seat ibiza fr 1.9tdi alebo seat ibiza fr 1.8t

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ppij
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.09.2009 16:55
Zdieľať na Facebook

seat ibiza fr 1.9tdi alebo seat ibiza fr 1.8t

Príspevok od používateľa ppij »

cafte chalani, mam v plane si kupit jednu z tychto dvoch ibiz, jedna je dieslova a ma 130 koni druha turbobenzinova a ma 150 koni. Obidve okolo rocnika 06. Ktora by bola vhodnejsia na kazdodennu jazdu do mesta + cez vikendy na vylety. diky
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

jednoznacne to co je v lepsom stave a vies o aute relevantne informacioe
ak nie tak su oba na hovno
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

lepsi stav je rozhodujuci... do mesta by bol lepsi benzin. ale ak budes na naftakovi jazdit rozumne, bude tiez spolahlivy. len necakaj potom na nom spotrebu 6 litrov.
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

ak sa chces tesit z jazdy tak rozhodne 1.9 tdi ,aj to ide,a spotreba je asi o 2.5litra nizsia ako na tej 1.8 T,vies to aj nachipovat a potom si tu 1.8t podas hocikedy.Ak chces kulturny chod motora ,bez zvykovych kulis dizlu ,tak benzin.Ale ako som pisal,benzin si papa v meste od 8 vyssie a aj to ak jazdis ako dokakany.Bezna spotreba 9-11,tdi bezna spotreba v meste 7.Ale necakaj vyavu od toho auta,ci kvalitne plasty.
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahmed »

ak sa chces tesit z jazdy tak rozhodne 1.9 tdi
Toto dufam nemyslis vazne a pomylil si si to s benzinom...Ja mam 2.5TDi co je uz 6hrncek a zeby to bolo nejake potesenie. Ak natom budes behat hlavne mesto, vol benzin. Investicia na palivo je jedina vacsia oproti dieselu, vrati sa ti to pri prvom vaznom probleme tej 1.9. Len take trysky...Kamaratovi odisli na Mazde 6, a to synonyme japonskej kvality, a ucet predbezny v origo servise 3500€, a samozrejme aj kultura jazdy je horsia. Na tvojom mieste beriem benzin, myslim ze keby jazdis vacsie vzdialenosti o Ibize nerozmyslas.
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

mahmed napísal:
ak sa chces tesit z jazdy tak rozhodne 1.9 tdi
Toto dufam nemyslis vazne a pomylil si si to s benzinom...Ja mam 2.5TDi co je uz 6hrncek a zeby to bolo nejake potesenie. Ak natom budes behat hlavne mesto, vol benzin. Investicia na palivo je jedina vacsia oproti dieselu, vrati sa ti to pri prvom vaznom probleme tej 1.9. Len take trysky...Kamaratovi odisli na Mazde 6, a to synonyme japonskej kvality, a ucet predbezny v origo servise 3500€, a samozrejme aj kultura jazdy je horsia. Na tvojom mieste beriem benzin, myslim ze keby jazdis vacsie vzdialenosti o Ibize nerozmyslas.
myslim to vazne,chalan sa pyta na ibizu,nie na kamosovu mazdu ani na tvoje 2.5 tdi,ktore je mimochodom najporuchovejsi motor od VW koncernu
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahmed »

myslim to vazne,chalan sa pyta na ibizu,nie na kamosovu mazdu ani na tvoje 2.5 tdi,ktore je mimochodom najporuchovejsi motor od VW koncernu
Tak potom neviem preco upozornujes ze "moj" motor je najporuchovejsi od VW. Aj ked mne to nic nehovori, moj motor ma 180t km.,b ol kupeny ako predvadzacie v r.03 a doteraz az na par malickosti bezi ako hodinky...chcel som poukazat nato ze na kratke jazdy a zabavu mu bude lepsi benzin a tak isto je aj menej nakladne pricom som ako priklad vzal danu mazdu tak neviem o co ti ide.

+ak mi povies v com je diesel zabavnejsi, budem vdacny.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ibiza je lahka a ani 1.8 t nebude zralok a da sa tam tez nacipovtat na 180-200 kolikov
a na ibizu az az len aby si to potom ubrdil tu hajtru spinavu spanielsku cigansku
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

mahmed napísal:
myslim to vazne,chalan sa pyta na ibizu,nie na kamosovu mazdu ani na tvoje 2.5 tdi,ktore je mimochodom najporuchovejsi motor od VW koncernu
Tak potom neviem preco upozornujes ze "moj" motor je najporuchovejsi od VW. Aj ked mne to nic nehovori, moj motor ma 180t km.,b ol kupeny ako predvadzacie v r.03 a doteraz az na par malickosti bezi ako hodinky...chcel som poukazat nato ze na kratke jazdy a zabavu mu bude lepsi benzin a tak isto je aj menej nakladne pricom som ako priklad vzal danu mazdu tak neviem o co ti ide.

+ak mi povies v com je diesel zabavnejsi, budem vdacny.
nejde mi o nic,odpovedam a radim o danom aute,neporovnavam neporovnatelne.Prid sa previezt v dizlovej ibke a zistis v com je zabavnejsi.
Naposledy upravil/-a 1soda v 27.09.2009 21:45, upravené celkom 1 krát.
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

lanken napísal:ibiza je lahka a ani 1.8 t nebude zralok a da sa tam tez nacipovtat na 180-200 kolikov
a na ibizu az az len aby si to potom ubrdil tu hajtru spinavu spanielsku cigansku
lahka moc nieje ,a 1.8t 150tku spravis tak na 180 bezpecnych,ale so spotrebou slona .
A co sa tyka brzd ,asi nevies potom o com pises.Spaniel to uz neije davno ,vsetok management ci motor,ci podvozok a brzdy su VW group.
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahmed »

nejde mi o nic,odpovedam a radim o danom aute,neporovnavam neporovnatelne.
Ale ja neporovnavam priamo jazdne dojmy..ani v jednej verzii som nejazdil...Ale uz z charakteru vozidla, a najme paliva sa da usudit. Myslim ze diesel patri do cesteho "vlaku" a nie do maleho "auto emocion"

+edit...trochu odbacame od toho co chalan pozaduje...kazdodenna jazda mestom. tak tam si neviem prestavit diesel trapit, denne robit vela studenych startov tiez nieje bohvieco
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

mahmed napísal:
nejde mi o nic,odpovedam a radim o danom aute,neporovnavam neporovnatelne.
Ale ja neporovnavam priamo jazdne dojmy..ani v jednej verzii som nejazdil...Ale uz z charakteru vozidla, a najme paliva sa da usudit. Myslim ze diesel patri do cesteho "vlaku" a nie do maleho "auto emocion"

+edit...trochu odbacame od toho co chalan pozaduje...kazdodenna jazda mestom. tak tam si neviem prestavit diesel trapit, denne robit vela studenych startov tiez nieje bohvieco
moderne dizle su robene do mesta,nie len na cestovanie po dialnici.A do mesta o to skor,ze mas fajn spotrebu na kratkych trasach.Vel krat to ludia trapia lebo jazdia v podotackach,hlboko pod hodnotou krutiaceho max momentu .
A co chces ty z charakteru vozidla riesit,ked si to nejazdil?.Charakter paliva ? to je dost silno benzinova ideologia toto.Doba regat a dizlovych mb123 220d je uz davno prec.



Nechajme hadky,ak nejazdite dane auto,neradte radsej ,usetrime si rozne dotahovacky.Kazdy ma to svoje ,dotycny chcel vediet ktore bude to JEHO,poradil som co viem .Tymto koncim.Ak sa niekomu moj odborny nazor nepaci ,je to jeho problem.
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahmed »

Nechajme hadky,ak nejazdite dane auto,neradte radsej ,usetrime si rozne dotahovacky.Kazdy ma to svoje ,dotycny chcel vediet ktore bude to JEHO,poradil som co viem .Tymto koncim.Ak sa niekomu moj odborny nazor nepaci ,je to jeho problem.
Absolutne som to nebral ako hadku, ale ako vymenu argumentov....bral som v potaz ze v ked so sestvalcom naftakom nieje zabava, stvovalec mi teda zabavny fakt nepride...Je to zvykom? Mam diesel ale napriek tomu, ano, som velky fanusik benzinu, pretoze do maleho auta ktore nema velky najazd, toboz nie dlhsie trasy, nafta nepatri z dovodu nakladov na udrzbu, ktore pramenia najme z navykov ludi, spomenute podotacky a podobne.

Teda moj nazor...ak budem behat denne 15km nastudeno po meste, a usetrim na palive 1euro, a pri velkom servise prestrelim mozno aj 3x tolko, nepride mi to ekonomicke.
+edit: samozrejme pri kupe je dielel drahsi
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

pri 15km po meste za studena neusteri 1E Vtedy to mozno zere daleko viac ako benzinak. Pokial to neda nad urcitu teplotu ma aktualnu spotrebu veselo cez 10litrov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných