PROBLEEEEEEEM SVIECKY

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

PROBLEEEEEEEM SVIECKY

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Zdravim machri mam dost velky prboblem a to zo svieckou ktora presla uz cca 20 000km problem je v tom ako keby bol na nej sirsi zavit ako na ostatnych a na sustruhu mi to nevedia urobit pretoze stena je hruba 2 mm a treba zavit aj z vonka aj z vnutra tak sa chcem opytat ci vsetky sviecky maju rovnaku hrubku zavitu ci viek kupi zo sirsim zavitom pripadne ako to vyriesit ................ono sai strhali zavit niekde v servise a urobili len jednu sviecku samozrejme mi to majitel nepovedal tak teraz som v ............ inak dik za rady
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

sviecky maju mat rovnaky zavit, zrejme bol strhnuty, ako vravis...ak tam nejaka sviecka je, tak urcite sa musi dat kupi rovnaka.... ale to si mohol preverit pred kupou.. :41c2:
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

stena hlavy len dva milimetre? nevidi sa mi to nejako... čo ste to vlastne merali? Nie som sústružník, ale so sústruhom sa dá pracovať na stotiny milimetra určite. Ak to ináč nepôjde, budeš musieť zháňať inú hlavu :(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Alebo niečo na opravu závitov...

http://www.helicoil.cz
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

no hrubka tooho pripravku ktory treba nasrubovat na sviecku ma hrubku steny 2 mm a ide o to ze treba don robit zavit aj z vonku aj z vnutra a tym padom sa moze stat ze jeden zavit poskodi druhy ........... tak hlavu novu by som nechcel zhanat ........... ja nevidim do strojariny ale ucitel na ucilisti sustruznik povedal ze sa to neda urobit je to prilis tenke ......hladam alternativu financne prijatelnu a dostatocne rychlu ale tak tiez mi vychadza ze kupit novu hlavu ak sa nic ine nebude dat urobit ........ inak vykontroluje sviecky pri kupe auta?????? ak ano tak potom ja som somar
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

pozhanaj sadu oprav na zavity jednoducho urobiš vlozku na normalnu sviečku
Desak
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.12.2007 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Desak »

Zdravím, mam problém vybrať jednu sviečku, asi ide vonku aj so závitom v hlave. Poznáte servis na východe kde majú opravnú sadu na závity ak by bolo potrebne?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hladať ako sa nedá a behať medzi šuflikantami,je niekedy rýchlejšie si pomôcť sám,jedna z možností...za 5 e.-
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-rege ... 41896.html
cypie
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.09.2017 08:44
Bydlisko: Poltár
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypie »

mas tuto sadu overenu?
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

to by zaujimalo aj mna, zislo by sa mi take nieco domov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skúsenosť mám,ale je to prd platné a žiaľ neskoro som si uvedomil ako som tresol riešenie bez premyslenia.
Ani zmienka aký motor sa rieši.Sviečkový otvor môže byť aj 15 cm hlboko v šachte.Dá sa síce predpokladať hliníková hlava,ale aj tak treba riešiť,či budú špóny padať do valca a čo s nimi,kolmosť,teda domyslieť buď dôsledok alebo ako tomu zabrániť.Dielňa sa s tým vysporiada,domáca garáž riskuje.
Zabezpečenie kolmosti ?! Dosadacia plocha sviečky kuželová alebo plochá,závitová časť krátka dlhá,veď mi o veci h...o vieme
Odchádzam od témy,toto má šancu dobre dopadnúť tak 1:10
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martinmihalov27 a 66 neregistrovaných