Dacie Sandero 1.4 - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tocn
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 14.01.2006 15:05
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Dacie Sandero 1.4 - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa tocn »

Zdravim vsetkych. Uz dlhsie premyslam nad kupou tohoto auta s motorom 1.4b a v plnej vybave, pretoze je cenovo velmi priatelne a dovolim si povedat ze sa da porovnavat s Fabiou v nizsej vybave alebo ktoroukolvek znackou nizsej strednej triedy. Na takych 8-9 rokov by malo byt schopne odviest pracu ako kazde ine, co myslite?
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

otázka znie, kolko kilometrov ročne chceš našlahať.
je to v podstate krajší Renault Clio alebo Thalia... :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite je to krajšie ako Lgan, ale ten zadok je ako s iného auta, mne sa osobne nepáči
dodoman1986
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.09.2008 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodoman1986 »

Za malo penazi vela muziky,mne sa tie dacie celkom lubia,konecne nejake ludove auticka,ked si ju porovnam aj s novou fabkou,paci sa mi viac...
Na druhej strane si za tie prachy vies kupit solidnu ojazdenku,ale nove je nove...
Co sa tyka zivotnosti motora,dovolim si tvrdit ze tych 100000km nabehas bez problemov!
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

tak ten motor musí s dobrým olejom nabehať určite viac ako 100000km.
uvidiíme aký je okolo toho motora management, teda snímače, čidlá atd, ktoré budú odchádzať... potom nám môžeš napísať, ako sa ti pozdáva spoľahlivosť... :)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

je krajšie ako logan, ale rumun je rumun, to je horšie ako staršia fabia. poznám rumunsku náturu a ich pracovnu disciplínu. mal som v nemecku 4 rumunov podriadených, odfláknu čo možu ked sa nepozeráš a ked sa pozeráš, každý sa ti chce podlízat a na ostatných sukmenovcov kydá. totálna cigánska nátura. a čo to má spoločné so sanderom? no neveril by som moc veciam vyrobeným v rumunsku... :cry: :!: navyše je pod vlajkou renaultu, ktorý prežíva momentálne asi najhoršie obdobie výroby svojich aut čo sa týka spolahlivost. a mám na mysli spolahlivosti nových aut, je to bieda, nájdi si nejaké forum a recenzie a neuveríš, čo sa všetko majitelom nových aut na nich kazilo... ani stará 120 by sa tolko nekazila. :( nechcem teraz nahnevat majitelov renaultov, ale to čo tí ludia píšu na tých svojich forach, čo sa im kazí na nových autách, je proste skoro na neuverenie. mal som viac ako 20 aut, starších aj novších, ale tolko závad som nemal na všetkých dokopy ako niektorí majitelia nových renaultov na jednom aute... :roll: . Myslím, že to bol IVKO1 čo sem hodil ten link, fakt som sa niekedy hrozne smial, ale ak by som mal niektoré z tých aut, asi by som plakal :cry:
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

skrátka toto auto je pre málokilometrových šoférov.
pre istotu.. :)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

dataman napísal:skrátka toto auto je pre málokilometrových šoférov.
pre istotu.. :)
tak tak, max 10 000 ročne :lol: :cry: :lol:
tu je ten ivkov1 link
http://forum.renaultclub.cz/
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

mal som Renault, ani to nebudem čítať, lebo viem čo tam bude... :)
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

motory tam su nahadzane zo starych renaultov, takze necakaj zazrak co sa tyka vykonu, ani spotreba nie je bohvie aka... podla mna to auto vobec nie dobre, ked si predstavim, ze za tie prachy mozem mat povedzme 2003-2004 BMW, tak moja volba by bola jasna....
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

tak to ano a taká 320d prežije 3 takéto Sombrera... :)
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

tak zasa BMW som uviedol len ako priklad, napriklad aj audi A4 rok 2003/4 je tiez dostupne v tejto cenovej relacii a to uz mas ine vozenie ako na nejakej dacii...

od kedy som bol v roku 2006 na autosalone v nitre, kde bola vystavena nova DACIA LOGAN a zastavil som sa pri nej a uplne hrzdavy podbeh sa na mna usmieval akoby sa nic nedialo, tak som si povedal, ze s tymito daciami asi nebude vsetko ok... ved si zober ze logana kupis 2006ku co je tak 1,5 az 2 rocne auto za 160tis, co mas skoro polovicu z toho za co si ho kupil pred dvomi rokmi nove, velmi stracaju na hodnote tieto auta

kdezto kupis si nejaku 2003ku BMW ci AUDI tak ti na cene tak nepadnu a ked sa rozhodnes o dva tri roky ho predat neprides o 200tis
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Dalibor99 napísal:tak zasa BMW som uviedol len ako priklad, napriklad aj audi A4 rok 2003/4 je tiez dostupne v tejto cenovej relacii a to uz mas ine vozenie ako na nejakej dacii...

od kedy som bol v roku 2006 na autosalone v nitre, kde bola vystavena nova DACIA LOGAN a zastavil som sa pri nej a uplne hrzdavy podbeh sa na mna usmieval akoby sa nic nedialo, tak som si povedal, ze s tymito daciami asi nebude vsetko ok... ved si zober ze logana kupis 2006ku co je tak 1,5 az 2 rocne auto za 160tis, co mas skoro polovicu z toho za co si ho kupil pred dvomi rokmi nove, velmi stracaju na hodnote tieto auta

kdezto kupis si nejaku 2003ku BMW ci AUDI tak ti na cene tak nepadnu a ked sa rozhodnes o dva tri roky ho predat neprides o 200tis
máš aj nemáš pravdu. to bmw už teraz po čase na hodnote tak nestratí, ale od ceny nového za tie štyri roky stratí z ceny hodnotu niekolkých dacií sandero... :roll:
Tým neobhajujem Daciu :!:
kamilek
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 16.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamilek »

Dalibor99 napísal:tak zasa BMW som uviedol len ako priklad, napriklad aj audi A4 rok 2003/4 je tiez dostupne v tejto cenovej relacii a to uz mas ine vozenie ako na nejakej dacii...

od kedy som bol v roku 2006 na autosalone v nitre, kde bola vystavena nova DACIA LOGAN a zastavil som sa pri nej a uplne hrzdavy podbeh sa na mna usmieval akoby sa nic nedialo, tak som si povedal, ze s tymito daciami asi nebude vsetko ok... ved si zober ze logana kupis 2006ku co je tak 1,5 az 2 rocne auto za 160tis, co mas skoro polovicu z toho za co si ho kupil pred dvomi rokmi nove, velmi stracaju na hodnote tieto auta

kdezto kupis si nejaku 2003ku BMW ci AUDI tak ti na cene tak nepadnu a ked sa rozhodnes o dva tri roky ho predat neprides o 200tis

Pozor na Dalibora99 on je velky ekonom a strateg.
no tak pocuvaj kazde auto co kupis NOVE PODOTYKAM NOVE a vydes s neho z predajne uz he nepredas za 320 tisic ale za 280 tisic. no neviem neviem dalibor99 skus si kupit audi A6 3,0TDI alebo BMW 320D a servisuj to tya mudrc.chod do bazaru do AAA auto a tam si kup BMW 320D za 290 tisic-03/04. nabehane 120 ooo km :-D, dovezene bez servisky. a uvidis po 1,2,3 rokoch co to je a budes si ho pred bytovkou opravovat a budes pic.ovat.
co sa tyka tej dacii sandero moj otec ide to kupit mame ale 1,5DCI v plnej vybave. tak chod do toho je to podarene auto. pekne a predsa mas na neho 5 rokov zaruku a po 6 rokoch ho mozes predat. tot vsetko
kamilek
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 16.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamilek »

a co sa este tyka tej cenovej straty na autach. kamarat kupil peugeot 307 SW v slusnej vybave r.v.2006 august 1,6HDi ma nabehane 110 oookm. POCTIVYCH a ho kupil za 290 tisic . a to auto stratilo cenu za 2 roky cca 250 tisic a mozno aj 300 tisic tak hodnotu aut nestraca len DACIA SANDERO sa SPAMETAJ DEBILKO A NEBUD ZAUJATY NA JEDNU AUTOMOBILKU. MAME DOMA VW PASSAT ja mam RENAULT 1,8 BENZIN A JE TO NEZNICITELNY STROJ IDE VZDY.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných