KUPA DIAGNOSTIKY

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
suro44
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16.02.2010 12:16
Zdieľať na Facebook

KUPA DIAGNOSTIKY

Príspevok od používateľa suro44 »

ZDRAVIM chcel by som sa spytat chalani ake mate skusenosti s rucni pristrojom na diagnostiku AUTOSCANNER .chcem si ho kupit a ci je pravda ze s tym na vw group ssa daju robit aj ine veci okrem nulovania servisu a mazania chyb.napr.doba svietenia svetiel po vypnuti motora na novsich autach???
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nuz, kupovat diagnostiku na nulovanie servisneho intervalu a vypinanie svetiel je trochu drahy spas..

_Odkial to ides brat? A co za to chcu?
suro44
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16.02.2010 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suro44 »

vies co ten jeden autoscan vychadza priblizne na 130 eur a bolo mi povedane aby som mohol napichnut kazdu znacku potrebujem 2 take tie su trosku odlisne od seba jeden je na vw group a druhy na ostatok aspon tak mi bolo povedane.....
mi007
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2010 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mi007 »

ked chces diagnostiku, tak si priprav min 2000 Euro a nie 130
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za tu cenu to nic nebude vediet, pamataj na moje slova.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ale tak mozno aspon zasuvky budu pasovat.. :d :D
reds3k
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 05.01.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reds3k »

mp3turbo napísal:za tu cenu to nic nebude vediet, pamataj na moje slova.


netvrdil by som..za 500e sa da zohnat slušna diagnostika..
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:za tu cenu to nic nebude vediet, pamataj na moje slova.
zalezi ako si narocny. Ja som si zohnal diagnostiku za par supov a co potrebuje mi najde. Predovsetkym ide o citanie chybovych kodov a mazanie kontroliek - check engine, vstreky a pod...

Soft sa da stiahnut dokonca aj legalne...

Takato jednoducha zalezitost sa skutocne da bez problemov zohnat okolo 100€, ak sa uspokojis iba s cipom a softom v PC - aj za 50€...

Samozrejme - nevyrovna sa profi strojom - ale to uz su velmi specificke veci a tak ti to nepom oze, kedze nemas skolenie priamo zo znacky..

:4012:
suro44
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16.02.2010 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suro44 »

chlapi myslel som tento pristroj http://www.motordiag.cz/produkty/pristroje ten oranzovy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> netvrdil by som..za 500e sa da zohnat slušna diagnostika..

lenze on chcel za 130eur co je styrikrat menej. Voci linkovanemu pristroju nemam doveru, podla mna obycajny vag ho strci do vacku a na take ze "na vsetky auta" rovno zabudni. To je uplne ina cenova liga, ver mi.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

K tej univerzalnej diagnostike- u tychto lacnych pristrojov ide o diagnostiku v OBD2 norme, cize cca auta benzin od 2001 a diesel 2003. Od tychto rokov by ju mali podporovat vsetky auta a jej zakladne funkcie su- diagnostika (citanie/vymazanie chyb) len RJ motora a zobrazenie Live data snimacov. Pri VAG citackach je casto obsahom uz aj podpora tejto normy, takze kupovat 2 pristroje nebude mat velky zmysel. Kto by chcel konkretny pristroj, mozem poslat ponuku (stranku) nasej firmy cez SS (sukromna sprava), som predajca. Mame od jednoduchych citaciek, po profesionalne univerzalne/specializovane pristroje.
djs-agency
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.04.2009 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djs-agency »

plnohodnota univerzalna diagnostika 2000Eur a to len do notebooku PCMCIA karta :) Hanatech, KTS, a podobne stoja nehorázne viac. To čo myslíš ty, a mám to aj ja v garaži. stalo to 80 dolarov :D je to OBD skener v ramci noriem OBD II(Amerika) EOBD(Europa) JOBD(Japonci). Americké benziny od roku 98, európa rátaj od 2000 a vyššie...ale napr octavie idu aj od 97 :) ale VW zase nie...a tak..vie to pežoty, citrony, OPEL na tom nejde koli tomu ich rozdeleniu pinov v zasuvke...ach. Vie to citat DTC kody v ramci normy OBD II z RJ motora...Live data..no čo ja viem...funkcia je tam :) ale vacsinou to ukaze volovinu, zamrza to a tak...u novych aut to vie ukazat VIN z riadiacej jednotky, vie to vymazat chyby a tak...za 80 Dolarov je to zlaty stroj :) ved kazdy co pride s alternativnou značkou vacsinou chce napichnut motor a to na to stačí. ale VCDS je VCDS :)
suro44
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16.02.2010 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suro44 »

viem ze mas s tymto pristrojom viacej skusenosti ked ho mas doma ako ja co len rozmyslam nad kupou ale na tej stranke v detailoch maju aj moznosti napichnutia auta od roku 92 s tych asi najstarsich rokou co som tam videl.myslis ze na tej stranke pisu kalerabi???
djs-agency
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.04.2009 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djs-agency »

neviem ktory myslis.... :) ale univerzalny OBD scanner ti na aute z roku 92 nepojde. take auta este nemaju ani OBD zasuvku.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0908812777 a 43 neregistrovaných