Rafky a pneu pre typ 900

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Rafky a pneu pre typ 900

Príspevok od používateľa mikail »

dobry, viete poradit alternativy rafkov,/ pneumatik a ako je to s ohlasenim na DI alebo KU, pri prezuti. vdaka
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

mozno by bolo dobre napisat typ auta. Ale pozri tu http://www.elektrony.cz/ najdes disky aj rozmer pneu k nim. A zapis inych rozmerov ako mas v TP si pohladaj na fore, uz sa to tu preberalo x- krat
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Dakujem

Príspevok od používateľa mikail »

Ide o dve auta, SAAB 900 Turbo a SAAB 2.0 Cabrio. Pozeral som rafky aj pneu a v prepocitavacej tabulke som napr videl, ze mozem dat rozmer 215/55R16 a defacto sa nic nezmeni, ziadne zvysenie vykonu, nemusia sa upravovat blatniky. Preco potom treba zapis do TP. Ked sa na aute zmeni len sirka pneu?
nikosk
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikosk »

lebo na vozidle môžeš mať len také pneu a disky ktoré máš v TP a basta a ked nemáš prídeš o TP :41c2:
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

zakon nehovori o generalnej povinnosti

Príspevok od používateľa mikail »

len vtedy ak sa zmenia obzvlast vyrazne parametre, zvysi sa vykon, ak precuhuju gumy zpod blatnikov atd, cim je viac menej rozumena prestavba a tuning..... Odhliadnuc od toho, ze auta maju vin a prve stvorcislie je modelova rada a tam tiez neakceptuju, ze sa ta a ta rada este vyrabala, v kratkosti, ak tam nie je presny datum, cloveka vyhodia a nic nevybavi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

To mikail: Teda chlape, minimálne polovici tvojho príspevku mám problém porozumieť!
Prvé štvorčíslie určite neznamená modelový rad (a radu už vôbec nie) - prvé písmeno znamená štát, ďalšie dve kód výrobcu. A o akom dátume točíš fakt netuším...

Do TP sa naozaj zapisuje iba prestavba (čo to je si nájdi, už som to písal 2x), ale na aute môžeš mať iba pneu a disky rozmeru zapísaného v TP. A ak si chceš nahodiť iné musíš si ich tam dať dopísať, ALE - do TP nemôžeš dopísať akékoľvek gumy a disky, ktoré kúpiš, ale iba tie, na ktoré zoženieš papier od výrobcu alebo od predajcu (u nás v súčasnosti iba na disky AEZ, Dotz, Dezent a Enzo od istého nemenovaného predajcu).
Preco potom treba zapis do TP. Ked sa na aute zmeni len sirka pneu?
Lebo ananás! Lebo auto bolo schválené do premávky s určitými gumami a inak nie je spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciach! Skús raz spôsobiť DN s inými gumami ako máš v TP a keď budeš musieť škodu zaplatiť ty namiesto poisťovne z PZP tak sa prestaneš tak sprosto pýtať!
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

vies mi s tym pomoct

Príspevok od používateľa mikail »

s tym vinom je to tak, ze este dnesny model ma ten isty ram ako klasika 900. vedel by si mi poradit predajcu tych rafkov, kde by som aj to schvalenie - list dostal. nemecky to nema. lebo nesedia roky, su az od 1998. rad by som denzel. dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

ETOP http://www.etopwheels.sk Ale papier dostaneš len na nové disky, ktoré tam kúpiš. Ak ich už máš tak smola...
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

konfigurator

Príspevok od používateľa mikail »

odtial stiahnem tuv. len neie je tam moje auto a rok vyroby by to chcelo ine roky, 1985-1998. dakujem, nepomohlo
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikail »

900 79-93 (je 93 ), kabrio 87-94 ( je 94, model 95, tak by to malo byt NG, ale nie je ). Ak som sa zle vyjadril, ospravedlnujem sa
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Dakujem za pomoc

Príspevok od používateľa mikail »

obe su 150 k. Este raz vdaka
elzet
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 09.06.2008 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: aj ktým typom a potom možno ku kolesám

Príspevok od používateľa elzet »

Zdravím a aj keď už po pár dňoch by ma zaujímalo odkiaľ si.
S kamarátom sme doviezli minulý rok a tento klasické 900-ky a
ďaľší kamarát rieši tento problém teraz.Možno ti budem vedieť poradiť a pomôcť,lebo naši legislatívci majú v týchto autách chaos a robia z toho hokej.Potrápili sme sa aj my,ale stojí to za to.Každopádne budem rád keď sa ozveš.
Zdraví Ľubo
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikail »

Ahoj Lubo, maju chaos, lebo tym, ze sa v EU centralna evidencia nerobila, tak nevedia tie auta ani zapisat. Inak modely pred '98 mali evidencne cisla vyrobcu, byvalo to v technicakoch. To su tie "G" kody. Principialne nie je treba COC ( v zakone nnie je napisana povinnost ho mat ). Takisto, co sa tyka kolies a diskov, tam je chaos, lebo normalne by mali byt pouzitelne pre radu 900/9-3 a nie cista 900tka alebo 9-3jka. Je toho viac, ale keby fungovali kluby, tak by sa snad vsetko dalo riesit bez problemov.
iMarc
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.02.2008 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iMarc »

Zdravim,

stara 900 cize disky so 4 srobami (rok 1988-1993(cabrio 1994)) roztec 4x108, nema nic spolocne s 900 II a ani 9-3, to su 5 dierove disky 5x110.

Ak sa jedna o staru 900 tak mozu byt pouzite pneumatiky 185/65 R15, 195/60 R15 alebo
195/50 R16 tak je to v knizke, rafky z hlavy neviem ale v servis manuale by to mohlo byt
ak treba pzriem.

treba mi napisat na: marcel@majster.sk
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Marcel dakujem za odpoved

Príspevok od používateľa mikail »

Chvilu to trvalo, al uz som to s vyrobcom diskov poriesil. Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných