seat toledo pomoc [zasvieti žhavenie a motor zhasne v zime]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

seat toledo pomoc [zasvieti žhavenie a motor zhasne v zime]

Príspevok od používateľa Marian1982 »

1,9 TDI 66KW, rok 1997. Auto pri jazde zasvieti kontrolka žhavenia a motor zhasne. Auto sa nedá pripojiť na riadiacu jednotku. Prekontrolovanie káblov v teplej garáži auto naštartovalo a potom sa aj pripojilo na riadiacu jednotku. Dnes sa mi stalo to iste počas jazdy mi znova zasvietila kontrolka žhavenia a motor vypol (auto mi stalo celu noc vonku, môže to byt nafta?). Znova sa neda pripojit na riadiacu jednotku. Prosím poradte mi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nafta urcite nie, toto je elektricka vec. Na riadiacu jednotku (neviem ci motora ale to je jedno) sa ti musi dat pripojit vzdy, ci je teplo alebo zima, ci prsi alebo snezi, ci je hmla alebo vidis az do Alp.

takze moj nazor : mas problem s elektrikou. V teplej garazi poriadne prestriekat vsetky spoje, konektory atd, pozriet vedenia a tie co su viditelne poskodene opravit. WD40, jemny smirgel, odmastovac na plosne spoje, dlhy srobovak, trpezlivost su tvoji kamarati.

Imobilizer sa na tvojom aute nachadza v pristrojovej doske, tu vyberies von tiez jednoducho. Zase konektory atd, ta ista rozpravka.

A ked si to v teplej garazi dokazal napichnut na diagnostiku, ale ti to vypisalo chyby?
Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marian1982 »

Ale diagnostika mi neukazala ziadnu chybu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je jedno, diagnostika (hlavne vypis chyb) nie je najvacsi zazrak na svete. Diagnostika ti nikdy neukaze ze mas zanesene lopatky na turbe (ach, odborne povedane variabilitu turba), diagnostika ti povie ze chyba s cislom 17965 charge pressure : positive deviation (preklad : tlak : kladna odchylka).
matop
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.03.2007 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matop »

Čau Marian.Ja som mal podobný problém, seat cordoba 1,9 tdi 66 kw, r.v. 1997 ale v lete. Akonáhle bolo vonku nad 25 stupňov, auto niekedy nechcelo naštartovať (nepreblikla kontrolka žhavenia). Diagnostika nehlásila žiadnu chybu, dokonca niekedy ani nenašlo riadiacu jednotku...
Nikto nevedel prísť na problém, všade ma len diagnostikovali a ja som platil,platil,platil... :41c2: a stále bez výsledku.
Nakoniec som na jednom českom fore našiel chlapíka, ktorý sa zdalo že sa tomu rozumie. Opísal som mu problém a on že to vyzerá na RELÁTKO 109. A týmto sa mu chcem aj poďakovať lebo trafil :300f: .Vymenil som ho za nové a odvtedy je pokoj.
Takže pokial máš stále problém skús ho vymeniť stojí cca. 7eur.
CAWES
Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marian1982 »

diky za odpoveď isto to skúsim som uz toho zúfalý
Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marian1982 »

takže relatko je ok.napájanie na palivove čerpadlo ukazuje len 5.4V.Ide to všetko cez riadiacu jednotku podla schémy Ako zistím ze nefunguje riadiaca jednotka.
Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marian1982 »

do čerpadla idú 3 meral som cerveny čierny stredný a spodný
Marian1982
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marian1982 »

tak ak to niekomu pomoze riadiaca jednotka studený spoj preletovanie auto ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných