mladsie ci starsie?.. to je otazka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: mladsie ci starsie?.. to je otazka

Príspevok od používateľa fester777 »

luk.tak napísal:Zdravim chlapi.. kupa noveho auta sa blizi a potreboval by som poradit s jednou vecou.. som mlady chalan odjazdene okolo 50 000km/rocne tak 15 000km (z toho dovodu ani nejako moc neriesim spotrebu aj ked vacsina bude v meste) .. chcem auto do 7-8k evri, urcite benzin a 4/5dverove.. ale teraz prichadza otazka.. co som tak pozeral po nete tak by sa dalo kupi napriklad RIO 2007, nabehane do 50 000km .. alebo napriklad 320i, 323i, 328, max 330, r.v 2001.. poriesil by sa z nemecka nejaky ten dovoz cize nabehane kolo 200.. ked tak rozmyslam do buducnosti a urcite to auto nechcem kupit na 3 roky .. tak by sa hodil aj vacsi kufor..no zasa sa bojim premiovej znacky (drahsie diely?)..stale sa mi v hlave bije myslienka.. auto ktore nove stoji 300 000 v tej cene musi byt zahrnuty zisk, pouzite materialy, praca atd(RIO).. ten bavorak stal novy dajme tomu 1 400 000 tak predsa tam musia byt pouzite ine materialy, ina kvalita spracovania atd.

tolko k vysvetleniu mojej situacie a teraz s avraciam k povodnej otazke.. mladsie alebo starsie? dakujem :)

(btw ziadnu podobnu temu som nenasiel ak som zle hladal ospravedlnujem sa a poprosim Vas link nech mam kde sa inspirovat)
chces auto ktore ti ma sluzit podla tvojich slov a chces bmw z nemecka ktore ma 8-9 rokov ???
Ja potom neviem na co ty nemci stavaju tie dialnice a predavaju tie milionove auta , aby nabehali ani nie 20 tisic km rocne a po par rokoch predali za 1/6-1/7 ceny ????

Ale vazne k tvojej otazke idealne pre teba je si kupit auto nizsej strednej az strednej triedy nebudem menovat , tak 3-4 roky jazdene, vecsinou byvaju v zabehu cize sa nemusis bat tak ako ked budes kupovat 9 rocne auto ze bude mat natocene 400 000km.
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

ratlok ale napis nam ze kolko euro od teba vymamia za garancky oleje atd.
no a 50 000 km a vyteceny tlmic, to o niecom svedci nie? je pravda ze to je relativne lacne auto, ale moj sef mal 3 roky Trajeta, diesel plna vybava a to auto stalo tak okolo 800 tis SK. a po 160 tis km prevodovka KO, rozpadli sa synchrony na dvojke, oprava ho stala 1000 Eur ale stale je to na h.ovno. Paka lieta ako varecha clovek si pripada ako v skodovke 120 tke (hadam ani tam to nebolo tak zle) a jednotka tam ide hrozne cez zuby , ako keby ju tam clovek hadzal bez spojky ( lamela,pritlacak a lozisko su nove) takze ziadna dobra reklama pre hjundaje, to ani nehovorim o katastrofalnej strate na hodnote behom 3 rokov. a nechcite vediet kolko od neho ti zdieraci vybrali na garanckach. ta prevodovka odisla az po zaruke to je pravda, ale pocas zaruky mal tiez par problemov s cidlami a musel sa s nimi natahovat co mu nic nechceli menit v ramci zaruky, ale za vymenu oleja 15 tisic korun fakturovat to vedeli
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

sheriff napísal:ratlok ale napis nam ze kolko euro od teba vymamia za garancky oleje atd.
no a 50 000 km a vyteceny tlmic, to o niecom svedci nie? je pravda ze to je relativne lacne auto, ale moj sef mal 3 roky Trajeta, diesel plna vybava a to auto stalo tak okolo 800 tis SK. a po 160 tis km prevodovka KO, rozpadli sa synchrony na dvojke, oprava ho stala 1000 Eur ale stale je to na h.ovno. Paka lieta ako varecha clovek si pripada ako v skodovke 120 tke (hadam ani tam to nebolo tak zle) a jednotka tam ide hrozne cez zuby , ako keby ju tam clovek hadzal bez spojky ( lamela,pritlacak a lozisko su nove) takze ziadna dobra reklama pre hjundaje, to ani nehovorim o katastrofalnej strate na hodnote behom 3 rokov.
o com to svedci? o nicom... resp. o zlom kuse. viem o pripade, ked menili vsetky 4 vytecene tlmice po 2 000km u jednej europskej znacky. o com to svedci? o nicom. jednoducho asi blba seria tlmicov... tlmic je spotrebak a moze sa stat, ze trafis na blby kus a vytecie ti po par kilometroch.
podla tvojej logiky by vsetky fabie mali byt najvacsie smejdy: http://auto.idnes.cz/vratte-jim-auto-kd ... 03M042T01A u mna to hovori len tolko, ze pan mal smolu na blby kus a pristup predajcu bol na figu... a podobne clanky si mozes najst na {skoro} kazdu jednu automobilku...

ja nehovorim, ze to musi byt hyundai, hovorim len moje skusenosti s hyundaiom a uplatnovanim si zaruky u nich. rodicia maju accenta 2003 {od novoty} a ziaden problem. len pravidelne garancne prehliadky. ja mam accenta 10/2006 {vyrobeny v turecku :41c2: } a boli nejake nedostatky. ale vsetky boli vyriesene v zaruke a mna nestali ani korunu. dokonca, ked som tam auto nechaval na dlhsie, tak som dostal nahradne a bol som mobilny. dostal by som nahradne auto u nejakeho garaznika po dobu opravy zadarmo? asi nie. vymenil by mi niekto na desatrocnom aute tlmic zadarmo? asi nie... garaznik mi umyje auto v ramci prehliadky? takeho som nestretol... ja viem, umytie je drobnost, ale potesi a zanecha to vo mne dobry dojem.

a ceny garanciek? po 45 000km to bolo do 200€ a po 60 000km to bolo taktiez do 200€. kebyze si donesiem vlastny olej a podobne "drobnosti", tak cena garancky mohla byt nizsia. ale na to som ja pohodlny. a za pohodlnost sa plati...
co sa tyka trajetu, tak ty mas zlu skusenost s jednym kusom hyundaia a je mi jasne, ze ta asi tato automobilka nepresvedcila. no ja mam s hyundaiom a hlavne s ich servisom {ba, ds, bj, ke} dobre skusenosti a nemam problem si kupit aj dalsie auto od nich. mam preto na nich nadavat, ze nemam s nimi ziadne velke problemy? a ak nahodou nastal nejaky, tak to riesili vzdy v moj prospech, tak teraz mam vypisovat pozor na hyundai servis v ds/ba/bj, pretoze sa snazia riesit vas problem?
a zakladatelovi temy som neodporucal hyundai, vzdy som pisal o zanovnom aute bez nejakej konkretnej znacky. to je na nom co si vyberie.
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

ja som ani tak na hyundai nechcel poukazat, ja som chcel skor poukazat na problemy v uplatnovani zaruky u novych aut ( ze mas dobre skusenosti to ti gratulujem, bud rad) chcel som tiez poukazat na nekrestanske ceny ND na toho Trajeta,z ktorych mnohe boli drahsie ako na ten bavorak co som odporucal. a nejaku averziu voci hjundajom nemam, paci sa mi najnovsia sonata, lenze mam z toho strach kedze som pocul tych mechanikov co hovorili ze pri tomto aute su pouzite (nielen v prevodovke) nekvalitne materialy ( "tie synchrony su snad z blata" povedal jeden z nich, vraj to este nevideli a tie nove co tam davali vraj ten isty material) a to auto nebolo lacne. tie tlmice som pocul vo velmi vela hundaiov ze skoro odisli. Hyundai som pouzil viac menej ako priklad obrovskej straty na hodnote behom 3 rokov oproti BMW
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

sheriff napísal:ja som ani tak na hyundai nechcel poukazat, ja som chcel skor poukazat na problemy v uplatnovani zaruky u novych aut ( ze mas dobre skusenosti to ti gratulujem, bud rad) chcel som tiez poukazat na nekrestanske ceny ND na toho Trajeta,z ktorych mnohe boli drahsie ako na ten bavorak co som odporucal. a nejaku averziu voci hjundajom nemam, paci sa mi najnovsia sonata, lenze mam z toho strach kedze som pocul tych mechanikov co hovorili ze pri tomto aute su pouzite (nielen v prevodovke) nekvalitne materialy ( "tie synchrony su snad z blata" povedal jeden z nich, vraj to este nevideli a tie nove co tam davali vraj ten isty material) a to auto nebolo lacne. tie tlmice som pocul vo velmi vela hundaiov ze skoro odisli. Hyundai som pouzil viac menej ako priklad obrovskej straty na hodnote behom 3 rokov oproti BMW

a v kolkych servisoch si to skusal reklamovat? ja mam skusenosti s troma servisami hyundai {autopalace ba, autotechnika ds a ekoauto bj} a nikde nebol problem. a to som cakal najma pri tlmici {2.5mesiaca pred koncom zaruky} a pri zlom startovani {2tyzdne pred koncom zaruky}, ze zacnu tvrdit, ze to je ok atd... v dunajskej strede sa do toho pustili a prislubili mi, ze ak by aj nahodou dovtedy nevyriesili problem, tak aj po zaruke to budu riesit na zaruku. nakoniec to nebolo potrebne :)
kamaratovi na suzuki v michalovciach menili brzdy, pretoze piskali. v bratislave o tejto moznosti nevedeli...
staci len navstivit "normalny" servis. len ho najst...

ceny nd neviem, pretoze som ich nemusel riesit. ceny garancnych prehliadok sa lisia ako vsade inde. v bratislave si vraj pytaju desiatku, ja som chodil na garancky do bardejova, kde som bol na cca sestke.

a prepad hodnoty.
urobil som porovnanie bmw 3 z roku 2001 a hyundai accent z roku 2006. http://www.autobazar.eu/chart/?cat=0&se ... -&age5=---

bmw 3 {rv 2001} 12/2008 - 10 074€
bmw 3 {rv 2001} 12/2009 - 7 348€ {cca 73% z 12/2008}

hyundai accent {rv 2006} 12/2008 - 7 159€
hyundai accent {rv 2006} 12/2009 - 5 781€ {cca 81% z 12/2008}

samozrejme, ze namiesto accenta si tam mozes dohodit hocijake ine auto a zistis, ze prepad ceny v % je +/- rovnaky. ci stratim na aute 20, alebo 30% mi moze byt jedno... a este nezabudaj, ze ak bude predavat o 3 roky bmw, tak bude predavat +/-13rocne auto, kdezto ak by kupil zanovne auto, tak bude predavat 4-5rocne a ak bude mat stastie, tak ho bude predavat stale v zaruke...

o tej prevodovke si pocul pri novych sonatach? pretoze novu sonatu chlapci v europe {a na svk detto} v servisoch este nevideli. mohli vidiet sonatu nf {5. generacia}, ale co som sa na nu pytal, tak vsade mi povedali, ze maju s nimi malo skusenosti o tom, aby mohli povedat nejake zavery :( vacsinou zopar kusov im chodilo do servisu. ale vraj nemali s nimi ziadne typicke zavady. o tlmicoch neviem, na hyundai fore v sekcii accent som asi sam komu menili vyteceny tlmic...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> pretoze novu sonatu chlapci v europe {a na svk detto} v servisoch este nevideli




v servisoch nevideli ani lanciu thesis napriklad a aj lancia phedra sa tam neukazuje.

Vies preco?

Vies mi povedat kolko tych novych Sonat u nas na Slovensku predali? :)
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

s tymi cena ako napr tlmic 150e to za s neprehanajte.,to mozno v BMW predajni.
Musis vedet co chces,v lacnom ale novsom aute sa vezes ako v tesco kosiku,pocujes cestu,relatka smeroviek ci stieracov,motor a celkovy pocit z . obycajne vozenie.
Cest vynimkam ak su take :)
porovnavam napr matkin swift 3roci s 26000km a moje BMW 530d rv99 s 250000km.
samozrejme pri novsom mas vadsinou jasnejsiu minulost auta,je cistejsie,interier zachovalejsi.
musis vedet co chces,vyskusaj - uvidis.
za 8000e kupis velmi slusne BMW
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

mp3turbo napísal:> pretoze novu sonatu chlapci v europe {a na svk detto} v servisoch este nevideli




v servisoch nevideli ani lanciu thesis napriklad a aj lancia phedra sa tam neukazuje.

Vies preco?

Vies mi povedat kolko tych novych Sonat u nas na Slovensku predali? :)
mp3turbo, ja viem preco nevideli v nasich servisoch novu sonatu. nova sonata sa predava v juznej korey a nie v europe, tak este ju u nas nemohli vidiet ;) takze je aj jasna odpoved, ze kolko sa predalo novych sonat ;) co sa tyka piatej generacie, tak si to mozes spocitat. statistiky najdes na www.zapsr.sk ;)
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Ak chceš benzín tak počítam že rátaš zo spotrebou od 6-10L.. neberme ohlad na obsah.. ale iba tak všeobecne..
Za 8ooo€ kupiš aj nové Aveo 1,2.. uvádzam ako príklad.
alebo zánovne volvo.. s80 (2003)..

Záleži čo všetko chceš..
Mal som som vela aut.. a osvedčili sa mi viacere značky.. a to VOLVO a BMW.. nehovorím že ine su zle .. taktiež mali niečo do seba ako Superb I.. (bezkonkurenčné auto čo sa týka miesta) ..Audi...mercedes.. nissan.. opel... renault.. každý mal neičo do seba.. ale oblubil som si najviac tie prve dve... a potom do tretice ešte jednu značku.. a to FIAT... viem že teraz sa niektorý ozvu ako možem porovnávať.. ale ako som písal .. každá ma niečo do seba.. a to je u fiatu (od roku 99 kedy nastupila nova platforma počínajuca PUNTOM II) jednoduchý servis... ak sa aj niečo posralo tak to boli velke veci za drobne peniaze..
Je fajn mať v aute kopu funkcii.. ale realne čo tak potrebuješ a budeš používať? (tiež som kukal na výbavu a u volva vysuvaciu navi s TV som použil za celu dobu 2x..)

Inak k tomu BMW: používaju retaz... takžie žadný rozvodový remeň...
A k Volvu.. na snehu je ako doma.. a ich turbo motory (používaju nizkotlake turba oproti ostatnym) takže tahaju jak blazen... odporučam vyskušat s80 T6 (biturbo)

Dalej platí to čo som písal vyššie..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

postav si otázku trošku ináč ??

Chcel by si radšej mladú alebo starú ???

Málo jazdenú alebo jazdenú všetkými ???

A teraz sa skús rozhodnúť.

Možno je to blbe prirovnanie, ale platí to pri nich ako aj pri autách. Ak sa o ňu staráš, tak sa ti, sorry za výraz ale lepší ma nenapadá, n.e.s.k.u.r.v.y a ak sa nestaráš, tak je to všetko v prdeli :-(

Niekedy staršia a udržiavaná je lepšia ako mladá !!!

Takže skús ísť skôr kus od kusa. Zajazdi na mladej a na starej, čo bude v lepšom stave tak na tom jazdi.

Ja sa riadim niečim takýmto, keď sa rozhodujem o aute. Všetko závisí na tom, ako dlho si ho chceš nechať. Ak ho chceš vlastniť do 3 rokov, tak sa neoplatí kupovať nové, alebo novšie. Teda ak by som kúpil funglovku auto, tak min. 5-6 rokov si ho treba nechať, ak ideš do lepšieho auta, cez 600 tisíc tak možno až 10 rokov ak je v poriadku (alebo 200 000 km, čo príde skôr). Ak chceš autíčka vystriedať častejšie, tak radšej staršie, ktoré nestrácajú tak na hodnote ako pomerne nové autá !!!! a neprerobíš jeho ďalším predajom.

A čo sa týka výbavy, tak reálne využiješ tak max. predné okná v el. a klímu. Ostatné veci sú somariny, ktoré málokedy využiješ. Airbagy a neviem čo sú tiež asi nič extra (teda standardne ich máš v novších už kopec, tak či máš o 2 či 3 vankúše viac asi nehrá rolu), keď v telke dávali, že Audiny, BMW-čka pretočené na strechu rozmlátené na cimpr, campr a nestrelí ani jeden, tak na hovno ti je 15 airbagov.
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

Kujon78 napísal: Ja sa riadim niečim takýmto, keď sa rozhodujem o aute. Všetko závisí na tom, ako dlho si ho chceš nechať. Ak ho chceš vlastniť do 3 rokov, tak sa neoplatí kupovať nové, alebo novšie. Teda ak by som kúpil funglovku auto, tak min. 5-6 rokov si ho treba nechať, ak ideš do lepšieho auta, cez 600 tisíc tak možno až 10 rokov ak je v poriadku (alebo 200 000 km, čo príde skôr). Ak chceš autíčka vystriedať častejšie, tak radšej staršie, ktoré nestrácajú tak na hodnote ako pomerne nové autá !!!! a neprerobíš jeho ďalším predajom.
ja na rozdiel od teba, sa budem snazit argumentovat niecim podlozenym a nie len tym, ze zopakujem to, co niekto niekde povedal. ceny som bral odtialto: http://www.autobazar.eu/chart/?cat=0&se ... =---&typ5=


porovnaval som fabiu a grande punto {2007 a 2006} voci octavii 2003 a s60tke 2001. v mojom predchadzajucom prispevku mas porovnanie bmw 3 {2001} a accent {2006} po roku. teraz som porovnaval auta v obdobi 12/2007 a 12/2009, cize akoby si ich vlastnil 2roky. prepad ceny je u vsetkych priblizne 40% a je jedno, ze ci to je novsie, alebo starsie auto, ci je to fiat, alebo skodovka...


12/07 12/09 %
fiat grande punto 2006
11666€ 7208€ 61,78% z ceny 12/07

skoda fabia II 2007
10878€ 6774€ 62,27% z ceny 12/07

skoda octavia 2003
10051€ 5883€ 58,53% z ceny 12/07

volvo s60 2001
10998€ 6715€ 61,05% z ceny 12/07

snad som sa nikde nesekol pri opisovani hodnot. samozrejme, moze nastat nejaka anomalia, ze nejaky typ z nejakeho dovodu bude mat vacsi/mensi pokles hodnoty, ale ako pisem, to bude nejaka anomalia... ked si tam dosadis hocijake auta a urobis porovnanie, tak ten pokles hodnoty bude vsade +/- rovnaky.
sakaltt
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.02.2009 15:40
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sakaltt »

luk.tak jedna otazka na teba..

pisal si ze vacsinou budes behat po meste.. tak mi vysvetli naco chces kupovat taku kravu?? co radsej nieco prakticke ?? (ale zas nemyslim TICO ) :d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

raltok

som to nejako nepochopil :-(

volvo s60 2001
10998€ 6715€ 61,05% z ceny 12/07

Ináč tabuľka Ti vybehne úplne inák, ak nejaký Ikváč tu pribije za svoju Hondu CRX 250 tisíc len preto, lebo to má neóny pod prahmi a 4 krídla. Aj keď reálna hodnota je možno 90 - 120 tisíc. Ak by sa viedla štatistika, že za akú skutočnú cenu sa predali autá, tak to je už iné !!!!

volvo stojí teraz 6100 € ale je tu aj 7600 € a to sú všetko benzíny !!!!!!! a ty vieš koľko bude stáť o 2 roky ??????
Tak ak toto dokážeš predvídať tak čo sa tým neživíš ??? Ako vieš koľko za neho reálne dostaneš keď ho budeš chcieť predať ???

No napr. ja mám supa. pred 2,5 rokom som dal za neho 380 tisíc. Ok, to je jasná matika, kúpil som lebo som bol ochotný za neho dať 380 tisíc. A teraz mi vysvetli, koľko za neho dostanem ??? 180 000 alebo 260 tisíc bývalých SK ????? Tak tie percenta asi pôjdu nejako inak, pri takomto rozdiely. Lebo ja som videl supa môj ročník a moja výbava od 180 do 260 !!!!!, ktoré z tých dvoch cien vyberieš ????

Ako môžeš počítať nejaké percentá, keď všetko robí dopyt a ponuka ?????
Ok, nechajme to skrátka či kúpiš nové auto, alebo staré, furt si v strate 61 % cca. +/- ako si napísal :-)


ja som to bral podľa seba, t.j. ja kupujem 5 ročné auto a keď bude mať 10 rokov tak predávam.

A najväčší prepad je zrejme v týchto rokoch 5 a 10 teda mne to tak vychádza, že sa oplatí zhruba 5 ročné a na druhej strane sa treba 10 ročného zbaviť. To je na dnešné pomery už veľa, myslím pri množstve najazdených km a množstve elektroniky. Čochvíľa bude treba predávať auto hneď po záruke, lebo potom sa človek nedoplatí :-( ta elektronika, náš všetkých položí :-(

P.S.: no neviem koho názory som zopakoval, keď si ty z môjho príspevku hneď vedel, že som niečo zopakoval neviem odkiaľ :-) Hovorím svoj názor a svoje skúsenosti, som svojprávny a nepotrebujem po niekom opakovať :-)
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

Kujon78 napísal:raltok

som to nejako nepochopil :-(

volvo s60 2001
10998€ 6715€ 61,05% z ceny 12/07

Ináč tabuľka Ti vybehne úplne inák, ak nejaký Ikváč tu pribije za svoju Hondu CRX 250 tisíc len preto, lebo to má neóny pod prahmi a 4 krídla. Aj keď reálna hodnota je možno 90 - 120 tisíc. Ak by sa viedla štatistika, že za akú skutočnú cenu sa predali autá, tak to je už iné !!!!

volvo stojí teraz 6100 € ale je tu aj 7600 € a to sú všetko benzíny !!!!!!! a ty vieš koľko bude stáť o 2 roky ??????
Tak ak toto dokážeš predvídať tak čo sa tým neživíš ??? Ako vieš koľko za neho reálne dostaneš keď ho budeš chcieť predať ???

No napr. ja mám supa. pred 2,5 rokom som dal za neho 380 tisíc. Ok, to je jasná matika, kúpil som lebo som bol ochotný za neho dať 380 tisíc. A teraz mi vysvetli, koľko za neho dostanem ??? 180 000 alebo 260 tisíc bývalých SK ????? Tak tie percenta asi pôjdu nejako inak, pri takomto rozdiely. Lebo ja som videl supa môj ročník a moja výbava od 180 do 260 !!!!!, ktoré z tých dvoch cien vyberieš ????

Ako môžeš počítať nejaké percentá, keď všetko robí dopyt a ponuka ?????
Ok, nechajme to skrátka či kúpiš nové auto, alebo staré, furt si v strate 61 % cca. +/- ako si napísal :-)


ja som to bral podľa seba, t.j. ja kupujem 5 ročné auto a keď bude mať 10 rokov tak predávam.

A najväčší prepad je zrejme v týchto rokoch 5 a 10 teda mne to tak vychádza, že sa oplatí zhruba 5 ročné a na druhej strane sa treba 10 ročného zbaviť. To je na dnešné pomery už veľa, myslím pri množstve najazdených km a množstve elektroniky. Čochvíľa bude treba predávať auto hneď po záruke, lebo potom sa človek nedoplatí :-( ta elektronika, náš všetkých položí :-(

P.S.: no neviem koho názory som zopakoval, keď si ty z môjho príspevku hneď vedel, že som niečo zopakoval neviem odkiaľ :-) Hovorím svoj názor a svoje skúsenosti, som svojprávny a nepotrebujem po niekom opakovať :-)
tak sa ti to pokusim vysvetlit, ze ako som to myslel s tou cenou. 12/2007 {december/2007} sa predavalo auto v priemere na autobazar.eu za 10 998€. o dva roky neskor {12/2009} sa auto predava na autobazar.eu v priemere za 6 715€. to je cca 61% z hodnoty auta 12/2007, cize auto stratilo 39% zo svojej hodnoty.
nebola to ziadna predpoved, ze co bude o 2roky, ale bolo to porovnanie, ze ako sa cena vyvijala za 2roky u zanovnych aut {fabia, grande punto} a u starsich {s60tka a octavia}. vysledok je, ze ci to auto bolo nove, alebo starsie, tak za 2roky {12/2007 vs 12/2009} vsetky stratili cca 40% zo svojej hodnoty :zg282:
a mozeme predpokladat, ze takyto vyvoj bude aj nadalej. samozrejme, ze pokial sa v ekonomike nic nepredvidatelne nestane.

tie cisla mam z autobazar.eu, pretoze nikde inde som nenasiel prehlad cien. ak vies o nejakom lepsom zdroje prehladu cien, tak skus urobit porovnanie a uvidis, ze vsade sa to bude pohybovat na tych istych percentach. samozrejme, ze statistiku moze pokazit nejaka "divoka" hodnota jednym a aj druhym smerom. preto som vybral 2 novsie auta a 2 starsie a nie len po jednom. ked sa pozries na graf, tak tam v sledovanom obdobi nejaky dramaticky vykyv nie je. neskor cena fabie II skakala, ale v sledovanom obdobi ju povazujem za normalnu.
a poronaval som preto rok 2007 a 2009, pretoze neviem predpovedat cenu {a asi nikto nevie predpovedat cenu} v roku 2011.

mne zasa vychadza, ze najlepsie je sa zbavit auta pred investiciami do neho. najcastejsie to zacina okolo toho piateho roku, pretoze vtedy sa vacsinou menia rozvody, brzdy, baterka... samozrejme, ze ked niekto nabeha 5 000km rocne, tak brzdy bude mat asi ok, alebo ten, co nabeha 50 000km za rok, tak uz bude mat aj druhe ci tretie. ale toto je na kazdom, ze ako si to vyhodnoti... a samozrejme ze dost zalezi aj od sumy, kt. mozeme investovat do auta pri jeho kupe. inac sa bude rozhodovat niekto, kto chce investovat 5 000€ a niekto kto moze investovat 10 000€. a takisto inac sa rozhodne niekto, kto jazdi po meste a mimo mesto ide raz za rok a niekto, kto jazdi vacsinou po dialnici a dlhe trate...

a ako som to myslel to opakovanie? myslel som to tak, ze opakujes "zauzivany" nazor, ze zanovne auta stracaju na hodnote rychlejsie ako starsie. pricom ja som "dokazal", ze to tak nie je {nemusi byt}.

k cene tvojho superba sa nevyjadrujem, pretoze neviem co si tym chcel povedat...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> 12/2007 {december/2007} sa predavalo auto v priemere na autobazar.eu za
> 10 998€. o dva roky neskor {12/2009} sa auto predava na autobazar.eu v
> priemere za 6 715€. to je cca 61% z hodnoty auta 12/2007, cize auto stratilo
> 39% zo svojej hodnoty.



konecne ludia zistili ze fabie nie su to najlepsie na svete... ale to je ina diskusia.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných