Zeta- benzin, ci nafta?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ve-ge
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.10.2008 20:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Zeta- benzin, ci nafta?

Príspevok od používateľa ve-ge »

chlapi, neviete mi poradit ake chyby maju zety s benzinovym motorom 2.0 turbo a naftove motory 2.1TDI ? Dakujem za kazdu skusenost a radu. neviem sa rozhodnut pri kupe a ponahla mi to.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemám skúsenosť ani s jedným z motorov,ale kúpiť turbobenzín je hovadina na n-tú, to si rovno kúp diesel alebo benzín atmosféru na ktorej sa žiadne turbo nepokazí... Vačšina ludí čo nechcú diesel ho práve nechcú kôli jeho prípadnej nákladnej údržbe... (čerpadlo , turbo...) Pri turbo benzíne sa možným problémom nevyhneš
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: Zeta- benzin, ci nafta?

Príspevok od používateľa markoimportauto »

ve-ge napísal:chlapi, neviete mi poradit ake chyby maju zety s benzinovym motorom 2.0 turbo a naftove motory 2.1TDI ? Dakujem za kazdu skusenost a radu. neviem sa rozhodnut pri kupe a ponahla mi to.
------------

2.0 turbo je motor ako kazdy iny. Ak nie je vyhoneny a budes sa o neho starat-nevidim dovod nekupit takyto kar. Takmer 150k je uz slusny zaprah, so spotrebou vsak treba ratat 12L/100km priemer. Je to vsak pomerne tazko udrzatelne, ten agregat zvadza k sviznejsej jazde....
2.1td je ak s nemylim agregat PSA, 12V hlava, ktora robi inak skvelemu a kultivovanemu motoru najvacsi problem. Zrada je v zlom odvode prebytocneho tepla, problematickom prave pri vacsej zatazi (pohon Z-ty vacsia zataz je)....preto pokrutene a popraskane hlavy najma pri pouziti vo vanoch nie su nicim vynimocnym. Inak odporucam-spotreba je velmi rozumna, dynamika dostatocna a pri spravnom uzivani vydrzi neuveritelne km.
bratpit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.10.2006 21:00
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

zeta

Príspevok od používateľa bratpit »

ahoj,mam Zetu 2 liter turbo, mam najazdene 350 000 km,bez problemov,svizne auto spotreba cca 10-12 litrov, to ma netrapi hocktory osobak ma problemy a navyse jazdim na LPG :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní