Kia Venga 2011- OBD2

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matrossow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.05.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Kia Venga 2011- OBD2

Príspevok od používateľa matrossow »

Ahoj vie niekto poradiť s OBD2 ELM327? Mám Vengu 2011 1.4 cvvt a ako skúšak tak skúšam nevie mi aplikáciu pripojiť k OBDčku. Nenačíta ECU! Vyskúšal som hádam 10 aplikácii ( free verzie ) ale nie a nie pripojiť ECU. Vložil som teda OBD do starej Dácie 2009ky a šup cca po 1/2 sekunde všetko fungovalo. Neviete mi poradiť prosím????
Ďakujem za podnety.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa tatkotom »

Vidí ELM327 identifier OBD2 modul?, Ak ani to - vadne (alebo s iným poradím pinov) zapojená (nezapojená) OBD2 zásuvka.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa martincichy »

ELM je je viacero verzií. Otázka je verzia a zdroj - už som hádzal do koša ELM kúpené cez aliexpres. Nie všetky verzie pracujú s každou aplikáciou a značkou. Pekne to má popísané Jantolák.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa tatkotom »

:hero:
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
matrossow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.05.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa matrossow »

Kupoval som to v profigaraz s vedomím že by mohlo fungovať, teda funguje ale nie práve v mojom aute " paradox "
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa tatkotom »

Skôr nájdeš odpoveď na KIA fórach.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa martincichy »

Skús sa s nimi spojiť. Alebo sa spoj s Jantolákom a kúp sinod neho. Schopná aplikácia na android je torque.
matrossow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.05.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa matrossow »

Ďakujem za informácie
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: OBD2

Príspevok od používateľa Moonshine »

Mne sa stalo napr., že som mal jeden pin ohnutý, vo forde išlo v pohode, v golfe vôbec.
Pozri v kii pod volantom či kde je obd zásuvka, či tam niečo nieje náhodou zašprajcnuté.

Torque ukazuje kontrolkou pri štarte aplikácie, či má adaptér šťavu a druhá, či je pripojený k autu.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Venga 2011- OBD2

Príspevok od používateľa tuninka »

možno to tak nie je, ale mal som jedno auto, ktoré malo tajný prepínač, ktorý rozpájal jeden z káblov od odb konektoru, aby keby to niekto skúšal ukradnúť, tak po napojení by to nefungovalo.... nemusí to byť tento prípad, ale čo ak?
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Venga 2011- OBD2

Príspevok od používateľa tatkotom »

Aj to je možnosť no a odlišné zapojenie pinov tiež.
Tu sú z jedného nášho auta kde adaptéry fungovali:

Obrázok
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Venga 2011- OBD2

Príspevok od používateľa tuninka »

ešte mi napadlo, že či je to tvoje obd rozhranie kompatibilné s tvojim autom, lebo napríklad 2 moje fiaty čo majú vlastne elektroniku z Peugeota sa dali pripojiť len cez Lexiu volakedy, meniť veci cez diagnostiku, čítať hodnoty a podobne, ale vymazať chybové kódy sa dá cez obyčajnú za 2-5 eur a mobilom s nejakým free softom, takisto Fordy Focusy čo mám, tiež pár základných vecí ide cez 2-5 eurový OBD interfejs s free softom, ale hlbšie sa dá dostať až s káblom za 30 euro a Forscan programom, čo je tiež zadarmo. Skúšal som aj na iných autách a niektoré dovolia viacej, niektoré menej, niekedy dosť záleží aj aký program, appku používaš, lebo niektoré free verzie neotvoria toľko ako tie čo si za 3-10 eur kúpiš (appky na Android), mne sa asi najviac páčil Car Scanner Pro
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Venga 2011- OBD2

Príspevok od používateľa tatkotom »

Aj to a na komunikáciu s niečim (airbagy atd) treba redukcie. Je kdesi tabuľka čo čím... Aj Jantolák má alebo mal na stránkach odkaz na to.
Tiež mi adaptér nie len nešiel, ale sa poškodil v dvojkovom Punte r.v. 1999.
V Multiple 2005 aj Alfe 2004 ide alzácky za pár eur, dva čínske prv dožili.
Len má chybu - nevypne sa, trvale svieti LED - svietila, zohnal som predlžovací káblik s vypínačom.
Mám nalinkovaný taký fajnovší Viecar no okolo 40 eur a to sa mi nechce dať a kvalitné aj v Číne začínajú kdesi na 80 eurách... Tu aj 140 a podobne. Ony sa niektoré vedia vnútorne prepnúť podľa toho, s čím majú komunikovať.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných