Rada pri správnom výbere IBIZY

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

challmo
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.10.2009 23:12
Zdieľať na Facebook

Rada pri správnom výbere IBIZY

Príspevok od používateľa challmo »

Zdravím všetkých Seaťákov. Po dlhej úvahe som sa rozhodol pridať do vašej komunity. Plánujem kúpu Ibizy na dochádzanie do práce denne to činí cca 40 km ročne kolo 10tis. Potreboval by som poradit či sa mi viac oplati diesel alebo benzín, kedže v tejto oblasti nemam prehľad.
Chcem investovať max. kolo 7000 €. Pozeral som si hlavne Ibizy 96kW TDi, po skusenostiach s vykonom bratovho IV Golfa, ale po preštudovani par for uvažujem, či by predsalen sa neoplatil viac benzin.
Predstavoval som si nejaku zachovalu 2003ku v dobrom stave ... Ak mi niekto poradi, budem len rád.
challmo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

na odvezenie do práce si vystačíš s SDI-čkom, nechápem k čomu tam potrebuješ 96kW... Mal som Ibizu ale predošlý model 99-02 s motorom ktorý sa u nás nedal normálne kúpiť, 1.6 74kW ako v Golfe či Octávii, to auto šlo velmi dobre až na spotrebu, kde pri bežnej jazde to nejako velmi nešlo pod 8,5l/100km, poctivo predpisovou jazdou s velmi lahkou nohou sa dalo ísť za približne 7l/100km... A za dalšie, prestali mi vonať malé autá... Radšej by som svoj zadok vozil v Alhambre 2000 TDI za 7-7,5l ako v Ibize 2002 TDI za 5-6l, za tie isté peniaze... O možnostiach využitia spomínaného auta ani nevravím
audi.lukas
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 26.04.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi.lukas »

:4012:
ja by som na tvojom mieste asi volil benzinovu alternativu a hned by som si tam namontoval LPG. cim viac budes s tym jazdit, tym skor sa ti to vrati.
tolko moj nazor
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Určite by som volil benzín pri Tvojich km.Ak nechceš pretekať (96kW) tak 1,4 benz uplne postačuje.Kamarátke som také teraz prihlasoval,tak som sa na ňom povozil.Slušné vozítko,trochu tvrdšie ako Fabia,ale ide pekne.
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

A co ty na to - zober 1.4 refernce na tretiny. Cena je 298 000.- SK. Ty chces dat
210 000 za stare. Das dnes 100 000 o rok dalsich a až o dva dalsich 100 000. Ta tretia je naviac oproti tvojmu rozpoctu ale za dva roky nieco nasetris. A mas NOVE auto zo 4 rocnou zarukou. Ja by som za jazdenu Ibizu nikdy nedal 7000 €.

K motoru - ma ho znamy v cordobe. Tam je to dost zive, nie to v lahsej ibize. Nevravim ze sa chyta na 96 kw ale do prace 20 km ti to treba? Spotreba - on to tlaci a ma 6,5l na 100 km, ale v pohode jazdenie sa da za 6.

Rob ako myslis, ale nove je nove. Poriadne si to rozmysli.

http://www.seat.sk/car_configurator/dow ... ny/6J5.pdf
challmo
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.10.2009 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa challmo »

Mno tých 7000,-€ bolo maximum, keď som uvažoval o kupe TDI ale po zhliadnutí cien benzínov naozaj uvažujem, že si zaobstarám nejaký 1,4i za podstatne menej peňazí.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

challmo napísal:Mno tých 7000,-€ bolo maximum, keď som uvažoval o kupe TDI ale po zhliadnutí cien benzínov naozaj uvažujem, že si zaobstarám nejaký 1,4i za podstatne menej peňazí.
dobre uvazujes,,---- ,nenarocny, fakt spolahlivy,,tichy,,ide stale,,ovela lacnejsi pri kupe,,ovela lacnejsi na udrzbu,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných