Trhanie motorom pri pridani plynu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikii
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.11.2009 20:01
Zdieľať na Facebook

Trhanie motorom pri pridani plynu

Príspevok od používateľa mikii »

Caute .
Mam problem s motorom (VW Passat 1.9 TDi 96kw Pumpa diesel )pri pridani plynu trha motorom ako by nedochadzalo palivo. Pri nizsom rychlostnom stupni to prestane ,ked pridavam pomaly plyn plynule tak to nerobi ale ako nahhle chcem rychlo pridat trha motorom....
Dikes ....
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

bol si s tým na diagnostike?
pozeral si palivový filter? vzduchový filter?
trysky?
lucimark
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 06.08.2009 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucimark »

no musis si zvyknut,ze tento motor nema az taky kultivovany chod,to je prva vec,na druhej strane ma ohromny zatah,takze pri prudsom plyne to vystreli,mozno je to len pocitove to trhanie motora.ale mal som stym aj ja problem,ale to skor triaslo s autom pri pridavani,boli chybne konektory na vstrekovacoch...
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

na 90 % palivový filter, osobná skúsenosť, no na benzínovom motore, keď som fúkol do nového filtra, žiadne ťažkosti, ako keby do obyčajnej trubičky, starý upchatý filter, ktorý som vybral z auta som nevládal prefúkuť ani len slabo. Samozrejme nemusí to byť len to... :300f:
misiaq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2010 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misiaq »

mam rovnaky problem, ten isty motor a nie je to urcite palivovy filter, ten som praveze vymenil. Trysky su OK merane pocas jazdy. Ak mal niekto takyto problem a vyriesil ho prosim dajte vediet uz mi dochadzaju napady, menil som kvoli tomu uz aj prevodovku a spojku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús priblížiť ako sa trysky merali počas jazdy,nech ja vo veci jasno.Som názoru že to je nemožné
Ale ak chceš urobiť krok k vyriešeniu,tak o svojom probléme začneš teraz písať,a večer keď skončím v dielni dopíšeš poslednú vetu.A určite ešte bude čo sa ťa opýtať.To čo si napísal doteraz je na mávnutie rukou a odchod od témy.
misiaq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2010 13:48
Zdieľať na Facebook

meranie

Príspevok od používateľa misiaq »

merane to bolo za jazdy cez VAG, chlapik mi meral, ci su vstreky pri tom sekani OK, nie som mechanik takze presne nerozumiem ako to meral, ale potvrdil mi to aj dalsi clovek, ze trysky su urcite OK. Pisal som preto sem, lebo ten co zacal tuto temu mal taky isty problem, len skoda ze nenapisal ako ho vyriesil. Teraz mi volal mechanik vraj by to mohol byt este nejaky srob co drzi trysky pod hlavou resp. o kruzky pod tryskami. Dam vediet bud. tyzden ako som pochodil.

aktualizacia: mechanik si uz nevedel dat rady auto mam doma a problem nedorieseny, vymeneny bol vzduch. filter, palivovy filter, vycistena pumpa v nadrzi, tlakove hadicky preskusane, EGR zaslepeny, vymenena prevodovka/spojak/dvojhmotak, trysky preskusane vraj su OK. Este nebolo skusane tandemove cerpadlo (vakuova pumpa). je niekto kto by sa mi na to vedel pozriet?
Naposledy upravil/-a misiaq v 04.03.2015 22:57, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vstreky môže pozerať koľko chce za jazdy.Môže pozerať maximálne korekčné dávky a tie končia reguláciu u 1500otáčok,takže asi z toho múdry nebude.A navyše,sú to korekčné dávky ktoré začnú až vtedy vypovedať o stave vstrekovačov,keď je jasný technický stav.Inak sa týkajú a sú obrazom celkového stavu,takže pozor na to.
Šrób čo drží trysky môže byť,O krúžky vstrekovača môžu byť.Ale treba zobrať na vedomie,že od km sa prudko odvíja stav otvoru,kde sú vstrekovače v hlave namontované.Hrozí že vstrekovač má tak vytlačené miesto v hliníkovom otvore že pri vkladaní späť bude sekať nové gumičky a skončí to vložkovaním otvoru v hlave.To si treba vykonzultovať,po vybratí je neskoro,veci by mali byť jasné dopredu lebo to je aktuálne hroziaca vec
17dominika17
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.07.2015 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 17dominika17 »

Prosim vas,ako ste to vyriesili?tiez mam ten isty priblem..
gajdy
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.02.2008 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gajdy »

Mal som rovnaký problem na svojom Superbe s motorom 1.9TDI 96kw Pumpa Diesel.Moj mechanik zistil že to robilo Tandemove čerpadlo po výmene auto funguje ako nove.
misiaq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2010 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misiaq »

17dominika17 napísal:Prosim vas,ako ste to vyriesili?tiez mam ten isty priblem..
este som to nevyriesil, vyskusam to tandemove cerpadlo a dam vediet. Uz mi kvoli tomu dvaja rozni servisaci vymenili polku auta
gajdy
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.02.2008 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gajdy »

Daj vedieť ako si dopadol.
pepino2323
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.11.2015 09:24
Zdieľať na Facebook

berlingo 1,6 HDI

Príspevok od používateľa pepino2323 »

Ahojte, mam velmi podobný prblém kamarat mechanik povedal že to budu triski ktore sa repasovali, mesiac bolo všetko v poriadku auto išlo krasne a po mesiaci zasa seka trha najma ked je studene ak sa zohreje je to v poriadku. Please help.
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Zdravim, mal som podobny problem na Octavii TDI. Diagnostika ukazovala nejaku chybu na palivovom cerpadle, mechanik mi uz chcel na skusku vymenit cerpadlo za ine...
Ale skusil som vymenit palivovy filter a tiez vycistit plavak v nadrzi, v nom nakoniec bola nejaka spina. Auto po vycisteni plavaka islo normlane. Niekedy je pricina celkom jednoducha.
VW Passat 1.9 TDI
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Absolutne to sedí.Ale...firma musí mať predmet činnosti..oprava a dotyčný by mal byť auto opravár.Ani neviem koľko rokov som ani jedného nestretol,asi preto lebo pokapali od hladu.Kto opravuje veci,hladá,premýšla a v podstate takmer nič nevymení,umrie hladom.Neviem či ste zbadali ako vykapali opravári televízorov.
Vymeníš drahú diel,máš zarobené,4 x vstreky je pekný peniaz do kešene.Opravené hniezdo vstreku a vymenený oring za pár éčiek,tak z toho SUV nebude nikdy.
Nevychádza vám z toho divná matematika ?! Múdry živorí,sprostý zarobí na posra.ie

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomytomy, uwa0908523742 a 14 neregistrovaných