Dá sa Chipovat motor z koncernu VW,1.4MPI?????

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Preboha, maloobjemový atmosferický motor sa absolútne neoplatí dať čipovať. tých 63-64 koní namiesto 60 absolútne nepocítiš, ale až máš veľa peňazí na rozhadzovanie, je to len na tebe...
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

chcel by som vidiet ten 7 kw narast na obstaroznej skodovackej 1000ke :shock:

a este si tam daj sportovy vzduchovy filter, to mas hned dalsich 5 kw, co je v sumare uz 12 kw...
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Tak k tomu cipovaniu...na hladkom motore je to ozaj minimum... na preplnovanom to ide lahsie... ale je rozdiel medzi cipom a bezpecnym cipom, ked si chcete dat nacipovat auto, si zistite kolko ten motor znese. najme i naftaku plati, ze cim vecsi vykon a krutiak viacej trpia loziska, spojka a klby. a to najme pri starsom aute... su pripady ked si dali nacipovat naftaka a pridali mu nejakych 30koni a 60nm. po chvili odisla spojka, nebola stavana na taky vykon. horsie uz moze byt len rozhasenie lozisk na klukovke a pripadne aj semering na klukovke pri spojke.
kolega mal octaviu 66kw tdi cipnutu a ta isla lepsie ako seriovy bavorak 320d 100kw. na octavii s cipom najazdil 90tis km uz ako druhy majitel. to myslim sveci o dobrom cipe. poznam chalaniska ktory si dal a6ku 2,5tdi cipnut, bol vysmiaty pokial sa mu nerosypal motor po dvoch mesiacoch, ked ho otvorili, radsej zhanal na ebay druhy motor. komplet loziska rozsrotene s prasknutu klukovku. neni cip ako cip. pokial ma to auto clovek na bezne pouzivanie, nejake horibilny vykon nikto neodporuca nacipovat. normalny clovek co cipuje spravi soft tak aby sa motor vyuzival blizko 100% potencialu motora.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

"dataman"do rusko chodim najviac na par mesiac som vzdy som vonku.,ale,FR,RO,IT.....
a kde ma poslaju....

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných