Dovoz-prihlásenie USA

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lomco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.11.2007 07:16
Zdieľať na Facebook

Dovoz-prihlásenie USA

Príspevok od používateľa lomco »

Dobry den. Chcel by som sa informovat ako je to s dovozom americkeho auta z USA. Vlastnim auto v statoch uz 12 mesiacov a zaujimalo by ma za akych podmienok sa da auto z USA doniest na Slovensko, ci sa oplati ho doniest alebo ci ho mam predat tam.
Chcel by som vediet ako je to s prepravou a kolko to stoji. Vie mi niekto odporucit nejaku dobru firmu ktora sa tym zaobera a ma s nou dobre skusenosti? Dalej som si nieco precital o prihlasovani auta z USA tu na Slovensku. Vsetky prispevky vsak boli 2-3 roky stare, tak by ma zaujimalo ako to vyzera teraz? Musim platit clo a dph ked vlastnim auto uz 12 mesiacov? Ako je to s homologizaciou? Treba ju stale platit a da sa uz robit na Slovensku? Alebo stale len v Prahe?
Dalej by ma zaujimala uprava svetiel pre technicku kontrolu. Vlastnim Ford Mustang 2009, daju sa nato dat svetla, ktore splnaju europske normy?
Vie mi tiez niekto poradiit firmu ktora sa zaobera prihlasovanim auta na Slovensku, aby som nemusel vsetky urady obehat sam, kedze nato nemam cas and chut?
Kolko by ma to vyslo vsetko dokopy, aby mi auto stalo v garazi na znackach a da sa dalej predavat alebo jazdit na nom?
Dakujem za vsetky tipy :zg282: :28b7:
Gagarin1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.07.2010 02:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta z USA

Príspevok od používateľa Gagarin1 »

Skus http://www.garage66.com/, ale existuje plno ďalších firiem tu na SR čo sa tým zaoberajú. Inak prihlásenie v SR ťa výjde cca 1700eur, za všetky poplatky a kontroly... A svetla na mustanga sa daju lahko vymeniť to nie je problem, a ak das "vsimne" na STK tak ani to nemusis riešiť. A dovoz neviem kolko ale typujem tých 2000eur, že ťa to výjde. Ja osobne by som ho nepredával, doviezol by som si ho sem.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Myslim si ze taketo nove auto sa ti oplati doviest. Neviem presne ako je to s poklesom ceny aut v USA ale keby si v nove auto kupil u nas a po roku ho predaval tak by ti cena auta klesla urcite vyraznejsie ako ta vyjde jeho dovoz do SR. Aj v mojom okoli behaju 2 mustangy na SK cislach a to nebyvam niekde vo velkom meste. A aj tu na fore su ludia ktory sa specializovali pripadne este stale specializuju dovozom z USA. Pripadne skus oslovit renomovane firmy ako www.denker.cz alebo www.impexta.cz ale u nich to bude cosi drahsie.
lomco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.11.2007 07:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lomco »

Gagarin1: dakujem za link. Ja som skor rozmyslal prepravit auto z USA jednou firmou ktora len prepravuje. Co som si zistil na nete je cena cca 800 USD alebo podobne. Ale nikde nebolo pisane aka firma. A radsej by som isiel cez nieco, s cim ma niekto dobre skusenosti. Cize zaplatit 2000 eur len za prevoz by bolo prilis vela.
Potom som uvazoval pouzit druhu (Slovensku) firmu na prihlasenie auta a vsetkych papierovaciek. Hovoris ze to vyjde cca 1700 eur.. Nemusim teda platit CLO a DHP? CO homologizacia? Treba ju robit a ak hej kolko stoji? Nepoznam terajsi zakon, ci bola nejaka novelizacia alebo co, ale pred dvomi troma rokmi sa ani homologizacia nemusela robit ked mam auto vo vlastnictve 12 mesiacov a viac.

Stynx: Dakujem za linky tiez. Chcel som sa informovat na fore predtym ako oslovim renomovane firmy, ktore si za sluzby isto zapytaju svoje. Videl som aj ja par Mustangov jazdit tu chvilku co som na Slovensku. Preto ma to zacalo zaujimat. Priviezol by som ho a potom by som sa ho snazil predat. Nevies ci idu nove Mustangy na Slovenku? Videl som tu na nete priblizne ceny za ktore sa ponukaju, ale neviem ci sa aj predavaju.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

prihlasenie non-EU auta je ovela zlozitejsie ako bolo 3 roky dozadu. a ze ti nebude treba europske svetla, to :40bd: ako niekto moze dat na forum takuto sprostost.
lomco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.11.2007 07:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lomco »

Sbf: Presne ppreto som sa obratil na forum s mojou otazkou. Pretoze som nikde nemohol najst aktualne info a chcem si byt uplne isty. Nezaujima ma presne postup toho prihlasovania, nebudem to sam obehavat, zaplatim si firmu. Zaujimalo ma len kolko presne si kto zato uctuje a ktora firma je dobra, resp. s ktorou ma niekto pozitivne skusenosti, pretoze nieco podobne uz vybavoval v minulosti. Zaujima ma tiez to CLO, DPH a homologizacia. Mal som info ze pred troma rokmi sa nemusela robit ked mal niekto auto vo vlastnictve 12 mes a viac. Ale potom som videl novelizaciu ze sa to zrusilo a robi sa to len v Prahe. Chcem si byt isty. Dakujem

PS: Videl som uz vela americkych aut chodit po meste s cervenymi smerovkami vzadu na slovenskych SPZ, takze sa to musi na STK dat zariadit a viem ze sa da :40bd:
Gagarin1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.07.2010 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Gagarin1 »

sbf napísal:prihlasenie non-EU auta je ovela zlozitejsie ako bolo 3 roky dozadu. a ze ti nebude treba europske svetla, to :40bd: ako niekto moze dat na forum takuto sprostost.
Sám mám amerického veterána z červenými smerovkami a nikomu to nevadilo a ani zatial nevadí. Ale je pravda, že prihlasoval som ho asi pred 3mi rokmi.
Gagarin1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.07.2010 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Gagarin1 »

lomco napísal:Gagarin1: dakujem za link. Ja som skor rozmyslal prepravit auto z USA jednou firmou ktora len prepravuje. Co som si zistil na nete je cena cca 800 USD alebo podobne. Ale nikde nebolo pisane aka firma. A radsej by som isiel cez nieco, s cim ma niekto dobre skusenosti. Cize zaplatit 2000 eur len za prevoz by bolo prilis vela.
Potom som uvazoval pouzit druhu (Slovensku) firmu na prihlasenie auta a vsetkych papierovaciek. Hovoris ze to vyjde cca 1700 eur.. Nemusim teda platit CLO a DHP? CO homologizacia? Treba ju robit a ak hej kolko stoji? Nepoznam terajsi zakon, ci bola nejaka novelizacia alebo co, ale pred dvomi troma rokmi sa ani homologizacia nemusela robit ked mam auto vo vlastnictve 12 mesiacov a viac.

Stynx: Dakujem za linky tiez. Chcel som sa informovat na fore predtym ako oslovim renomovane firmy, ktore si za sluzby isto zapytaju svoje. Videl som aj ja par Mustangov jazdit tu chvilku co som na Slovensku. Preto ma to zacalo zaujimat. Priviezol by som ho a potom by som sa ho snazil predat. Nevies ci idu nove Mustangy na Slovenku? Videl som tu na nete priblizne ceny za ktore sa ponukaju, ale neviem ci sa aj predavaju.
Clu a DPH neviem či sa vyhneš. Teoreticky by sa to dalo urobiť tak že auto nedovážaš ale len s ním ideš do SR na USA značkách ale neviem či je to možné. Skús sa poradiť radšej s nejakým odborníkom, ja sa v clách moc nevyznám. A homologizáciu robiť nemusíš, treba len kontrolu originality, stk, a ek. Aspon tak som to robil ja... Teda môžem ty napísať presný postup ako som to prihlasoval ja...
414015
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.04.2007 14:44
Zdieľať na Facebook

prihlasenie

Príspevok od používateľa 414015 »

zdravím
venujem sa prihlasovaniu vozidiel z USA...ak mate zaujem, napište mi sukromnu spravu...ja sa ozvem
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

"Clu a DPH neviem či sa vyhneš. Teoreticky by sa to dalo urobiť tak že auto nedovážaš ale len s ním ideš do SR na USA značkách ale neviem či je to možné"

ked nevies, naco vobec nieco pises taketo somariny?
o.i. firmu treba hladat lokalne, ak ti niekto ponuka prihlasenie cez internet, ti nic nevybavia
lomco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.11.2007 07:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lomco »

sbf napísal:"Clu a DPH neviem či sa vyhneš. Teoreticky by sa to dalo urobiť tak že auto nedovážaš ale len s ním ideš do SR na USA značkách ale neviem či je to možné"

ked nevies, naco vobec nieco pises taketo somariny?
o.i. firmu treba hladat lokalne, ak ti niekto ponuka prihlasenie cez internet, ti nic nevybavia
Vedel by si mi odporucit nejaku lokalnu firmu, na ktoru je bezpecne sa obratit? NR, BA?
414015
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.04.2007 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 414015 »

poslal som Vám sukromnu správu
trambus1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.02.2010 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trambus1 »

Na dovoz z USA potrebuješ min. 5000 eur a to musíš mať známosti inak sa toto číslo zvýši...Doprava za 800USD haha zabudni...rozhodne cez niekoho kto to robí alebo našich susedov poprosiť v ČR. Inak prihlásenie tak isto pochybujem že sa vlezie do 1700 eur. Pretože všetky poplatky musíš zaplatiť CLO+DPH aj z prepravy ked nikoho nemáš....a k tomu dalšie. Nepúšťaj sa do toho sám.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

NR aj BA ma p. Demovič, číslo neviem ale dá sa zohnať
414015
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.04.2007 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 414015 »

trambus1 napísal:Na dovoz z USA potrebuješ min. 5000 eur a to musíš mať známosti inak sa toto číslo zvýši...Doprava za 800USD haha zabudni...rozhodne cez niekoho kto to robí alebo našich susedov poprosiť v ČR. Inak prihlásenie tak isto pochybujem že sa vlezie do 1700 eur. Pretože všetky poplatky musíš zaplatiť CLO+DPH aj z prepravy ked nikoho nemáš....a k tomu dalšie. Nepúšťaj sa do toho sám.
prihlasujem vozidla z USA..cena vyjde do 1600 EUR komplet na slov.špz.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných