky



Vlado ty si snad robis srandu... podla mna este nikto v tejto republike nezahucal na fordoch tak ako ty.

... a furt ich budes kupovat, nestacilo ti este? :)
ruumbik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30.09.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ruumbik »

este taka /mozno blba/ otazka.. A co palivovy filter a nafta? popr. by som skusil reset/update RJ
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

rozsvieti sa ti zhavenie a hodi ta do nudzoveho cim stratis vykon, najlepsie je to pri predbiehani ked ide oproti kamion :2f93:
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....nemám až tak veľa skúseností....ale niečo podobné mi robí Fiat....nie je to vyslovene trhanie, len také malé zaváhanie v ťahu....ja som to tipoval na váhu vzduchu....zo servisákom čo má tiež Fiat Stilo som o tom polemizoval, najprv hovoril, že je to klasický turbo kop....ale to zaváhanie je u mňa vždy predtým ako chytí turbo....
ruumbik napísal:este taka /mozno blba/ otazka.. A co palivovy filter a nafta? popr. by som skusil reset/update RJ
....toto môžu byť súvisiace veci....

....a že Ford klepoce viac než je milé :-\ Ford podľa môjho názoru ešte nevyrobil neklepotavý dízel....
fesiak
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 02.06.2009 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fesiak »

vycisti si EGR ventil ..... mam sice 1.6 hdi ale robil mi to ten ventil.podtrhoval motor ako pises .konstantna rychlost na dvoch tisic otackach a trhalo to cim dalej tym viac koli tomu ze ventil bol vo vnutri zaneseny a boli tam aj kovove spony obrusene z drazky kde ta tycka beha v takom zavite a na tych kovovych sponach to brzdilo a preto motor trhal.vycistene a motor ide ako novy .klepot sa zmiernil a spotreba sla dolu citelne.zacny u toho ventilu.robi dost problemov. inac ten motor co mas myslim ze je peugeot.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných