Lancia Zeta - Skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Maria77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2010 01:31
Zdieľať na Facebook

Lancia Zeta - Skúsenosti

Príspevok od používateľa Maria77 »

Lancia Zeta

Chcem sa spýtať, poznáte toto auto? Aké máte s ním skúsenosti?
Rozmýšľam o jeho kúpe.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To isté čo P806/Evasion/Ulysee a tie sa tu už preberali x-krát...
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

Radšej si kúp niečo, čo aj trošku vyzerá k svetu. Ak chceš veľké auto zober Sharan, Alhambra, Galaxy, Grand Voyager a podobné. Bude sa to aj lepšie predávať, vyzerá to celkom fajn a výbava za tú cenu je tiež slušná :2f93:
Maria77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2010 01:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maria77 »

Ďakujem, ide o to, že potrebujem 7 miestné alebo 6 miestne auto, financiami neoplývam a toto auto som videla za veľmi nízku cenu. Má 13 rokov a váham, či bude dobre jazdiť, či priveľa nespotrebuje, aj keď je pri ňom uvedené, že nemá veľkú spotrebu.

Nejde mi o vymakané auto, stačí, keď nás odvezie tam, kde treba.

Už má dosť rokov, takže ďalej ho nemám v pláne predávať a práve si robím vodičský, takže by mi vyhovovalo auto, ktoré môžem aj sem-tam oškrieť bez toho, aby ma to nejak extra štvalo.

Tá nízka cena ma na jednej strane láka, na druhej mám strach, či nie je veľmi staré, či je predpoklad, že mi pár rôčkov dobre poslúži.
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

Maria77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2010 01:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maria77 »

Martin, vďak za tipy. Tú cenu si presne odhadol.

Hovorí sa, že na naftu sa lepšie oplatí ako na benzín, kvôli spotrebe. Platí to?

Ako staré auto je ešte dobré? A pri koľkých odjazdených km?

Asi sa pri mojich otázkach pousmejete, ale kto sa pýta vyzerá hlúpo a kto sa nepýta, hlúpy ostane.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Ak ti zalezi na spotrebe,tak pozeraj iba dieselove auta. Vyber je dost velky,sharan,alhambra,galaxy mozno peuget 806,citroen evasion ale velmi pohodlne vozenie je na grand voyageri. Vsetko su to (vzhladom na rozpocet) 13,14rocne auta,tak realne budu mat nabehane kolo 250-300tis km,mozno viac ale toho sa neboj,tie motori musia vydrzat 600tis km,ak je o ne trochu postarane. Na tu lanciu by som asi zabudol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

martin12321 napísal:Radšej si kúp niečo, čo aj trošku vyzerá k svetu. Ak chceš veľké auto zober Sharan, Alhambra, Galaxy, Grand Voyager a podobné. Bude sa to aj lepšie predávať, vyzerá to celkom fajn a výbava za tú cenu je tiež slušná :2f93:
Názory sa môžu rôzniť,mal som obe,stokrát lepší sa mi zdá P806,je lepší aj na opravy.Je pravda mal som atyp dvojfarebnú kombináciu,ale Sharan by pri ňom vyzeral ako žebrák,ale to je otázka vkusu.Zeta je zo všetkých variant najelegantnejšia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Maria77 napísal:Ďakujem, ide o to, že potrebujem 7 miestné alebo 6 miestne auto, financiami neoplývam a toto auto som videla za veľmi nízku cenu. Má 13 rokov a váham, či bude dobre jazdiť, či priveľa nespotrebuje, aj keď je pri ňom uvedené, že nemá veľkú spotrebu.

Nejde mi o vymakané auto, stačí, keď nás odvezie tam, kde treba.

Už má dosť rokov, takže ďalej ho nemám v pláne predávať a práve si robím vodičský, takže by mi vyhovovalo auto, ktoré môžem aj sem-tam oškrieť bez toho, aby ma to nejak extra štvalo.

Tá nízka cena ma na jednej strane láka, na druhej mám strach, či nie je veľmi staré, či je predpoklad, že mi pár rôčkov dobre poslúži.
Pokojne do toho choď,hrdzu na tom nezažiješ,vozba je to výborná,výhlad z auta ukážkový.Priestorom ale hlavne rýchlosťou vypratania sedačiek mimo vozu ho nepredbehne nič a netreba náradie.Budeš ho milovať,je v tom radosť cestovať.Ako človek čo ich opravuje zase môžem pokojne tvrdiť,jedná sa o jednoduchú a nezáludnú techniku,kde neodchádzajú váhy vzduchu každý rok,turbá každý druhý a núdzový režim poznať nebudeš nikdy.Dielov sa neboj,Zeta či 806 či Evasion všetko jedno,dielov dosť a dobré ceny.Kedykolvek s tým pomôžem.
multijet
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 23.10.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa multijet »

Presne tak, vsetko je to len otazkou vkusu. Nemyslim si, ze by Zeta a jej surodenci boli na tom horsie ako SAG company... V danom rocniku a cenovej relacii su to auta, ktore uz maju co to za sebou a do kazdeho treba investovat.
Osobne by som tiez volil radsej Zetu, pripadne ako uz bolo spomenute P.806, C.Evasion, F.Ulysse, mhlavaty to velmi dobre vystihol. :300f:
Maria77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2010 01:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maria77 »

Všetkým vám ďakujem za príspevky.

mhlavaty ma správne nakopol, ale tá konkrétna Lancia Zeta, ktorá ma zaujala, je už predaná. Takže nič.

Asi si ešte našetrím a kúpim mladšie auto.

Pre značku nie som jednoznačne rozhodnutá, ale kvôli spotrebe to bude diesove auto a podmienka 6-7 miestne auto.

V strede mesiaca mám skúšky na vodičský preukaz, tak ak sa vám bude chcieť, môžte mi držať palce, nech mi to dobre dopadne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní