Zimne pneumatiky 165/70 R13 - Aky typ je najlepsi ?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Zimne pneumatiky 165/70 R13 - Aky typ je najlepsi ?

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Chcem sa spytat podla vas, aky typ pneumatik (zimnych) je najlepsi , myslim tym ktore mate otestovane na snehu a nenechali vas v stichu :)
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

čo to znamená, nenechali vás v štichu?žiadne nové zimné gumy ťa nenechaju v štichu.akurát lacnejšie sa rýchlejšie zoderu a ak su extremne podmienky ako napr. na martinské hole, nepomožu ani tie najlepšie gumy na svete, tam potrebuješ reťaze. A ten rozmer čo udávaš je na malé autá, s takými aj tak nebudeš v zime jazdiť really, poslužia ti rovnako dobre debica, matador, barum...akurát by som sa vyhol čínam ako su WanLi, GoodRide a podobné nezmysli. Možeš si kupiť aj yokohami, nokiany, micheliny, goodyeari, dunlop, bridgestone, ale na malé auto su to vyhodené love...
Naposledy upravil/-a genco11 v 04.11.2009 00:01, upravené celkom 1 krát.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ono niekedy mozes mat aj najlepsie pneu na svete ale ked nevis jazdit tak ti to nepomoze :4090:
ale k veci, na ten rozmer ti staci hocijaka priemerna zimna guma, okrem cinakov, ako spomenul genco, takze klasika od matadoru, barumu nemoze sklamat a cenovu su na tom velmi dobre
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

kupujem podľa aktuálnych testov adac, nakoľko doma kde bývam, sa väčšinou jazdí na tom snehu a kaši, kritérium pre mňa sú jazdné vlastnosti na snehu a mokru a až potom porovnávam cenu. A medzi gumami je sakramentský rozdiel... zistil som to, keď ma na gumách značky debica, na firemnej fábii vyhodilo zo zákruty pričom vonku ani nezmrzlo, len cesta bola mokrá a ani som nešiel nejak rýchlo, nejako som tým gumám neveril... na súkromnej toyote na goodyearoch tú zákrutu režem podstatne rýchlejšie aj na kaši.... sú gumy a sú gumy. Šéf zdôvodnil nákup značky debica z tesca super cenou... že na desiatich fábiach ušetril 15000 tis sk., moja fábia mala škodu za 70 tisíc, takže matematika. Na gumách, oleji,rozvodoch a brzdách sa nešetrí.
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

zabudol som napísať, čo som kúpil, vredestain snowtrac 3, sada ma stála okolo 150eur, neviem presne, bral som to cez nejlevnejsipneu.cz, oproti matadorkám je to drahšie o pár eúr, ale rozdiely v testoch sú veľké, má veľmi dobré hodnotenia. Kúpil som trošku iný rozmer. Oproti matadorkám je drahšia len o pár eur. To som bral na megana, na corolle mám goodyearky z minulého roku a sú super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných