Felicia, regulator alternatora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pantraktorista
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27.07.2009 17:45
Zdieľať na Facebook

Felicia, regulator alternatora

Príspevok od používateľa pantraktorista »

Zdravim,
mam skodu felicia pickup, 1,3 MPi, rok vyroby 1999.
Mam podozrenie, ze mi nefunguje spravne regulator na alternatore. Pri vysokych otackach motora (cca 4000 ot/min) nameriam na alternatore 20 V. Meranie som uskutocnil pri zapnutych svetlach a svorky voltmetra boli priamo pripojene na autobateriu. (meranie pri relativne zatazenom alternatore).
Tych 20 V sa mi zda vela, preto mam podozrenie, ze na budenie alternatora mam privedene plne aktualne napatie autobaterie. Teda moja otazka: Ake napatie ma vytvarat alternator ? Je tych 20 V vela?

Za odpoved a postrehy dik.
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

jj to je vela...alternator by mal vyrabat tak 14-14,5V ..raz nam na starej dodavke alternator v kuse nabijal baterku a az strelila :)..tak bacha na to :)
kujko
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.02.2008 22:53
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kujko »

zdravim ta, napatia mas mat +/- 14,4 V, a na tvojom mieste by som s tym nejazdil pokial si nechces nieco odpalit.. vyber von altik a daj si to spravit, odkial si???
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Nic vyberat nemusis kup si novy regler a vymen ho ... su to dva sroubiky len treba dat pozor aby si nezlomil uhliky pri zakladani ... praca tak na 15 minut a za par € ... 14 - 14,5V musi davat bez zataze
pantraktorista
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27.07.2009 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pantraktorista »

Super super, diky pani. Suhlasim s vami. Vymenim regler. Skocim do kovozberu, tam budu mat takych plno. A dovtedy odpojim budenie aj "silovy +" na statore, aby som neodpiekol riadiacu jednotku a inu elektroniku... Tych par kilometrov, co potrebujem zajtra najazdit potiahnem z baterky. Dik za rady.
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

No neviem, mám ten istý problém ako ty. Regler je vymenený nový, aj tak vo vysokých otáčkach alternátor prebíja baterku.
V servise povedali, že treba zrejme nový alternátor, ale do toho sa mi zatiaľ veľmi nechce :zga27:
urpin
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 10.09.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urpin »

toto presne zrobilo aj bratovy.baterku uplne vyvarilo do sucha,stale vypalovalo predne ziarovky h4.premeral som a alternator daval 18V.Zly bol regulator na alter.novy stoji n12E.VSETKO FUNGUJE O.K.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

jalabert napísal:No neviem, mám ten istý problém ako ty. Regler je vymenený nový, aj tak vo vysokých otáčkach alternátor prebíja baterku.
V servise povedali, že treba zrejme nový alternátor, ale do toho sa mi zatiaľ veľmi nechce :zga27:
na srotaku ich je plno,, co ja nemusim,,,,,, novy kupis do 70e co by ta nemalo tolko boliet ,,,,,,,
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Alternator sa da aj opravit+zrepasovat!!!!! :41c2: :41c2: :41c2: :41c2:

LINK: http://www.rmteam.sk/
CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CoolJ »

Zdravim.Ja mam zase opacny problem s alternatorom. Malo mi dobija. Ukazuje okolo 12V. Moze to byt tiez reglerom, alebo niecim inym?Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže byť reglerom,ale môže byť aj iným najčastejšie krátkymi uhlíkmi
Tibie
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13.11.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tibie »

Mne felícia blikala a dobíjala menej ... Blikali mi svetla, palubovka proste všetka elektrika v aute ... vymenil som regulátor a alternátor dobíjal ako mal, 14,2 V, predtým bez záťaže len 12V. Uhlíky boli vydraté, investícia 10€ + vyšróbovanie dvoch šróbov a napojenie jedného kontaktu ...
buster6
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.01.2013 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buster6 »

ked vypinam motor, blikne mi kontrolka baterie. Myslite, ze by to tiez mohlo byt tymi uhlikmi ?
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,aby som nezakladal novu temu, dam svoj dotaz sem. Ide sa menit regulator napatia na Felicia 50kw 1996, ale da sa zohnat len s jednym vyvodom a povodne tam je s dvoma vyvodmi.Ten druhy vyvod, ktory je navyse oproti novemu ide na baterku tusim (tak mi bolo povedane nevidel som to).To nie je mozne zohnat dvojvyvodovy?
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Regulator ma iba jeden vyvod. Asi si to pletieš.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných