Odvzdusnenie chladenia - felda

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Odvzdusnenie chladenia - felda

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

Nazdar,
Chcem sa opytat, ako sa odvzdusnuje chladiaci system na felicii1.3 50kW (bmm)??? Ziadny odvzdusnovaci ventilik som nenasiel tak uz fakt neviem...
Vopred dakujem za odpoved
Ja sportujem len rekreacne. Vrham tien, pozeram do dialky a leziem na nervy...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no to je automat-odvzdusnovanie.nalejes novu daj aj 2cm nad max zasrubovat a jazdit.po 15km jazdy skontroluj.nieze ta napadne nechat to otvorene ako to robia domaci majstri a cakaju pred garazou a turuju ,ze co neodvzdusnuje.a mozes dat aj kurenie na cervenu aby aj do radiatora natieklo.
cekyceky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.03.2010 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cekyceky »

Môj osvedčený spôsob je - naliať chladiacu po max. a vytiahnúť snímač teploty ktorý je hneď vedľa termostatu. Počkám dokiaľ nevytlačí kvapalinu a snímač dám späť. Doplním chladiacu opäť po max. a je to.
matko506
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28.09.2009 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko506 »

ako pisu chalani..nechaj ho odgrgnut :d :D ..mozes aj pred garazou dat dole vicko s expanzky a pockat kym vyplavi vzduch..a doliat..kwapalinu
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

nazdar nemusis nic len nechat zohriat kym sa otvori termostat a pripadne doliat... ja som to mal asi 10 x rozobrate koli termostatu... a vzdy len takto som robil a pohoda...
bluefavo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.03.2005 06:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bluefavo »

presne ako ceky pise naliat kym sa nezacne liat od snimaca teploty tak to pise aj odborna kniha ako na to!najdes ho lahko hned pri termostate ja to tak robim stale ziaden problem
BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

A ja som skusal hladat daky ventilik a nenasiel som tak ma aj napadlo, ze sa samo odvzdusnuje ale reku, ze sa spytam. Tak teda skusim. Tak dik chlapi za pomoc... :-\
Ja sportujem len rekreacne. Vrham tien, pozeram do dialky a leziem na nervy...
lubo30
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 20.06.2006 11:45
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo30 »

v podstate sa ma odvzdusnit sam ale ked si chces usetrit cas a hlavne benzin pokial sa nahreje auto urob to ako pise............cekyceky............ :28b7:
VW Bora Combi 1.9 TDI 96 kW r.v. 2003
Jawa 350/638
dr-yevan
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 28.01.2008 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr-yevan »

odvzdušní sa to samo,motor sa zohreje otvorí termostat a potom doliat vodu,ale raz sa mi stalo na jednej,že sa to neodvzdušnilo tak som vybral snímač teploty-ten čo je tu spomenutý a ked voda vytekala von vopchal som ho naspäť zaistil a bol pokoj,doležité je mať zapnuté kúrenie na červené aj keď vypúšťaš aj keď napúšťaš novú kvapalinu-vodu,stane sa že máš kúrenie vypnuté-modré,vypustíš starú,napustíš novú kvap.a po napustení otvoríš na červené a sranda s prehrievaním je na svete,lebo každý ventil niečo prepúšťa-slzí,teda v kúrení zostane trošku vzduchu a keď je tam vzduch tak tam nebude okruh voda nebude prúdiť,nepomože ani túrovanie lebo na mnohých autách je kúrenie umiestnené v úrovni nad motorom a tie nešťastné hadice vedú dosť nízko,takže to nepretlačí,stačí komplet vypustiť.a máš po probléme :2f93:
fischman
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2009 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fischman »

Mali ste niekedy rozobraté kúrenie alebo aspoň vybratý radiátor? Asi nie,lebo všetci čo ste napísali že treba prepnut na červené (horúci vzduch) nemá ani potuchy o tom že sa tým len otvorí klapka v skrinke a radiátor ma vlastný obvod priamo z motora a s páčkami v kabíne nemá úplne vôbec nič spoločné :28b7: . Čo už no,ak vám to placebo počul som že treba zapnúť kúrenie pomáha tak táto legenda bude žiť ešte skutočne dlho. A to nehovorím o tom panovy ktorý je presvedčený o tom že pokiaľ tento úkon neurobí tak mu to nikdy poriadne neodvzdušni a nevyleje sa všetka voda z kúrenia ????. :40bd:
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

10% pravdy na tom je.

Existujú autá, ktoré majú kúrenie vyriešené tak, že koliesko teploty priamo reguluje prietok vody do radiatora v kúrení :D

Kukal som na to pred rokmi ako puk....

felda samozrejme nie je tento prípad ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Matne si spomínam že Shade 120l mala takto riešené kúrenie. Páčka v kabíne otvárala taký rohový ventil a púšťala vodu do radiatora lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fpincak, lubos zimovcak, minac, tatkotom a 62 neregistrovaných