Postup dovozu z Čiech

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TOMI33
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 07.04.2008 14:46
Zdieľať na Facebook

Postup dovozu z Čiech

Príspevok od používateľa TOMI33 »

Dobrý ja by som chcel vedieť aký je postup dovozu ojazdeného auta z Čiech. Ďakujem. lol lol lol lol
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

uz to tu bolo omielane najmenej 100x
http://forum.autobazar.eu/dovoz-cr-pres ... 20%20ciech
MTMauto
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 09.01.2009 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MTMauto »

1.treba ist s kamaratom na benz.pumpu,natankovat a vyrazit smerom na Cechy
2.Bolo by dobre najst nejaky bazar-ak je v aute navigacny a mate adresu-treba zastavit!!!!!
3.treba kupit auto!!!!!
4.je potrebne prist s nim domov!
5.Treba zalozit temu-ako s prihlasenim auta z CZ...
6.ostatne - bolo uz pisane.....
7.TESIT SA.......mozno 2x
8.machrovat v krcme- DOKAZAL SOM TO!!!
luking
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 07.09.2006 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luking »

MTMauto napísal:1.treba ist s kamaratom na benz.pumpu,natankovat a vyrazit smerom na Cechy
2.Bolo by dobre najst nejaky bazar-ak je v aute navigacny a mate adresu-treba zastavit!!!!!
3.treba kupit auto!!!!!
4.je potrebne prist s nim domov!
5.Treba zalozit temu-ako s prihlasenim auta z CZ...
6.ostatne - bolo uz pisane.....
7.TESIT SA.......mozno 2x
8.machrovat v krcme- DOKAZAL SOM TO!!!


:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Aplikpalik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.01.2009 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aplikpalik »

Toto som pisal do SS....

Okej, takze:
na http://www.tipcar.cz som si nasiel dobru ponuku na Peugeot 307 SW, automat, r.v. 2007. Zhodou okolnosti to bola predvadzacka u predajcu Peugeot, takze bola istota, ze je auto v poriadku. Najprv som si nechal poslat VIN cislo, ktore som si dal preverit u kamarata, co je predajca Peugeot na SK (podla VIN vie zistit, co bolo v ramci garancie menene, alebo co presne obsahuje vybavou dane auto).
Takze som nasadol s kamaratom do auta a isli sme do CR k predajcovi. Tam sme spravili skusobnu jazdu, zaplatili peniaze a on nas poslal na obed, zatial co on sam vybavil na Obvodnom urade v CR odhlasenie a prevozne znacky na export na mesiac v hodnote 800 CZK a na policii za 190 CZK nejake administrativne skontrolovanie VIN cisla. Potom aj v Ceskej poistovni a vybavil poistku tiez na ten mesiac, co plati prevozka (to neviem co stoji ale cca 1600 CZK, lebo to mi zevraj pride postou - uz su to 2 tyzdne a nic...). Dostal som kupno-predajnu zmluvu, cesky technicak velky+malu karticku k prevoznej SPZ, karticku na emisku a to bolo vsetko v CR.

Prisiel som na SK a tu je potrebne:
1/ zaplatit do Recyklacneho fondu 66 Eur a nechat si poslat alebo dat vystavit potvrdenku, pripadne staci sek s razitkom posty.
http://www.recfond.sk/index.php?www=sp_ ... ation_id=4

2/ Treba absolvovat Kontrolu originality, t.j. ist s autom a vsetkymi papiermi co mas k tomu na nejake pracovisko z nasledovneho zoznamu:
http://www.ko.sk/pracoviska.aspx?id=1
Toto stoji cca 134 Eur aj s nalepkou, co ti nalepia na okno... trva to cca hodinu.

3/ Ked absolvujes predosle 2 body, sprav si zo vsetkeho fotokopie a ked je platna STK a Emisna z CR, mozes ist na Obvodny urad dopravy podla miesta bydliska. Ja som z BA, takze to je: Pri Starej pracharni 14, 5. poschodie. Tu som prisiel uz s vypisanou ?ziadostou o jednotlivo dovezene auto" (to sa vypisuje na zaklade CZK technicaku udaje)
Link, kde si stiahnes ziadost:
https://www.autovia.sk/img/cms_document ... _dovoz.pdf
Donesies kolky v hodnote 66 Eur + 4,50 Eur + ako som spominal, fotokopie zo vsetkeho co mas, t.j. z kontroly originality a rec. fondu, kupno-pred. zmluva, technicak, atd.... Oni si pozru original a kopiu si zalozia.
Adresy:
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=5771
+ postup a potrebne dokumenty:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... -1&aid=643

4/ Mne to spravili za 2 dni, takze som tam isiel znovu a zobral papier o schvaleni vozidla do obehu + Slovensky velky technicak

5/ Spravis si Povinne zmluvne poistenie, na co staci VIN cislo auta, netreba zatial SK znacky a so vsetkymi tymito lajstrami treba na Kopciansku v BA, k dopravakom a dam si vystavit znacky... stoji to 66 Eur v kolkoch.

To je zatial vsetko, v mojom pripade som zatial nic ine nepotreboval ani som nikoho neuplacal Robil som to prvy krat a islo to v pohode...

Nezabudni, ze kolky sa daju od noveho roku kupovat iba na poste!

Vela zdaru,

Palik
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

lebo na dovoz auta treba mat 34 vysokych skol. zrusit vsetky urady a kontroly! vdaka nim urcite nie je menej podvodov skorej viac. podvadzalo sa vzdy a ziadna kontrola to zatial nezmenila. kazdy tuna pise ako treba nechat prihlasenie a dovoz na odbornikov. videl som vcera u nas na OU tych "odbornikov". bol som na OU zatial 4x v zivote, a zakazdym tam stretavam tie iste pochybne individua. jedina vyhoda "odbornika" je ta, ze uradnika vacsinou pozna este z 89 kedy spolu prihlasovali vyhulene stocene zlepence (osobne som videl ako v tom case STK preslo auto, ktore malo povodne strom zarazeny az po zadne sedacky, a preslo tou STK este pred opravou - ak sa vobec taketo daco da opravit!) a narobili ten bordel s autami ktory je tu dodnes. takze rozdiel medzi nim a mnou je v tom ze ja budem na papiere cakat 2 tyzdne a on ich bude mat za 2 hodiny. TOTO JE SLOVENSKO, skorumpovana krajina neobmedzenych moznosti, kde vcera znamena zajtra. chcete vediet ako sa prihlasuje auto v amerike konkretne vo wisconsine (osobna skusenost)? prides do bazaru, vyberies si auto co sa ti paci, vypises predtlacenu KZ o rozsahu 1x A4, das peniaze, bazarista vytiahne nalepovaciu SPZ vypise nezmazatelnou fixkou cislo nalepi na auto a hotovo - auto je prihlasene a ma vsetky kontroly, dovidenia, do 6 tyzdnov ti pride postou plechova znacka (pretoze bazarista posle kopiu znacky a KZ na policiu v US). alebo ako vybavite social security? ak vas je viac ako 5 (tusim aj 3 stacia) tak zavolate na urad a uradnik so vsetkym potrebnym pride k vam domov. vypisete to doma v obyvacke a potom dostanete znovu vsetko postou.
Fichtel
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fichtel »

Ma niekto skusenosti s autobazarom EU AUTOMOBILE v Ceskych budejoviciach ? Sa mi tam polubuje jedno auto, tak som zavolal co a ako, a dozvedel som sa ze auto pripravia na dovoz na SR, vratane poistenia a prevoznych znaciek. Co si o tom myslite ? Ma niekto skusenost ? :28b7:
revolic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11.05.2008 14:03
Zdieľať na Facebook

Prepis

Príspevok od používateľa revolic »

Zdravim

Podelim sa o svoje skusenosti


Kupoval som auto v AAA v Hradec kralove
Vybavili mi vyvozne značky + odhlásenie a prepis , dostal som velky technicky a maly už s mojim menom (osvedčenie)


Na slovesnku som zaplatil recyklačny poplatok 66eur a nejake drobne
Dalej nasledovalo STK a emisná
Ja mám škodu octaviu 2 RS
emisna ma vyšla na 30 eur a stk tiež
EMisna bola drahšia lebo je to nejaka norma OBD a preto je to drahšie
Čo ma prekvapilo že mi nedali na okno kontrolny štitok, ale iba protokoly o kontrolách na papieri

Dalej som šiel na KO-čko
spravili to za 2 hodiny na počkanie,platil som 110 eur, v tom boli zarátane 3 x kontrolné nalepky, jednu dali na zadne okno, druhe prilepili pri dverach vodiča z predu a tretie pri dverach vodica pri kontrolnom štitku vozidla

Dalej šom šiel na obvodny urad, ,mal som už vyplnené tlačivo ,, ale pozor nechceli odomna 66 eur + 4,50, ale 105 eur, čiže sa to zvyšovalo, takže pozor

Dalej im to trva 10 dn íkym to vybavia, a už potom k policajtom pre značky kde treba zas platit a musime mat uz aj zakonne poistenie vybavene, čiže zmluvu spravenu
pavelo
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 11.01.2010 00:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelo »

Pokial dovazate auto vyrobene pred 1996 tak cely tento krok sa este doplna o vybavenie COC (cca 120eur) alebo pripadne aj to COC je dost loteria, ci to cloveku daju a pripadne moze skoncit s nepojazdnym autom?


Kolko si v CR pytaju za vyvozne znacky + docasne PZP?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_Tvoja snaha

Príspevok od používateľa cicmanec »

Téma síce nejaký čas mŕtva, ale ak by náhodou niekto použil hľadanie tak nech sa tu nedočíta bludy:

na COC môžete pokojne zabudnúť netreba ho! Ak teda nedovážate fungláča. A u toho zasa nie je problém ho vybaviť...
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

ja som zvolil znacne dobrodruzny sposob dovozu na sk, moje auto bolo do cr dovezene z I a malo len technicak a odhlasku, v cr nebolo prihlasene...auto som v cr kupil, kupil som poistku a so slovenskou prevoznou znackou som 90 km isiel "nacierno" po cr do sk :D

Dalej na SK bolo problematicke prihlasit auto, pretoze z mne neznamych dovodov vyzadovali na dopravnom urade nejaky podklad/zmluvu, ze odkial cesky bazarnik auto zohnal...to bolo dost narocne zohnat, ale nakoniec to klaplo bez uplacania
9393andy
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.03.2010 20:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9393andy »

Zdravím,mam aj ja jednu otázku..Ak sa jedná o motorku ktorá ma v TP 25kW ale v skutočnosti viac.Nastáva na SK problém? na STK ? Alebo čo je raz dané na papieri to nepustí?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nastava problem pri emisiach..to znamena, ze treba mat "znameho"...
arcteryx
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.09.2011 11:35
Zdieľať na Facebook

Velky cesky technicak

Príspevok od používateľa arcteryx »

Teraz po novom si dajte pozor na velky cesky technicak, pretoze ak ste, alebo budete 5tym alebo respektive az 9tym majitelom auta, tak vam musia urobit v CR novy technicak (mne ho robili cca hodku) a do noveho zapisu len vas, lenze na KO treba mat zaznamenane udaje stareho majitela a noveho majitela (na novom technicaku) !!!
Robili mi problemy v jednom KO, i ked som mal fotokopiu stareho technicaku (ktory bol mimochodom zruseny v cr), i s original peciatkou, podpisom i ze suhlasi kopia s originalom, ale v druhej dielni, ked volali do banskej (stredisko KO) a vysvetlili situaciu a potvrdili ake papiere mam, tak dovolili...cize radsej ked budete 5ty majitel, povedzte im nech na novy technicak daju i stareho majitela a vas (cize vam ostanu v ceskom technicaku este 2 volne miesta, kedze sa daju vypisovat len 4 majitelia...)

Vela zdaru :)
AlbHert
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.06.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AlbHert »

mne pomohli prispevky vyssie, tak ja tiez napisem svoju skusenost, ktora mozno niekomu uplne neskusenemu pomoze. Pisem LEN SVOJU skusenost, ktora vychadza s podmienok a dokumentov, ktore som mal k dispozicii ja. Vsetko teda neplati univerzalne.

Dovazal som s CZ. Dovoz z CZ ma vyhodu jazyka, vzdialenosti a trochu usetris na prekladoch dokladov, lebo cestinu u nas akceptuju - netreba prekladat. Ale inak to velka vyhra nie je/nemusi byt.

Teda kupil som auto, dostal kupno predajnu zmluvu a Zaznam o technickom stave vozidla, co je zrejme standart predaja v CZ bazaroch. Tiez velky technicak, v ktorom bol zaznam o odhlaseni auta v CZ. Nedostal som protokoly o STK a EK. Inak v CZ je zapis o vykonani STK zapisany vo velkom technickom preukaze (nemaju karticku ako my). Osvedcenie o EK je karta ako u nas, ktoru v premavke udajne uplne nahradza nalepka na SPZ (karticku nemusite mat pri sebe). Tiez som nedostal osvedcenie k foliam a po svojej skusenosti ta upozornujem, ze osvedcenie ti k foliam na SK nik oficialne nedorobi, respektive je mizerna sanca. Cize folie som musel doma zosklbat doma ako prve. Bez osvedcenia k foliam si koledujes o techicak = problemy, starosti. Na to ber ohlad ked budes kupovat s foliami bez osvedcenia.
Auto islo domov po vlastnych. Predajca mi vybavil prevozne znacky - 1500Kc, ale myslim, ze si s toho nechal proviziu, lebo podla vsetkeho by to bola asi len polovica. K znackam som dostal maly technicak. Prevozne znacky mali platnost az 3mesiace. K nim mi tiez vybavil povinnu poistku - 700Kc. Za poistku som naopak cakal ovela viac.

Doma som siel najprv na originalitu. Cca 45min, 65€. Tato cena nie je pevna. Zalezi od pracoviska. http://www.ko.sk/Pracoviska.aspx?Menu=i ... ska&lng=SK Dostanes protokol. KO plati 15dni! Tak na to ber ohlad.

Zaplatil som recyklacny poplatok 66€. Sekom poukazka typu "U". Ustrizok budes potrebovat pre Obvodny urad dopravy(OUD). Aby na recyklacnom vedeli identifikovat platbu, staci im poslat email s tvojimi udajmi. http://www.recfond.sk/index.php?www=sp_detail&id=211

Ak obdrzis od predajcu platne protokoly o STK a EK (ceske), asi nebudes potrebovat nove. Neviem co vsetko na OUD akceptuju. Ja som ich teda ale nemal, tzn musel som ist najprv na STKcku kde ti urobia "Dovoznu STK a EK" kedze este nemas SPZ. U nas 34€ za obe kontroly.

Cize potom pojdes na OUD podla tvojho bydliska. Potrebujes tam doniest:
- vyplnenu Žiadosť o uznanie TS ES schválenia členský zmluvný štát.
Tu je link na tlacivo vo worde, takze sa da pohodlne dopisovat a opravovat, ked sa pomylis.
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=% ... hSu_T06Plg
Inak su tam kolonky ako napr "Brzdy ES/EHK" alebo "Emisie zvuku ES/EHK". To je nejaky kod, ktory som nenasiel a uradnik povedal, ze to normalne doplni on, podla databazy. Tiez hodnoty emisii a pod.
- kopiu kupnej zmluvy,
- velky technicak na ktorom je zaznam o odhlaseni auta v CZ (alebo iny doklad o odhlaseni),
- protokol o KO, STK, EK
- uztrizok o zaplateni do recyklacneho,
- kolky za 106€
Pre kontrolu preskumaj: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... =2&aid=159
Toto mi vybavili tusim za 5dni.

Predtym, alebo po tomto si vybavis PZP "na VIN-ko" kedze este stale nemas SPZ. Zmluvu musis mat uzavretu uz ked ides na Dopravny inspektoriat (DI). Inak, casto v budove DI sedi poistovak, ktory robi viacero poistovnii a mozno priamo tam uzavries najvyhodnejsiu poistku.

Cize dostal si vyrozumenu ziadost s OUD a dostal si tam aj predtlaceny velky technicky. Neskladaj ho este!! aby ho policajt na DI, mohol vopchat este do tlaciarne a dotlacit ostatne udaje. Auto na DI musis prihlasit do 7dni, inak pokuta.

Ides na DI. Tam vypises "velku ziadost" ktoru ti tam daju (to mas za 5min),
- odovzdas tam prevozne SPZ,
- kopiu rozhodnutia z OUD (tu s kolkami si nechaj!),
- novy technicak,
- ukazes uzavrete PZP (este nemusi byt zaplatene).
- kolky za 66€. Ono kolky, neviem ci sa na DI este davaju. Na DI maju automaty v ktorych platis bankovkami a mincami a tie ti daju potvdrenie namiesto kolku. Co ako a kolko mas zaplatit navolis na obrazovke automatu. Vydava maximalne 11€ : )
Policajt ti utobi obhliadku kary (skontroluje VIN), a ked budes trpezlivy, daju ti SPZ. Maly technicak ti poslu postou, alebo ti pride SMS, ze ho mas na DI (ako poziadas na "velkej ziadosti").
Kedze uz mas SPZ, zabehnes zase za poistovakom aby ju dopisal do zmluvy (alebo ako ste sa dohodli). Do 7dni este musis ist na STKcku urobit "Administrativnu STK a EK". Administrativna ma stala u nas 22€. Urobia ti ju uz na tvoje SPZ, nacapia ti nalepky na sklo. Ma zmysel ist urobit administrativnu STK tam kde si bol robit dovoznu STK, pretoze na to maju spravidla "akciovu cenu". Inak neviem ako je to z uznavanim protokolov ktore dostanes od predajcu z vonku, ale predpokladam ze dost nespolahlive. Mali by ich uznat, mozno neuznaju. Ak mas ine ako ceske, musis ich prekladat. Vychadza mi s toho, ze najpraktickejsie je si rovno urobit novu STK/EK (najprv dovoznu, potom administrativnu) Ja som to mal za 34+22€. Uvidis, opytaj sa na STKcke.

Tak lovu zdar. Nie je to nic hrozne ak mas moznost uvolnit sa v robote cca 3x, v pohode to vybavis.

ps: gramatiku neriesim

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní