honda civic LS 1.5 VTEC rv 98

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NZBASTARD
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 03.11.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

honda civic LS 1.5 VTEC rv 98

Príspevok od používateľa NZBASTARD »

chcem si kupit toto auto,ked sa oplati,zatial som pocul LEN SAME DOBRE SLOVA,ale som zvedavy na vase osobne nazory.prosim napiste,ake ma chyby,a ake ma prednosti,spotreba zrychlenie,vsetko,chcem to pouzivat kazdodenne,ale jazdim sportovo ,takze ohladom toho.diky :3c90:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Spolahlivost zalezi od predchadzajucich majitelov a servisu. Pri kludnej nohe mas aj peknu spotrebu. Ale rataj ze tam mas maly motor. pri svyznej jazde ho musis tocit. potom uz nemas bohvie aku spotrebu. Ak ho chces na kratke trasy alebo do mesta, je to idealne auto. ak chces na dhsie trasy, idealny by bolo auto s vecsim objem co ma vecsi krutiak.
UCITEL
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.09.2009 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa UCITEL »

NZBASTARD Zaslal: 05 december 2009 12:32 Predmet: honda civic LS 1.5 VTEC rv 98

--------------------------------------------------------------------------------

chcem si kupit toto auto,ked sa oplati,zatial som pocul LEN SAME DOBRE SLOVA,ale som zvedavy na vase osobne nazory.prosim napiste,ake ma chyby,a ake ma prednosti,spotreba zrychlenie,vsetko,chcem to pouzivat kazdodenne,ale jazdim sportovo ,takze ohladom toho.diky

Uz to tu bolo breberane,tak neviem preco zakladas temu. :3c90: :3c90:
Otazky typu co sa pokazi,by si mal posielat VESTICI TEODORE :4012: a na sportovu jazdu si kup formulu. :40bd: :40bd:
NZBASTARD
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 03.11.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NZBASTARD »

UCITEL napísal:NZBASTARD Zaslal: 05 december 2009 12:32 Predmet: honda civic LS 1.5 VTEC rv 98

--------------------------------------------------------------------------------:40bd: :40bd:
na to som akurat nebol zvedavy :b:
t.dzuricky
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t.dzuricky »

tlačitko hladať ,pre par dnami sa to tu riešilo :3020:
MILAN.SKR
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.08.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MILAN.SKR »

autickar21 napísal:Spolahlivost zalezi od predchadzajucich majitelov a servisu. Pri kludnej nohe mas aj peknu spotrebu. Ale rataj ze tam mas maly motor. pri svyznej jazde ho musis tocit. potom uz nemas bohvie aku spotrebu. Ak ho chces na kratke trasy alebo do mesta, je to idealne auto. ak chces na dhsie trasy, idealny by bolo auto s vecsim objem co ma vecsi krutiak.
To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

MILAN.SKR napísal:
autickar21 napísal:Spolahlivost zalezi od predchadzajucich majitelov a servisu. Pri kludnej nohe mas aj peknu spotrebu. Ale rataj ze tam mas maly motor. pri svyznej jazde ho musis tocit. potom uz nemas bohvie aku spotrebu. Ak ho chces na kratke trasy alebo do mesta, je to idealne auto. ak chces na dhsie trasy, idealny by bolo auto s vecsim objem co ma vecsi krutiak.
To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
84KW ma pri akych otackach? Momentalne ma kamarat vozi na 1.6ke vtec cca 150ps a ze by to bol nejaky motor... taha na 1, 2ke. ale okolo 100ky uz je slaby, Nema bohvie aku dynamiku pri vyssich rychlostiach. A spotreba? priemer mu vychadza do 8 litrov, co je podla mna na benzin v danom objeme dost. Objem a krutiaci moment nikto vykonom nenahradi.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

honda

Príspevok od používateľa andy.gee »

MILAN.SKR napísal:84KW ma pri akych otackach? Momentalne ma kamarat vozi na 1.6ke vtec cca 150ps a ze by to bol nejaky motor... taha na 1, 2ke. ale okolo 100ky uz je slaby, Nema bohvie aku dynamiku pri vyssich rychlostiach. A spotreba? priemer mu vychadza do 8 litrov, co je podla mna na benzin v danom objeme dost. Objem a krutiaci moment nikto vykonom nenahradi.
tak to je dost zaujimave .. 1.6 a cca 150 koni tak to musi mat riadne chipnute to auto (lebo ja obcas chodievam na Accorde 1.8 VTEC a ten ma "len" 136 koni)

cize ak z toho niekto vyzmykal cca 150 koni tak to moze byt rad, ze mu to zerie iba 8 litrov si myslim

v kazdom pripade s tebou ale suhlasim, ze krutak a objem je citit vzdy ale motory VTEC (a v podstate vsetky vysokootackove motory) sa netreba bat tocit a potom to predsalen taha slusne
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Re: honda

Príspevok od používateľa autickar21 »

andy.gee napísal:
MILAN.SKR napísal:84KW ma pri akych otackach? Momentalne ma kamarat vozi na 1.6ke vtec cca 150ps a ze by to bol nejaky motor... taha na 1, 2ke. ale okolo 100ky uz je slaby, Nema bohvie aku dynamiku pri vyssich rychlostiach. A spotreba? priemer mu vychadza do 8 litrov, co je podla mna na benzin v danom objeme dost. Objem a krutiaci moment nikto vykonom nenahradi.
tak to je dost zaujimave .. 1.6 a cca 150 koni tak to musi mat riadne chipnute to auto (lebo ja obcas chodievam na Accorde 1.8 VTEC a ten ma "len" 136 koni)

cize ak z toho niekto vyzmykal cca 150 koni tak to moze byt rad, ze mu to zerie iba 8 litrov si myslim

v kazdom pripade s tebou ale suhlasim, ze krutak a objem je citit vzdy ale motory VTEC (a v podstate vsetky vysokootackove motory) sa netreba bat tocit a potom to predsalen taha slusne
Ano. malo by to mat cca 155koni aj so sportovym vrestakom, filtrom a cipom- dovoz z nemecka. A od serie to malo skoro 150koni, nejaka sportova edicia to bola. Idealne na sprinty, ale v realnej premavke nic moc. je to rocnik 2001. Ja som tiez po takom pozeral. ale nemontovali tam do nej tebou spominanu 1.8ku. idealne na take auticko.
MILAN.SKR
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.08.2008 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MILAN.SKR »

autickar21 napísal:
MILAN.SKR napísal:
autickar21 napísal:Spolahlivost zalezi od predchadzajucich majitelov a servisu. Pri kludnej nohe mas aj peknu spotrebu. Ale rataj ze tam mas maly motor. pri svyznej jazde ho musis tocit. potom uz nemas bohvie aku spotrebu. Ak ho chces na kratke trasy alebo do mesta, je to idealne auto. ak chces na dhsie trasy, idealny by bolo auto s vecsim objem co ma vecsi krutiak.
To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
84KW ma pri akych otackach? Momentalne ma kamarat vozi na 1.6ke vtec cca 150ps a ze by to bol nejaky motor... taha na 1, 2ke. ale okolo 100ky uz je slaby, Nema bohvie aku dynamiku pri vyssich rychlostiach. A spotreba? priemer mu vychadza do 8 litrov, co je podla mna na benzin v danom objeme dost. Objem a krutiaci moment nikto vykonom nenahradi.
Ja mám 1,5i V-tec / 84kw-mám na nej nabehaných 210 000 km,jazdím po celej Europe a kopec nepozná, Ty si myslel1,8 Vti ,nie V-tec ? Ale pri vyšších otáčkach tú dinamiku tam je dosť cítiť. A tá spotreba na tých Vti-čkach je asi taká ,ako píšeš.Tá musí šlapať ,ako sa patrí. Ale ten kamarát má asi niečo iné, ako HONDA,alebo má nejaký vybehaný črep.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

MILAN.SKR napísal:
autickar21 napísal:
MILAN.SKR napísal: To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
84KW ma pri akych otackach? Momentalne ma kamarat vozi na 1.6ke vtec cca 150ps a ze by to bol nejaky motor... taha na 1, 2ke. ale okolo 100ky uz je slaby, Nema bohvie aku dynamiku pri vyssich rychlostiach. A spotreba? priemer mu vychadza do 8 litrov, co je podla mna na benzin v danom objeme dost. Objem a krutiaci moment nikto vykonom nenahradi.
Ja mám 1,5i V-tec / 84kw-mám na nej nabehaných 210 000 km,jazdím po celej Europe a kopec nepozná, Ty si myslel1,8 Vti ,nie V-tec ? Ale pri vyšších otáčkach tú dinamiku tam je dosť cítiť. A tá spotreba na tých Vti-čkach je asi taká ,ako píšeš.Tá musí šlapať ,ako sa patrí. Ale ten kamarát má asi niečo iné, ako HONDA,alebo má nejaký vybehaný črep.
Slapat slape dobre, mal predtym este hranaty civic 1.5. tvrdi ze do 4500ot je to to iste. A tu co ma teraz bral od hondy z bazaru v nemecku, ma doklad aj z motorovej brzdy, aj legalizovane upravy. Je ale mozne ze je inak zprevodovany.Stale je to o tom istom, nemas objem, musis tocit. Ked porovnam fabiu 1.4 74kw a susedovu 2.0 85kw je to rozdiel. dvojliter este nevidel 4500ot. vsetko zvladal krutiakom.
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Na Honde civic 1.5 vtec som najazdil asi 10.000km,slusny vykon,vyborny tah.Tah motora zacina nad 4000otacky . Potom motor ,ako by chytil druhy dych.Pricom na motore je najazdene 360.000km - poctivych.Samozrejme spotreba oleja je trochu vyssia. :2f93:
NZBASTARD
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 03.11.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NZBASTARD »

To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !![/quote]
doteraz som mal vectru b ,1.8 16v benzin motor,mal 85 kw,a vazil priblizne 1500 kg,civic ma 1.5 vtec motor ktory ma skoro tiez 85 kw,a vazi asi o 200 kg menej ako moj opel,cize je to poriadne zihadlo na cestach, :2f93:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

NZBASTARD napísal:To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
doteraz som mal vectru b ,1.8 16v benzin motor,mal 85 kw,a vazil priblizne 1500 kg,civic ma 1.5 vtec motor ktory ma skoro tiez 85 kw,a vazi asi o 200 kg menej ako moj opel,cize je to poriadne zihadlo na cestach, :2f93:[/quote] :40bd: Ze 85kw a zihadlo? No ked to porovnas s fabiu htp, tak to ano. Ja mam cca 100kw a cca 280nm na 1300kg a ze by to bholo nejake zihadlo sa neda povedat, Akuratne na rychle obehnutie, ale zihadlo? to by muselo mat dvojnasobne hodnoty vykonu aby to bolo zihadlo k danej vahe.
NZBASTARD
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 03.11.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NZBASTARD »

autickar21 napísal:
NZBASTARD napísal:To hovoríš,že 84kw motor je malý a že pri svižnej jazde ho musíš točiť ???? To píšeš ofábii ,alebo o Honde ? Tak ty si sa neviezol ešte na Honde ! ! ! A o tej spotrebe netrep !!
doteraz som mal vectru b ,1.8 16v benzin motor,mal 85 kw,a vazil priblizne 1500 kg,civic ma 1.5 vtec motor ktory ma skoro tiez 85 kw,a vazi asi o 200 kg menej ako moj opel,cize je to poriadne zihadlo na cestach, :2f93:
:40bd: Ze 85kw a zihadlo? No ked to porovnas s fabiu htp, tak to ano. Ja mam cca 100kw a cca 280nm na 1300kg a ze by to bholo nejake zihadlo sa neda povedat, Akuratne na rychle obehnutie, ale zihadlo? to by muselo mat dvojnasobne hodnoty vykonu aby to bolo zihadlo k danej vahe.[/quote]
treba vediet aj vyuzit tu silu

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných