1,4 AKK nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chýba ovládacie napätie na relé,tým pádom nie sú napájané ani vstreky lebo sú na tej istej vetve.RJ to byť nemusí,typujem skôr na chýbajúcu signálz Hallovho snímača polohy.Ak dobre viem je v rozdelovači.
martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

nemysim si ,že to bude v riadiacej jednotke,mal som ten istý problem na cordobe
,tiež som skoro už išiel menit RJ ale
pozri v motorovom priestor nad lavym nosnikom ide "bundža" /zväzok/ kablov , rozplet ich a tam som to našiel POHNITE od vody ,ktora sa tam zdržiava lebo nema kde odtiest
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:
mhlavaty napísal:Chýba ovládacie napätie na relé,tým pádom nie sú napájané ani vstreky lebo sú na tej istej vetve.RJ to byť nemusí,typujem skôr na chýbajúcu signálz Hallovho snímača polohy.Ak dobre viem je v rozdelovači.
Na rele ide 15 a minus ide, teda nejde z RJ. Snimac je mimi rozdelovaca ( teda tam je uz cievka) ale je hned pri nom z hora na vacke. Palivove cerpadlo musi zopnut tak na sekundu pri zapnuti kluca bez ohladu na signal z polohy ale nic....
Ber to tak že nemám istotu,ale ....myslím že .....pri absencii impulzov zo snímača polohy (nech je kdekolvek) sa nerozbehne palivové čerpadlo kým sa tento signál neobjaví.Hovorím že ....myslím.Teraz čerstvo som tu mal Incu kde nešlo čerpadlo pre chybu reléˇ.Bez deklíka šlo relé mechanicky zopnúť a šlo.Po výmene a klúč na zapalovaní - nič.Ticho.Pri štartovaní sa rozbehlo a OK všetko v poriadku.Nová skúška, to isté,len zapalovanie a je ticho.Štartovanie,čerpadlo sa rozbehne a OK.Preto si to myslím.U napr.Renaulta je to tak tiež. A ešte k tým káblikom.Presne toto som už zažil u Fábie dokonca tri krát,že v bužírke sa "stratila" medená žila a samozrejme nič nikam nedošlo.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

taketo chutovky mam v poslednej dobe aj ja, je to na prasky,,,ides na isto a nic,,seat cordoba -- 3 dni minuly tyzden,,,teraz astra G zatial 1den ,,,,,,,,,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

lakinooo napísal:CREP HNUSNY SPANIELSKY.
Mám pocit, že Bosch je z inej krajiny... :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní