Mám škrabance na laku poradte čo s tým???

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..tak to si nemal radsej ani pisat...pockaj,pride cico,alebo cubicomp a mas postarane o slavu...
sirko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.02.2010 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sirko »

no záleží na tom či to máš škrabance povrchove alebo hlboké (t.j. keď je ryha taka hlboká až na plech) .Pokiaľ sú to iba povrchove škrabance od kefy z auto-umyvárne, kríkov nieje treba striekať auto v lakovni. Moja skúsenosť je taka že som si našiel jednu firmu ktorá sa zaoberá renováciou laku. A oni mi auto komplet zbrúsili a na-voskovali tak že bolo ako nove , myslím že bolo a dajako konzervované lebo dal som to robiť pred zimou a stále vidím ten rozdiel.
mpwrc
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mpwrc »

Presne ako píše sirko. Ak ide o povrchové škrabance tak sú idéalne rôzne pasty. Dobrá vec je aj rotačná leštička. Ale na hlboké ryhy neporadim nič...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ani kvoli hlbším rýham by som nedal striekat auto...na benzínkach maju tekuté leštiace prípravky podľa farby auta a sučastou balenia je aj ceruzka-vyzerá skor ako ruž,aj sa tak vysuva,ktorou sa dá krásne hlbší škrabanec zatriet a potom leštiacou pastou preleštit...výsledok=prekvapenie :2f93: a vydrží to veľmi dlho... :28b7:
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

ja na starsi cierny lak (nie metalizu) som dal po dlhom case tempo pastu, vysledok, nieco nadherne :) ozivilo to tu ciernu farbu, ... na druhe auto, cierna metaliza s fialovym odtienom som kupil color magic od thurtle wax + ta ceruzka, prelestil auto doma....cakal som od toho viac,.. ok, dalo tomu autu lesk, ale skrabance tam ostali (tie velke zakryla ceruzka - dodnes ich nevidno) ale male mam tam dodnes....

a kolko stalo to prelestenie chlapce?.. co si to robil pred zimou? a kde? diky za odpoved
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

1000 papier, 2000 papier /pod vodou samozrejme/ Tempo pasta , leštička a trpezlivosť samozrejme. Nie je to všeliek , príliš hlboké rany iba koriguje , úplne nezmiznú.
ice-dodo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ice-dodo »

VOJTO55 napísal:...Ani kvoli hlbším rýham by som nedal striekat auto...na benzínkach maju tekuté leštiace prípravky podľa farby auta a sučastou balenia je aj ceruzka-vyzerá skor ako ruž,aj sa tak vysuva,ktorou sa dá krásne hlbší škrabanec zatriet a potom leštiacou pastou preleštit...výsledok=prekvapenie :2f93: a vydrží to veľmi dlho... :28b7:



ja som to mal a somaryna prvej triedy
judes
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 07.05.2009 21:43
Bydlisko: okr. N.Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa judes »

Ja som na menšie škrabance použil toto BAF/ a je to super auto ako nové. Pekné leštenie.
ccccars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.10.2006 15:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ccccars »

Ak tie skrabance nie su velmi hlboke az do plechu tak daj auto prepastovat niekde na dobru umyvarku s 3M pastamy. Ide tam o to ze tie pasty ti zoberu tenku vrstvu laku z celeho auta apekne ti to zahladi tak ze nebudes mat ziadne skrabance. Ale ak su hlboke az do plechu jedine striekat. Inac tie pasty 3M radim neskusaj to sam. Daj to spravit takym co ro robia. Treba s tym vediet aj robit.Len aby si si do toho este viac nedodzubal
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

Ak mas poskrabany iba lak tak to zalestis pulirkou,lestickou + pasta ak je to hlbsie pod lakom v metalize tak striekat
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

stevo123 napísal:Ak tie skrabance nie su velmi hlboke az do plechu tak daj auto prepastovat niekde na dobru umyvarku s 3M pastamy. Ide tam o to ze tie pasty ti zoberu tenku vrstvu laku z celeho auta apekne ti to zahladi tak ze nebudes mat ziadne skrabance. Ale ak su hlboke az do plechu jedine striekat. Inac tie pasty 3M radim neskusaj to sam. Daj to spravit takym co ro robia. Treba s tym vediet aj robit.Len aby si si do toho este viac nedodzubal
preco by nemal skusat sam pasty to zvladne decko zo zakladky
ccccars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.10.2006 15:43
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ccccars »

Ano decko zo zakladky. Musis mat na to aj dobru lesticku nie nejaku cinsku za 15EUR a asi si s tym tiez este nerobil.Pritlcis trosku silnejsie a mas po laku na aute.Ver mi :) Co nemas cca 50EUR dat chlapcom na umyvarke za kompletku? A urobia ti to poriadne aj s 3M pastamy.
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

tie pasty su lestiace a brusno lestiace a lesticku myslim na kompresor a nebudem davat 50 e ked si to mozem spravit sam
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 50eur ti to chlapci na umyvarke nemozu spravit poriadne.

ak mas naozaj auto seriozne prebehnut lestickami, potrebujes na to priblizne 8-16 hodin cisteho casu. To za 50eur nehrozi.


za 50eur ti to prebehnu lestickami v trvani asi tak 60minut a to je prd a nie seriozna robota.

ved si pozri cenniky umyvarok, REKONSTRUKCIA LAKU zacina zhruba od 100eur vyssie. Kludne aj 250eur... podla toho v akom ho mas stave. A to za to nedas urcite.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Ahoj nemal som problém zo škrabancami.
Ale staré auto som parkovával pred firmou
A chalani z lakovacej dielne otvorili lakovňu a dostriekávali
dajaké veci a vietor zavial prach na naše autá.
A na vyše tá farba nebola obyčajná bola to freilacke priamo na pozink.
Jedine odstránenie bolo preleštiť celé auto.
stálo to ca 150€ a robili to 4 ľudia dvomi leštičkami asi 14 hodín.
Ja som to skúšal ručne na späťaku a po 15 min žiaden úspech.
/nemal som tie pasty čo mali chalani skúšal som tempo a nič/
Takže moja rada nerob to sám radšej zaplať určite sa vyhneš spáleniu laku a následnému prestriekaniu auta. pokiaľ to nie sú hlboké škrabance.
A deckám zo základky daj leštiť chromovaný príbor

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní