Ibiza '97 1,4 benzin...nehybe sa iba rachodí v spojke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ibiza '97 1,4 benzin...nehybe sa iba rachodí v spojke

Príspevok od používateľa benetin »

Zdravím, dnes sa mi stala veľmi nepríjemná vec, išiel som normálne zaradiť do 3 a zrazu som počul nepekný zvuk, tak som dal do neutralu a hovorím si, že zaradím ešte raz..zaradil som v pohodičke, ale už mi to neťahalo auto..už bolo len počuť nepríjemný zvuk zo spojky, alebo z prevodovky.. ? neviem auto som už len odtlačil a už sa nepohnem možem hocičo radiť..pri pridaní plynu a púšťaní spojky to iba rachotí..žiaden pohyb vozidla..jasne, že som nasilu netlačil..nechal som to tak..ale som s toho skormútený..mám novú prevodovku aj spojku komplet..cca 4 mesiace ani problému a teraz toto...nejaké rady.. ? Vďaka..
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

chcelo by to vidieť naživo, možno len tiahlo nedoradí rýchlosť, uvoľnil sa spoj, možno je problém v prevodovke, ak si z východu, ozvi sa cez súkromnú správu.
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

Takže známy ma prišiel odtiahnuť, nie je to žiaden automechanik, ale okamžite keď pozrel pod kapotu dedukoval, že je to vyskočená poloos..je to možné ?...čo v takom prípade ? išli sme ozaj pomali ..do 20km/h občas to trochu hučalo pri odťahu..
Naposledy upravil/-a benetin v 18.01.2010 16:23, upravené celkom 1 krát.
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

tak to by chcelo vidieť.
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

Som z KE
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

som z HE, v ke som uz dnes bol, cestu do KE mám opäť až budúci týždeň, pravdepodobne v sobotu. Dovtedy to už budeš mať hotové...
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

nejaký kontakt mail icq alebo tak? len neviem ci mi v KE viete pomoct ked nedvihnete auto a naradie a tak.. ?
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

nejaký kontakt mail icq alebo tak? len neviem ci mi v KE viete pomoct ked nedvihnete auto a naradie a tak.. ?
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

v sukromnej sprave Ti posielam moje tel. cislo, staci mi dvihak na kolesa :)

ak by bolo relativne teplo, slo by to opravit aj vonku, ak nie, tak len do garaze a garaz mam az doma...
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

co sa ti vlastne stalo ? poloosi nemaju zo zvyku vyskakovat :)
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

Sam neviem..ziadna jama ziadny buchot nic..isiel som do zakruty radil som do 3ky.. Vtedy nieco cvaklo a uz to bylo v jetely :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No možno si urval homokinetický klb, ak bol statočne vylietaný, čo u auta z roku 97 je celkom bežné tak stačilo pri zatáčaní trochu viac pridať a je problém to isté sa stalo kamošovi na aute...
benetin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.06.2009 17:25
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benetin »

to ivko1: čo to pre mňa znamená..? koľko stojí priemerna oprava :/ súčiastka? vďaka
arindal
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 29.09.2009 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arindal »

kamaratovi sa stalo toto iste na parkovisku v tescu a bola to ta poloos, hovoril ze vyskocena poistka ci nieco take, fakt neviem.. ale nieco s poloosou.. na civic 2000 1,4i
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lizak napísal:homokineticke klby nie su drahe, ale kolko by mohli stat na ibizu veru neviem, a ci by to mohol spravit homokineticky tiez neviem pretoze mne ked vytrtkalo homokinetak tak to len pukalo pri toceni volantom s prevodoukou a radenim mi nespravilo nic
No ani tomu kamošovi nešlo auto dopredu ani dozadu iba to statočne škrípalo, radiť šlo normálne len bolo vidieť že jedna poloos sa točí ale koleso nie...
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných