Totalka alebo nie??

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasht
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 16.06.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Totalka alebo nie??

Príspevok od používateľa tomasht »

Zdravim, kamos ma zaujem o Subaru Impreza:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2

Je buchnute a podla mna je to jasna totalka... Cize je dobre akurat na nahradne diely, na nic ine... Co si o tom myslite vy? Dikes za nazory
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

Je to tazko povedat, ale pozor, lebo nemci robia aj take veci, ze daju auto ako tak do normalneho stavu, aj ked je naburane a z fotiek si niekto povie, ze ved to nie je take hrozne, ale nazivo zistis, ze je to roztrieskane na mindar. Bacha aby sa tvoj kamarat zbytocne nepreviezol.
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

ak netaha do strany tak by sa to dalo prezit...ale geometriu s tym podla mna nespravis lebo ked si pozries smer narazu tak je jasne ze bralo zo sebou aj koleso ktore tam uz niekto dal spat...ja by som sa na to zrovna vys....ral dovoz cena auta nahr.diely a aj tak ma len burane auto ktore za dva roky zhnije...
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

misko crx napísal:preco by malo zhnit ked vymeni kapotu blatnik naraznik a dvere ? co aj tak bude musiet vymenit ..
a vnutorny blatnik?ci aj ten vymeni s drziakom tlmica?a potom to pozinkuje doma vo vani :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto je totalka? Ved podla slovenskych dovozcov je to len lahko poskriabane...

chlapec ine veci sa doviezli a spravili... by si kukal.


ze totalka, uz som si myslel ze tento tyzden sa dobre nezasmejem - a stihol som to 10 minut pred absolutnym koncom toho tyzdna.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pripajam sa k nazoru, ze toto je pre sikovneho klampiara a elektrikara praca tak na styri dni s prstom v nose...

od totalky to ma daleko..ale cena je tam nie az tak zaujimava, ked si pozriem,ze len palubna doska a abg spolu su 1600 eur..a nemam pocit, ze by sa nejak vo velkom kradli, aby boli aj nahradne diely v dosahu..navyse kupit stvrtku tiez asi nebude lacna a jednoducha zalezitost...to auto vyjde s opravou dost draho..ale dost..
tomasht
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 16.06.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasht »

nehovorim, ze sa to neda spravit, lebo v polsku sa spravi vsetko, aj nemozne :d :D nevyznam sa do toho, zato sa pytam... podla mna, ak je raz poskodena cast ramu, ktora ovplyvnuje tuhost celej karoserie, tak to nemoze byt nic ine, iba totalka... a tam ten ram na boku sa mi nejako nepozdava, nie som si isty, ci by to preslo originalitou ako sposobile...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

je tam roboty ,,ale v pohode predajne ako nikdy - tuk ,, takych tu lieta po nasich cestach a ani o tom neviete ,,,,
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

pre poistovnu totalka pre mna tiež totalka nevihodná kupa a zlá značka auta a ešte boxer diesel tomu dať pokoj.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

ľahko opraviteĺné poškodenie, ale vysoká cena ťažko zoženieš diely a teda aj draho...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Pokiaľ by sa to nerobilo do novoty, NIKDY z toho nebude poriadne auto. Na kšeft sa podľa mňa neoplatí a pre seba by som to nechcel
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Robil som tento model Imprezi nedavno. Staršie veci sa hladaju tažko a tiež nie su lacne.
Nove diely su relativne drahe. Na tomto aute riskuješ, že bude treba otočny čap, rameno a s velkou pravdepodobnostou prednu napravnicu. A stlpik je pri dverach krivy, budeš musiet dat pristrojovku vonku. A teraz mi došlo , že som sa pozrel na airbagy a nema zmysel dalej pisat, pravdepodobne su vystrelene aj pasy. Ak to auto by malo vyzerat aspon na 90% ako neburane tak ta vyjde na tolko, že kamarat si môže obzerat rovno neburane a nema starosti. Toto je jednoznačne totalka, ak zrobiš cenu na 5000 Eu tak ho ber ale viac by som za nu nedal.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

úplne bežná havária ktorých sa nie len u nás opravuje mraky. Úplne bežné poškodenie. Je to nové auto, oprava bude samozrejme drahá, pretože na SUBARU sa takmer nedá zohnať alternatíva k origo dielom. Ten, kto to nabúral dostane poistku + cenu za auto a za malý doplatok si kúpi nové. Možno zistil, že IMPREZA a diesel nie je to pravé orechové a tak trochu mu to padlo vhod.
Tu má každý kopec rečí aký je to vrak a totálka, no keby sa to stalo jemu, tak to bez problémov dá opraviť a bude tak jazdiť X rokov, no ak to niekto ide kúpiť, je okolo toho katastrofických scenárov a hrôza. Také krčmové reči amatérov, ktorý síce netušia ako sa taká oprava robí, zato o tom vedia veľa rozprávať.
To auto je úplne v pohode, len ho treba poriadne pozrieť, či ide len o plecharinu a nápravu, alebo to dostal aj motor, prevodovka a pod. Osobne by som za 15 000kúpil starší, nie preto že sa bojím búračky, no na 3r. mi to nestojí za starosti s opravou. Navyše by mi toho staršieho nebolo tak ľúto zničiť. Pretože Impreza nie je na šetrné vozenie. To ju potom nemá zmysel kupovať.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Hmm , sup chlapcom do Vestenic a bude to funglovka :d :D
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

dá sa to spraviť, len som si mrkol do katalógu cenu náhradných dielcov a nie je to lacné a poliaci to majú za cenu 75 % nového..., takže pálky, je to nový model, súčiastky sú drahé

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných