fabia vs. ziarovky

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baggi12
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.05.2009 09:56
Zdieľať na Facebook

fabia vs. ziarovky

Príspevok od používateľa baggi12 »

dobry den.potreboval by som od vas mensiu pomoc- nooo ze ake ziarovky by ste mi odporucili do fabie mam fabiu sedan a mal som tam akurat osram nightbreaker H7 noooo ale maju strasne kratku zivotnost ale zato svietili fajn pacili sa mi tak chcel by som boradit nejake ziarovky rozmyslal som nad osram cool blue ale newiem ci to nebude svietit skoro ako obycajna ale myslel som aj nad philips extrem power alebo blue vision a este nemecke eufab long life ze vraj su napustene xenon.-plynom a svietivost maju 4700k ale tomu moc neverim tak mi prosim vas poradte nejake aby to bol rozdiel od obycajnych
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

baggi si robis asi srandu. O ziarovkach je tu toho popisaneho neurekom, tak preco by tvoja fobia mala mat ine ? :41c2:
Dalsia uplne zbytocna tema :3c90:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne ale co uz...

do fabie treba predovsetkym [!!!] natrtkat odporovy drot pretoze ziarovky zvyknu vo fabkach trosicku praskat a malu zivotnost maju aj normalne ziarovky, nieto este pretaktovane Osramy.

skus sa opytat v najblizsej skodovke, ten diel je ORIGINALNY a ziadne bastlenie doma. Neviem ako sa to presne vola ale ked im popises problem s praskajucimi ziarovkami a povies ze odporovy drot tak sa urcite chytia. Cena okolo 10 eur.
baggi12
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.05.2009 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baggi12 »

inac o tom som pocul ze vo fabiach praskaju ziarovky a to akoze mam ist do obchodu a powedat im ci maju nejaky odporovy drot koli praskaniu ziaroviek
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

doriti, na keru jarmilu su ti lepsie ziarovky do FABIE????

Ak sa ti nepaci ako svieti Fabia - sadni si do Stila, Ceedu, Brava a potom zistis, co vlastne mas v garazi!!

:zg282:
baggi12
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.05.2009 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baggi12 »

myslel ssi tym ze stilo- ceed-a bravo svetla svietia zle hmmmm zato chcem ine aby mi to lepsie svietilo chcem byt odlisny zato som sem pisal ze ci niekto ma skusenosti z inymy ziarovkami ja som mal osram nightbreaker svietili fajn noo ale vydrzali mi malo tak by som chcel nejake co svietia podobne ako xenonnn a aby boli ečkove-myslel som homologizovane
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

baggi12 napísal:zato som sem pisal ze ci niekto ma skusenosti z inymy ziarovkami
Nato sem netreba písať, ale použiť hľadanie - najmenej 3x som sem dával odkaz myslím že na Opel klub, kde bol veľmi dobrý popis skúseností s rôznymi typmi... Nevraviac o tom, že podobných tém je tu viac...

A odporový drôt kúpiš aj inde ako v autorizáku...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

baggi12 napísal:myslel ssi tym ze stilo- ceed-a bravo svetla svietia zle hmmmm zato chcem ine aby mi to lepsie svietilo chcem byt odlisny zato som sem pisal ze ci niekto ma skusenosti z inymy ziarovkami ja som mal osram nightbreaker svietili fajn noo ale vydrzali mi malo tak by som chcel nejake co svietia podobne ako xenonnn a aby boli ečkove-myslel som homologizovane
ano. Okrem toho Fabia brutalne oslnuje pritiiducich, takze, ked tam das silnejsie ziarovky - ublizujes nam ostatnym
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

YxoYpsilono napísal: Okrem toho Fabia brutalne oslnuje pritiiducich, takze, ked tam das silnejsie ziarovky - ublizujes nam ostatnym
ale on vidi fajne a o to jedine ide majitelom fobii, co tam po ostatnych :d :D
baggi12
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.05.2009 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baggi12 »

ja nechcem nikomu skodit ze by som oslnowal tak mi poradite nejake ziarovky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak znova: je tu niekoľko tém o žiarovkách a najmenej v troch z nich je mnou vložený odkaz na veľmi dobrý prehľad o žiarovkách na Opel fóre. Tak už konečne urob niečo aj sám a použi hľadanie!!! :3c90:
lialucia
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25.02.2009 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: fabia vs. ziarovky

Príspevok od používateľa lialucia »

baggi12 napísal:dobry den.potreboval by som od vas mensiu pomoc- nooo ze ake ziarovky by ste mi odporucili do fabie mam fabiu sedan a mal som tam akurat osram nightbreaker H7 noooo ale maju strasne kratku zivotnost ale zato svietili fajn pacili sa mi tak chcel by som boradit nejake ziarovky rozmyslal som nad osram cool blue ale newiem ci to nebude svietit skoro ako obycajna ale myslel som aj nad philips extrem power alebo blue vision a este nemecke eufab long life ze vraj su napustene xenon.-plynom a svietivost maju 4700k ale tomu moc neverim tak mi prosim vas poradte nejake aby to bol rozdiel od obycajnych
no. tak cool blue osram som si kupil aj ja ale lepšie to svieti len minimalne a ked je cesta mokra tak aj horšie. raz mi niekto povedal že klasicka žiarovka ,ktora ma skličko trocha prifarbene do modra nebude nikdy svietit lepšie ako čire skličko a asi mal pravdu. ked sa mi vypalia ešte raz si ich nekupim. moja skusenost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak pokiaľ vie človek niečo o fyzike a farbe a intenzite (vnímanej) svetla tak je to pre neho samozrejmé - za normálnych okolností biele, príp. do modra, ale za hmly, dažďa a pod. vidíš lepšie s klasickou žiarovkou so žltým svetlom. To ale nie je také kchuuul...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cicmanec napísal:Tak pokiaľ vie človek niečo o fyzike a farbe a intenzite (vnímanej) svetla tak je to pre neho samozrejmé - za normálnych okolností biele, príp. do modra, ale za hmly, dažďa a pod. vidíš lepšie s klasickou žiarovkou so žltým svetlom. To ale nie je také kchuuul...
suhlas. :4012:
gatowicz
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.06.2012 08:41
Zdieľať na Facebook

žiarovky na fabku

Príspevok od používateľa gatowicz »

ja osobne som jazdil už mnoho áut a každé malo iné svetlá. xenony, bixenony, klasiky, bez certifikácie... Avšak zodpovedne prehlasujem, že fabka má orig. veľmi dobré osvetlenie. taký Passat s bixenonmy je postrach počas nepriaznivého počasia. odporúčam kúpiť normálne orig. žiarovky ale predtým si skontroluj svetlomety samotné, či nie sú tzv. zahmlené (opotrebované). nový svetlomet stojí cca 40€ a vydrží ČISTÝ, ČÍRY v pohode niekoľko rokov. a potom tam nemusíš dávať žiadne predimenzované žiarovky. čo sa osvetlovania oprotiidúcich vozidiel týka, uvedomte si, že vás to auto tzv. oslepí na malú chvíľku. prežijete to bez problémov, stačí sa pozerať pred seba trochu vpravo a nie čumieť priamo na neho a nadávať ako blbo svieti! on tiež potrebuje vidieť a pokiaľ má staré svetlá, je to neskúsený vodič, alebo nevie o možnosti nastaviť výšku osvetlenia, musíte mu to prepáčiť a byť trochu tolerantnejší. aj mne sa to stalo už nie raz, a vždy som to prežil! takže ja osobne odpoťúčam iba žiarovky certifikované a hlavne nie biele alebo modré!!!

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných