Lancia Lybra kombi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Lancia Lybra kombi

Príspevok od používateľa renam »

Zdravim, potrebujem radu. Chceme kupit auto, doteraz mame peugeot 306 break 1998 rv, a potrebujeme ho vymenit. Lybra sa nam paci, len vobec nevieme ake to auto je. Comu sa mame vyvarovat a podobne. Teraz mame 1,6, a ako pozeram lybry su vacsinou 2,4, co sa mi uz zda moc. Ale ja som zena a fakt tomu nerozumiem. Mame hranicu 5000 €. Viete mi povedat nieco blizsie k cene nahradnych dielov, pretoze na nas peugeot sa mi zdaju dost drahe. Kde mam hladat Lancie, kedze nejako ich je malo.
Dakujem za rady a prosim usetrite ma rad typy - blbost a kadejakych nadavok. rena
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Diely su celkom bezne zohnatelne, Najdes dost aut na rozpredaj... Je to auto zamerane na luxus, standartna vybava je koza, atd. az po napr bose soun dydtem s dvd a mp3 prehravacom a lcd telkou... Lybra ma svojsku zadnu napravu, kde nove ramena su drahe, ale opravna sada na rameno stoji 50e. Problematicka byva rj klimatroniku, moze sa stat ze odide- standartne bola dvojzonova digitalna klima. K motoru, 2,4 je naftak jtd. Tieto motory su aj lacne aj najviac na predaj, lebo su najdrahsie na servis. Ak ti stacila 306ka 1.6ka, tak lancia bola aj 1.7benzin a vyssie. Ak naftu, tak nejaku 1.9jtd. Ale ako si spominal, Chces auto lacnejsie na servis, tak lancia pre teba nebude. Je v nej dost elektroniky. Skor pozri fiat stilo 1.6ku alebo jtd. Sice je to rozdiel triedy, ale pomer elektroniky je velky. Ked kupis s manualnou klimou...
magic8
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.05.2006 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magic8 »

zdravím. Ja mám Lybru sedan 2,4 JTD. Súhlasím v tom s autičkarom21, že je to auto zamerané na luxus. Má nadštandardnu výbavu a je to veľmi pohodlné auto. Síce ja som ho kupoval s poruchou motora, ale odkedy sme ho dali spraviť, najazdil som 80 000 km a je to bez problémov a s priemernou spotrebou pod 6 litrov!!! Bohužiaľ podľa môjho skromného názhoru nie je to až také ružové s náhradnými dielmi, autorizovaný servis na slovensku nie je, ale môžete auto zovbrať do fiatu. Takže náhradné diely zoženiete možno nejako, ale použité. ja som ale predný nárazník zháňal aj 3 mesiace. Ale určite to záleží aj od toho, kto ako sa snaží... :)
S autičkárom súhlasím aj v tom, že keď chcete auto lacnejšie na servis, tak si radšej pozrite nejaké iné auto.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

.....prvé čo Ti bude chýbať bude kufor.....je to neuveriteľné ale Lybra má oproti 306 Break menší kufor, no je pohodlnejšia, masívnejšia, no a na servis je taká aká je....a skôr s 1.9 JTD.....alebo potom radšej to Stilo MW ak benzín tak 1.8 alebo JTD 1.9 od 85kw a r.v. 2004 a vyššie.....
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

hmmm, tak to ste mi teraz zamotali hlavu. Fiat sa mi velmi nepaci.
Tak, by som si dala zajst chut a to som sa na nu uz poriadne namotala :..: :..:
Ten kufor je fakt taky maly? na pohlad vyzera dost velky, ale to som este nepozerala nazivo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

magic8 napísal:autorizovaný servis na slovensku nie je, ale môžete auto zovbrať do fiatu.
ja som ale predný nárazník zháňal aj 3 mesiace. Ale určite to záleží aj od toho, kto ako sa snaží... :)
To asi áno, lebo odtiaľto: http://moto.allegro.pl/listing/search.p ... egory=4102
by si ho mal nie do 3 mesiacov, ale do 3 týždňov aj keby si mal poň ísť pešo...

A autorizované servisy by sa hádam mali tiež dáke rozbehnúť keďže Lancia sa opäť po rokoch vracia na český a slovenský trh...
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

No tak Ti prispejem aj ja,uz som to tu kdesi napísal ze ked budes mať 20rokov kupiš si alfu ked 30 das fiat a potom musí prísť chuťovka a to rozhodne Lancia je -Lybra je neskutocne pohodlná vytlmená a komfortná...mám 16te auto v poradí- Lybru 1,9jtd 110ps a myslím že ak sa mi nezmenia priority dožičím si ešte Thesis.to auto je také hnusné až je pekné....haha
Jednoducho Lancie sú produktom pre individualistov luxusné a krásne,aj ked pripúšťam že nie pre každeho.....s tými dielmi je to vselijaké sú veci ktoré sú drahé ale motory a elektrika -zakladná je koncernová -Fiat-a sú veci ktoré sú drahe napr svetla lebo sú len original nahrady nikto nerobí,aj v tom je to azto vynimocné....
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

Dakujem za postrehy a rady.
Chcem sa este spytat - cisto hypoteticky. Keby som napriklad kupila Lybru rocnik 2000 - co je uz dost stare auto(mnohe uz koroduju), odhadujem pociatocnu investiciu do oprav a vymen do 1400€. Nemam predstavu kolko mi vydrzi karoseria, ktora pri kupe vyzera, ze je OK. Cize, ci sa oplati kupovat starsie lacnejsie Lancie, a vrazit peniaze do vymen a oprav, kvoli korodovaniu. Neviem ci ma chapete. Bojim sa, ze kupim napriklad Lybru za cca 3,500 - 4000€ rocnik 2000 a do 3-4 rokov mi zkoroduje a mam vyhodene prachy. Pozerala som aj ine starsie auta rocnik 2001-2003 napr. Volvo V 40, a tiez neviem ako by to bolo. Viem je to stare auto, ale napriklad, nas Peugeot 1998 rv je este stale bez korozie.
No a ako je to s tymi km? jasne, ze vsetky budu stocene, ratam, ze auto bude mat najazdene cca raz tolko, kolko je uvedene. Ale kolko cca lybra vydrzi - vychadzam z reci - to auto vydrzi cca 6OOtis km. - to hovoril chlapik o volve
tak, aby som mala predstavu aj o tomto.
diky
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

chlapik vo volve Ti hovori pravdu...v pripade, ze kupis dobre a nevydojene auto..
neviem,ale asi by som siel do auta, ktore je trosku viac rozsirene, mozno aj to volvo je fajn volba..dobre motory, vyborna pevnost auta, velmi slusny komfort..ten malo volvo vzdy..ak teda uz nechces slovenskly standard, co je vw golf variant..:d :D..alebo teda nieco podobne..

lancia je nie velmi pekna, ale urcite je to komfort, s akym sa u ostatnych aut tak nestretnes..
motory su standard, je tu o nich pisane stohy tem..

karoseria by uz nemala korodovat, je to pozink..aspon fiat uz od 99 bol pozink, myslim, ze lancia je na tom podobne..ak hrdzavie, nieco nebolo v poriadku..respektive je to vyskladane mozno z polskych dielov..alebo burane a zle vyspravene..

:41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný