Aké to je v škole šmyku?

Diskusia ohľadne všetkého možného čo sa týka SuperDrive

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas

MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Aké to je v škole šmyku?

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Uprostred augusta sme kurz Školy Bezpečnej Jazdy SuperDRIVE "prinútili" absolvovať zakladateľa tejto stránky, spolu s jeho polovičkou. Obaja sa do Pachfurthu vybrali, každý na svojom aute... Verím, že tu sa s vami podelia, ako bolo a že nebudú skúpi na slovo... :-) Však Mišo? :-P
catherinne
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 04.11.2008 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa catherinne »

No Marosko, ked mam povedat za seba...myslim ze je to velmi dobra skusenost a doporucujem to kazdemu vyskusat....hoci som velmi opatrny jazdec. U mna to bolo dost o aute lebo si myslim ze mam velmi dobre auto /dakujem za to/ a az v druhom rade je to o mne ako soferovi. Na trhacej plosine som si to dost uzila....na ostatnych som bola dost opatrna....mozno 2x uz by som sa tak nebala, keby viem do coho idem....ale taky je aj normalny zivot ze nikdy nevieme kde dostaneme smyk takze neda sa to natrenovat na 100% ale uz viem aspon tocit "kontra" :d :D Myslim ze by to malo byt legislativne ako v inych krajinach EU - ako povinny vycvik vramci autoskoly. Hlavne pre tych co rychlo jazdia je to ceresnicka na torte....vsak Michal :2f93:
miob
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miob »

Ahoj

Mne sa Superdrive zazitok velmi pacil, naucil som sa vela novych, zaujimavych a hlavne uzitocnych informacii hlavne z teorie. Prax bola dost o inom , pretoze to co do vas nahustia tak sice viete ale ruky a nohy akosi robia uplne nieco ine, takze kym sa to cele zosynchronizuje isty cas to trva. I ked to je celodenna akcia, ja by som potreboval o vela viac casu na kazdej tej drahe aby som si preskusal vsetky mozne momenty ako sa auto sprava, ako reaguje na kazdy pokyn atd. pre mna bolo malo 5x alebo kolko na jednu drahu...

Ja by som sa tam zabavil aj na viac dni a vychytaval muchy viac si zablbol s polo-vypnutym/vypnutym DTC, pretoze cas tam rychlo uteka a kym sa oboznamim s tratou a zacnem sa viac hrat , uz treba ist na dalsiu atrakciu ;-)

len kto by potom tu vodu do fontanok platil :zga28:


Kazdopadne su tam super instruktori, fajn obed,
tych informacii ohladom aut a vsetkeho s tym spojeneho je az az, fakt vrele odporucam vodicom z povolania a hlavne nasim najnovsim vitazom + zaroven pozyvam dalsich adeptov zapojit sa do diskutovania na nasom fore nech sa to Slovensko pomaly zapaja do G4 kde su tieto kurzy povinne :b:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

no uz sa neviem dočkat :3035:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

môžem íst aj ja toho 19-teho septembra s chalanmi ?? :-\
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

SuperDRIVE September

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Ahoj Lochness, neviem ti to povedať ja, skús sa ozvať priamo Petrovi na email. On má prehľad, koľko tam je už nahlásených ľudí. Nechceme brať viac než 12 ks, aby si dobre zajazdili...
PeterSuperDRIVE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.07.2009 10:15
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterSuperDRIVE »

To Italcars: pošli mi na seba email.

Dík

Peter

peter.kristin@superdrive.sk
PietroSVK
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2006 16:23
Zdieľať na Facebook

moje pocity z Super Drive Pachfurt

Príspevok od používateľa PietroSVK »

Ahojte, tiež som absolvoval školu šmyku v rakúsku a môžem to všetkým len odporučiť. Boli sme z firmy si zajazdiť, niektorý na služobných vozidlách, niektorý na svojich a prajem každému aby videl ako sa chovajú autíčka bez ABS, ESP a podobne. Určite každej žene vodičke by som doprial to skúsiť. Ak by som tento kurz vyhral teraz v súťaži darujem to mojej polovičke.
Pioneer
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pioneer »

Ahojte, chcem sa s vami podelit o moj zazitok zo skoly smyku superdrive v Pachfurte.
Nemozem to porovnat zo skolou smyku na slovensku lebo u nas som ju neabsolvoval, ale myslim ze v Pachfurte to je na vysokej urovni, vzhladom na velkost a vybavenie arealu.
Pre kazdeho ci skuseneho alebo zaciatocnika je to velmi dobra skusenost a prilezitost na vyskusanie si hranic seba a svojho auta.
Podla mojho nazoru, by absolvovanie skoly smyku malo byt sucastou kurzu autoskol.
My sme boli v Pachfurte len 4 auta!!!!!
Kazdeho cloveka z mojho blizkeho okolia, kt. bude mat vodicak, poslem povinne na skolu smyku. :rouler:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jezis to ste sa mali dost dobre, styri kusy :)

jedna vec mi tam prudko chybala ale to je sposobene mojimi zbytocnymi narokmi : taka nejaka velka plocha 50x50m, cela smyklava, najazd par metrov v style "rozbehni sa kolko chces ale na vlastne riziko" a potom v dlhych kontinualnych hodinach skusit ten problem vyriesit. Velmi rad by som si skusil co moj polonakladiak urobi ked ma vrti, zatiahnem mu rucnu brzdu a pritlacim naplno druhy prevod. Velmi rad by som si to vyskusal aj bez rucnej brzdy. Velmi rad by som otestoval co auto spravi ked ma vrti, nemozem z toho nijako von a proste len stlacim brzdy. Alebo naopak, velmi rad by som si chcel skusit dlhy kontinualny drift - zadok auta ustrelim velmi kratkodobou rucnou brzdou, pripraveny na kontru volantom, plny plyn. Slo by to a ako by to vyzeralo s priblblym prednym pohonom?

ach ano, mohol by som si pozicat realne auto to znamena zadny pohon? Zlahka mu utrhnem zadok, oscilujem s plynom a kukam ci a kedy ma pretoci alebo ci pojdem pekne bokom tak ako to robia seriozni piloti serioznych aut. Pre tento ucel ich nazvime drifteri :)



taketo veci nemam moznost testovat na parkovisku pre Tesku ked nasnezi - ked som to naposledy skusal pred tromi rokmi na Felicii dopadlo to vytrhnutym homokinetakom lebo som sa zakvacil o obrubnik jednym kolesom :) to parkovisko je proste prilis male a nie su tam volne plochy.


pozor, toto co pisem je totalny extrem do ktoreho sa bezny rozumny vodic neodvazi a nema potrebu. Ale my, mladi a pochabi... skusit by sme si chceli. Je mi jasne ze takato plocha s tym supersmyklavym povrchom musi stat neskutocne prachy a zrejme prave preto neexistuje.



mimochodom, kto viete o nejakej aspon trochu rovnej velkej ploche idealne v okoli Bratislavy, ktora ani nemusi mat supertechnicke podmienky (zavlazovanie, smyklavy povrch atd)... ja si rad pockam pokial nasnezi :) takze kde mame futbalove ihrisko na ktore sa vieme dostat autom a vyblbnut?
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Veľká plocha

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Ahoj,

ja jednu takú plochu poznám. Hovoria jej kocka, i keď je to štvorec samozrejme, je na začiatku vodneho diela za bufetom pri Čuňove.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nemam daleko! pojdem omrknut kanaly a vsetky vycnelky este predtym ako ich pokryje sneh :)
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

len aby si autobus nedal hore birdy lol
PeterSuperDRIVE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.07.2009 10:15
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

skola smyku

Príspevok od používateľa PeterSuperDRIVE »

Ahojte

davno som Vas tu nebol navstivit a vidim, ze vasne z kurzu zatial neochladli.

A este viac ma tesi fakt, ze tu mame skutocnych znalcov. Lebo len ti dokazu ocenit radost jazdy na aute so zadnym nahonom.

Este Vam posepkam, ze ak hladate pekny darcek pod stromcek, darcekova poukazka na skolu smyku mozno niekoho potesi

Sorry za tu reklamu :-\ :b:
Napísať odpoveď

Návrat na "SuperDrive fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní