Folia na svetlomete od vyroby

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Folia na svetlomete od vyroby

Príspevok od používateľa bossix »

Cauko, chcem sa opytat, ak mam uz od vyroby na prednom svetle pomerne silno tmavu foliu, ako to riesit pri pripadnej policajnej kontrole a STK ? Papier od toho samozrejme ziadny nemam a povedat taku klasicku vyhovorku, ze "ale ved to je uz z vyroby" moze kazdy. Mam limitovanu ediciu black edition (v TP je zapisana iba ako Access SP 400), ktora ma od vyroby cierne doplnky. Jedine co mi napadlo, je im priamo pri nejakej kontrole cez internet vyhladat moju stvorkolku a ukazat im priamo, ze ta stvorkolka ma naozaj ciernu foliu na prednom svetle ? Foliu urcite strhavat nechcem, vizualne sa mi to paci a po druhe neosvetlujem az tak oproti iduce auta, kedze ten svetlomet je uz z vyroby nic moc co sa nejakeho lamania svetla tyka.

Prikladam aj foto z internetu ako to vyzera Obrázok
Qcko
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Folia na svetlomete od vyroby

Príspevok od používateľa Qcko »

Ak je to od výroby, tak bodka. Nezanalosť výroby neospravelňuje a pán policajt má poznať čo nám jazdí po cestách, ak to chce kontrolovať, snáď na to majú školenia. :hero:
bossix
Zdieľať na Facebook

No vies, len realita je taka, ze policajti su jak ruleta. Bud natrafis na normalneho, ktory s tebou posranduje, obzrie si motorku/stvorkolku zo zaujimavosti a posle ta za par minut dalej. A potom su tu taki premotivovani, ktori ti skontroluju aj tlak v pneu (obrazne myslene). Na STK to tiez posledne roky velmi prezivaju. Napriklad mam vyrazene viditelnu homologizaciu na kazdej LED smerovke a technik na STKcke na mna, ci je to Cina a ze ak ano, Cinu by nemal pustat :4090: Hovorim pane, vsetko je vyrobene v Cine, je tam vyrazena homologizacia ? Je. A ked som mu toto povedal, zacal mi prehladavat komplet stvorkolku srobu po srobe,ale nanestastie pre neho, vsetky moje stroje udrziavam v TOP stave, takze ani nemal sancu nic najst... Preto sa obavam toho, co povedia na foliu.
mayo707
Dátum registrácie: 26.06.2012 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayo707 »

za prve to nie je folia a za druhe to nie je svetlomet, je to len kus cierneho plastu. :zg282: Predosle modely tam mali centralny svetlomet. Terajsie tam maju tmavy plast a svetomety su tie dve kkciny po bokoch.. je to kvoli homologizacii T3b, pretoze traktor nemoze mat jeden svetomet, ale potrebuje dva... :2f93:
bossix
Zdieľať na Facebook

Ja tam ale tie dve svetla po bokoch nemam, iba ten jeden v strede, s ciernym plastom. A v nom mam po bokoch 2x w5w parkovacky a v strede H4ku. Cize mam iba jeden svetlomet.
mayo707
Dátum registrácie: 26.06.2012 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayo707 »

kupoval si tu stvorkolku novu alebo jazdenu?
lebo ak jazdenu mohol to byvaly majitel takto prerobit.
mas homologizaciu T3b alebo L7e?
ak L7e tam staci jeden svetlomet ale ten byval klasicky ciry.
aky mas rok vyroby?
ja mam 2023 presne ako na foto len cierne disky a mam tam len cierny plast a po bokoch dve svetla.
PROCHY603
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

ZIADNA FOLIA NESMIE BIT NA SVETLOMETTE :41c2: :41c2: :..: :..: :pa: :pa:
seven549
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bossix napísal: 07.05.2024 08:58 Cauko, chcem sa opytat, ak mam uz od vyroby na prednom svetle pomerne silno tmavu foliu, ako to riesit pri pripadnej policajnej kontrole a STK ?

z vyroby 2 stope stroje urcene pre europu nemaju jedno svetlo v predu.odjakziva mali 2.
aj za sociku vsetko co malo 4 kolesa malo 2 svetla.aj taky velorex mal 2 svetla hoci mal len tri kolesa.

ta 4kolka je to tuning.no a co v pripade kontroly.treba pouzit fantaziu.nieco si vymysliet.alebo domontovat tam tie svetla ktore tam chybaju.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných