VW Sharan tdi - Sekanie aut. prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.02.2008 19:57
Zdieľať na Facebook

VW Sharan tdi - Sekanie aut. prevodovky

Príspevok od používateľa andy13 »

Začala mi sekať automatická prevodovka na Sharane.
Pomohlo by mi vymeniť olej v prevodovke a filter? Koľko to asi stojí?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

joooooooooj....

z ktoreho si mesta?


[mohlo by pomoct a nemuselo, v automate sa olej musi menit kazdych 60.000km a ked to nespravis, odrovnas automat].
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Sekanie prevodovky Sharan TDI

Príspevok od používateľa laura »

andy13 napísal:Začalami sekať automatická prevodovka na Sharane.Pomohlo by mi vymeniť olej v prevodovke a filter?Koľko to asi stojí?
moj nazor: ked Ti trha/seka Tiptronic, predpokladam pri rozjazde - preradeni do vyssieho pp v urcitych otackach, nepomoze vymena oleja.Neviem ci si prvy majitel a kolko ma auto km, ale olej sa musi v Tiptronicu kontrolaovat po 90.000km a vymena je pri 120.000km.DSG ma predpisanu vymenu po 60.000km, ale to nie je klasicky automat.Takze zisti, kedy sa olej menil, ak nevies, rychlo vymenit a ked bude problem pretrvavat, je nutna diagnostika a ...to uz radsej nechci vediet, musis si pripravit zopar 100 euroviek.
DUVIN
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12.10.2009 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUVIN »

Hmm, vymena oleja uz asi nepomoze, mali sme Seat Alhambru rv 2002 s tiptronicom a začalo na robit presne to iste, vymenili sme olej aj filter a bol pokoj cca na 1500 km a potom to začalo znova, zohnali sme "novu" za cca 35000 sk a potom bol pokoj....
camby
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.10.2008 11:28
Zdieľať na Facebook

Re: Sekanie prevodovky Sharan TDI

Príspevok od používateľa camby »

ahoj ked olej nebol dlho vymeneny podla intervalu tak to jej uz nepomoze ked seka a ak ano tak len na chvilku a zbytocne vyhodis peniaze za olej radsej ju daj spravit pokial len trha.podla mojho nazoru to hydromenic uz schytal a niekde prepusta tlak.
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

viem o jednej takej prevodovke na predaj ;)
andy13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.02.2008 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy13 »

mp3turbo napísal:joooooooooj....

z ktoreho si mesta?


[mohlo by pomoct a nemuselo, v automate sa olej musi menit kazdych 60.000km a ked to nespravis, odrovnas automat].

som zo žiaru nad hronom
andy13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.02.2008 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy13 »

1soda napísal:viem o jednej takej prevodovke na predaj ;)
a kolko by ma to vyšlo??Kolkomá najazdené??
andy13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.02.2008 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: Sekanie prevodovky Sharan TDI

Príspevok od používateľa andy13 »

laura napísal:
andy13 napísal:Začalami sekať automatická prevodovka na Sharane.Pomohlo by mi vymeniť olej v prevodovke a filter?Koľko to asi stojí?
moj nazor: ked Ti trha/seka Tiptronic, predpokladam pri rozjazde - preradeni do vyssieho pp v urcitych otackach, nepomoze vymena oleja.Neviem ci si prvy majitel a kolko ma auto km, ale olej sa musi v Tiptronicu kontrolaovat po 90.000km a vymena je pri 120.000km.DSG ma predpisanu vymenu po 60.000km, ale to nie je klasicky automat.Takze zisti, kedy sa olej menil, ak nevies, rychlo vymenit a ked bude problem pretrvavat, je nutna diagnostika a ...to uz radsej nechci vediet, musis si pripravit zopar 100 euroviek.
Auto má najazdené 230 000km,kupoval som to z Rakúska takže mám aj servisnú knižku tam by to mohlo byť že kedy alebo či sa už menil,kolko stojí asi tá výmena?Ďakujem
drawen
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.05.2007 14:11
Zdieľať na Facebook

Re: Sekanie prevodovky Sharan TDI

Príspevok od používateľa drawen »

andy13 napísal:Začalami sekať automatická prevodovka na Sharane.Pomohlo by mi vymeniť olej v prevodovke a filter?Koľko to asi stojí?

Chlape cau, jak si dopadol s tou prevodovkou??
Vymenil si olej, ci nie???Ak ano tak jaky si tam dal, lebo original stoji 130 euro len olej + filter a robota....pytam sa preto lebo mam rovnaky problem a neviem si radi...
Obcas pri rozbehu to sekne a od 70km do 100km....to tak nechutno trase....auto ma 170000km....wv passat 1.9tdi 4stupnova automaticka.....daj vediet ci to pomohlo aleno nie
diky


chester100post.sk - moj email
andy13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.02.2008 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: Sekanie prevodovky Sharan TDI

Príspevok od používateľa andy13 »

drawen napísal:
andy13 napísal:Začalami sekať automatická prevodovka na Sharane.Pomohlo by mi vymeniť olej v prevodovke a filter?Koľko to asi stojí?

Chlape cau, jak si dopadol s tou prevodovkou??
Vymenil si olej, ci nie???Ak ano tak jaky si tam dal, lebo original stoji 130 euro len olej + filter a robota....pytam sa preto lebo mam rovnaky problem a neviem si radi...
Obcas pri rozbehu to sekne a od 70km do 100km....to tak nechutno trase....auto ma 170000km....wv passat 1.9tdi 4stupnova automaticka.....daj vediet ci to pomohlo aleno nie
diky


chester100post.sk - moj email
Nazdar vymenily mi olej v prevodovke a ide to super,bol tam odídený aj nejaký magnetický snímač.Celé ma to vyšlo 220 eur,takže som vysmiaty
alex6524
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.03.2008 17:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex6524 »

kto ti robil tu prevodovku??? dik za info. pls na mail alex.bar@zoznam.sk
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

elektrohydroventil na supatkovej skrinke
martin547
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.05.2014 20:06
Zdieľať na Facebook

Seká automat

Príspevok od používateľa martin547 »

Zdravím vás, neviem či je ešte téma aktuálna, potrebujem poradiť, tak isto mám alhambru automat 5 st. Začal sekať, chcem sa spýtať kde vám robili ten servis na prevodovku, čo tam menili ten elektromagnetických ventil. Ďakujem
palpal
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.04.2016 16:18
Zdieľať na Facebook

Alhambra

Príspevok od používateľa palpal »

Tiež mám veľký problém s automatickou prevodovkou. Začala mi desať, tak som dal vymeniť olej 210€, nepomohlo. Tak som dal robiť tu prevodovku, výmena vnutornosti 960€. Už som bol v tom že je všetko ok, keď tu prišiel mráz a prevodovka nechcela radiť pokiaľ sa nezohriala ďalších 330€ výmena teplotného čísla + el. káblov (vyhovovalo že strata signálu) samozrejme že to nepomohlo a auto za studená nechce radiť. Budem vďačný za každú radu.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných