seat leon 1.4 16V stella

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas.kandrac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.10.2009 22:14
Zdieľať na Facebook

seat leon 1.4 16V stella

Príspevok od používateľa tomas.kandrac »

Zdravim, rozmyslam o kupe seat leon 1.4 stella r.v 2000.Chcel by som vediet nieco o tomto aute, nejake negativa a pozitiva, bude to moje prve auto, som neskuseny vodic o vykon nejde, zaujima ma zivotnost, udrzba, co sa najviac kazi atd....dik za odpovede.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

auta s tymto motorom . . .byvaju väčšinou najviac zachovale. . .

podla mna je to super . . .a nerieš tych čo ta budu odradzat . . .a nukat TDi . . . .

:41c2: :41c2:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V tomto má Lochness dosť pravdu, ale bude to slabučký motor, čo sa odrazí asi na spotrebe, myslím že trochu dynamiky za rovnaku spotrebu by si mal z 1,6... Motor 1,4 je vhodý skôr do Ibizy / Cordoby
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

ak to chceš len do mesta a sám, tak to úplne stačí, ale to chceš na dlhšie trate a budeš mať ešte niekoho v aute, tak ber jedna šestku, sú to osvedčené spoľahlivé motory.
Passsssssat
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 18.09.2009 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Passsssssat »

Ja by som bral 2.0 115 ps mal som a žerie menej ako 1.6 100ps.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ivko1 napísal:V tomto má Lochness dosť pravdu, ale bude to slabučký motor, čo sa odrazí asi na spotrebe, myslím že trochu dynamiky za rovnaku spotrebu by si mal z 1,6... Motor 1,4 je vhodý skôr do Ibizy / Cordoby
sused ma octaviu 1.4 . . . a jazdí len po meste a raz za čas niekde vypadne von na vylet . . . .
sam povedal že lepšie kupit nemohol . . .
ma to nejaku 02 alebo 03 a ma ju od new . ..
a za ten čas mu slúži ako verný psík . .. . . .

určite to nieje pre mladych ohonov . . .
ale pre otca rodiny ktory jazdí s prace a nazad . .par KM je to dobra volba čo sa tyka pomer new cena / spolahlivost . . ..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No neviem, Lochi, pre otca rodiny? To znamená, že nejakú rodinu má. A tá keď mu do toho sadne tak to bude musieť poriadne točiť, aby to išlo a tým pádom bude zasa spotreba niekde inde. Pre jedného-dvoch na normálne presuny áno, ale pre viacerých to bude podľa mňa slabé, predbiehať by som s tým neskúšal...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

cicmanec napísal:No neviem, Lochi, pre otca rodiny? To znamená, že nejakú rodinu má. A tá keď mu do toho sadne tak to bude musieť poriadne točiť, aby to išlo a tým pádom bude zasa spotreba niekde inde. Pre jedného-dvoch na normálne presuny áno, ale pre viacerých to bude podľa mňa slabé, predbiehať by som s tým neskúšal...
ma 50 rokov . ..deti su preč . . .a on je sam s manželkou
a jazdia na nakupy,do prace a sem tam za detmi :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No tak pre takéhoto otca rodiny bez rodiny to stačí... :d :D
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Masochizmus (podľa rakúskeho spisovateľa Sacher-Masocha (1836-1895), ktorý túto aberáciu románovo opisoval) je forma sadomasochizmu (F65.5 podľa MKCH-10), pri ktorej sa daná osoba (masochista) ukája tým, že je ponižovaný a týraný osobou. U jednotlivca dochádza k sexuálnemu uspokojeniu iba vtedy, keď je týraný. U masochistu sa združuje vzrušenie s bolesťou duševnou alebo telesnou.

Širšie je masochizmus aj vlastnosť, keď jednotlivec znáša bolesť, ktorej sa môže vyhnúť, alebo sám trýznenie v živote vyhľadáva.
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Neviem čo tu riešite?? Osobne mám Leon , síce 1,6 16V ale jazdil som už aj s 1,4 16V aj 1,9 Tdi 81kW. Pokiaľ chceš normálne jazdiť tak 1,4 úplne stačí , spotreba je niekde okolo 6,5 l. A so spoľahlivosťou som úplne spokojný!!! :-) Zatiaľ žiadne poruchy , ale priprav si nejakých 300-500€ na prvú investíciu (rozvody ,náplne,pneu. a pod.) Ale to je u každého jazdeného auta!! Takže ,kľudne kúp!! Nebudeš banovať!! A PÁČI SA AJ ŽENÁM!!!
Pioneer
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pioneer »

Ahoj,
mam tento motor vo vw polo a na jazdenie po meste, mi samemu uplne staci. Hore dole par koni ti po meste moze byt aj tak jedno a usetrene prachy za benzin,mozes alokovat uzitocnejsie. Ale zase suhlasim, ak dostanem do ruk velke auto nad 150k, je to pohodlnejsie, luxusne vozenie, s dostatocnou rezervou pri predbiehani. Hold, za luxus sa plati.. :41c2:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Zacnem tym, ze som LEON fanatik. Mal som vsetky CUPRY, t.j. 204, 209 aj 224 konovu. To auto s tymito motormi je doslova a dopismena raketa, na ceste nema konkurenta (samozrejme neratam 400 a viac konove supersporty...). Teraz momentalne mam 1,6 16V, setrim na novy LEON CUPRA COPA EDICION - nieco cez 300 koni, ale to je ina tema...
Kupuj radsej 1,6-ku. Spotreba rovnaka (minimalna odchylka) ale jazdne vlastnosti uplne niekde inde, co sa sprintu, pruznosti motora a aj maximalky tyka. Porovnaj, 1,6 16V zrychli na stovku za necelych 10 sekund, 1,4-ka za 15, a sranda je v tom, ze zeru rovnako a aj cenovo su tak isto dostupne. Urcite kupuj 1,6-ku!
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných