TIPTRONIC - otazka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

hmm tu by sa dalo vela polemizovat, co sa tyka toho šprintu, ty aj ked si das S tak ten s manuálom može tahat vyssie otačky a tým si robit naskok pred preradenim, samozrejme trpí motor.

Sprint je ale extrem, ja hovorim o beznej jazde a vtedy tie rozdiely sú minimalne, ved ta draha šaltpáky je minimalna tiez vytlačenie spojky pol sekundy........

tiez jazdim s automatom uz asi 4 roky aby si si nemyslel ze som tvrdy zastanca manuálov
nightbass
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 14.09.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nightbass »

nightbass napísal: Su tieto prevodovky nejako specialne kazive alebo nachylne na kvalitny olej?

Aky tiptronic mate? Ja osobne mam zaujem o Alfu a tam je Q-Tronic, mate aj s tym skusenost?
:-\
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

prvy tiptronik sa mi rozsypal pri 300000km ale mal som ho od 150000 a priznam sa neseervisoval som ho. Bol to 5rychlostnĂ˝ v audi.

ten alfacky, este raz, skus zalozit temu na alfa romeo fore tam mozno niekto skor bude mat skusenosti a poradi ti.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

vajciak000 napísal:hmm tu by sa dalo vela polemizovat, co sa tyka toho šprintu, ty aj ked si das S tak ten s manuálom može tahat vyssie otačky a tým si robit naskok pred preradenim, samozrejme trpí motor.

Sprint je ale extrem, ja hovorim o beznej jazde a vtedy tie rozdiely sú minimalne, ved ta draha šaltpáky je minimalna tiez vytlačenie spojky pol sekundy........

tiez jazdim s automatom uz asi 4 roky aby si si nemyslel ze som tvrdy zastanca manuálov

kvalitná automatická moderná prevodovka radí rýchlo a tak podla akcelerácie, že nemáš šancu ju s manualom predbehnuť pri rozbehu. dokonca aj moj 10ročný tiptronic ked rozbieham z križovatkz radí tak, že všetci ostanu zamnou kým popreraduju. automaty používaju aj formule, nikto nestíha tak rýchlo radiť ako elektronika.žiadny manual nemá šancu.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Sucasne automaty radia prinajmensom tak isto rychlo ako manual. Cela vydrz prevodovky zalezi od kvality servisu a od daneho kusa... Ak chces mat pohodlnu vozbu tak auto mat sa oplati. Je to otazka kazdeho cloveka co preferuje... Ci je automat rychlejsi na sprintoch... zalezi od softu v automate a samozrejme v aute s manualnou prevodovkou zalezi od medzikusa medzi pedalom a sedackou... Co sa tyka automatu v alfe, je to jeden koncern z ferari, takze urcite nemaju vyvoj sami. Dalsia vec je potrebny do alfy automat? podla mna nie. neviem o ziadnej inej znacke ktora ma tzv "rychly" zaber spojky. Treba cvik na nej aby sa clovek rozbiehal bez cuknutia... do konfortu nic moc, na sportovejsie jazdenie ideal.
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

to vajciak000

Príspevok od používateľa cukrovic »

ale akoby nie..ja používam 5stup. tiptronic S a dá sa to...a o šprinte by som si taktiež dovolil zapolemizovať yober si napr, audi A4 2.0TFSI(132kw) kde je zrychlenie na 100km/h s manualom o 4desatiny lepsie ako s multitronicom.viem že málo ľudí zvládne ideálne preradiť ale ak by si takého na križovatke stretol tak asi neodídeš so vztýčenou hlavou...pre zakladateľa témy- u mna je to tak, že v manuálnom režime mi prevodovka dovolí preradiť vyššie od 2100otáčok a zase aj v manuálnom preradí sama ak sa dostanem na obmedzovač
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Re: TIPTRONIC - otazka

Príspevok od používateľa hamer »

nightbass napísal:...mam otazku pre vsetkych majitelov automatiky Tiptronic.
Da sa s nou jazdit aj manualne ,uplne odignorovat automatiku a len pridavat stupne hore dole? ....
Ty si zvlaštny pripad... V principe sa to da. Zivotnosť prevodovky skrátiš
min o 40 percent. Toto si uedom. Je to automatická prevodovka - vonkajšie zásahy
jej nie su po vôli. Kup si šaltpaku a možeš kvaltovať kolko chceš.

Po druhé. Všetky automaty či už z HD meničom, variatorom, DSG, G-troniky atd
maju vacsie straty v porovnaní s manualom. O rýchlosti preradenia sa nebavím...
Prečo formula nema spojku a šaltpáku.....?
kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

w

Príspevok od používateľa kapado »

da ale ak dlho nepreradis tak to urobi za teba aspon tak my to robil 607
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

nechapem naco chces automat ked chces radit sam. Automat je super nedam nanho dopustit, tiez mam 4 stupnovy a vsetko bez problemov. zrychlenie je sice nieco pomalsie ako som mal s maulom na tom istom aute ale s automatom lepsie pohodlie. Ked chcem objehat dam si sportovy mod alebo si vypnem overdrive a bez problemov.
nightbass
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 14.09.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nightbass »

mr-alien napísal:nechapem naco chces automat ked chces radit sam. Automat je super nedam nanho dopustit, tiez mam 4 stupnovy a vsetko bez problemov. zrychlenie je sice nieco pomalsie ako som mal s maulom na tom istom aute ale s automatom lepsie pohodlie. Ked chcem objehat dam si sportovy mod alebo si vypnem overdrive a bez problemov.
Nemal som nikdy automat tak sa pytam ci sa to da a ak da ci to velmi nici prevodovku. Nic viac, preco tolko uzasu..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

misko crx napísal:vzdy ma zaujimalo preco je na starsich automatoch moznost preradit rucne napr..len do dvojky alebo trojky...ja tam mam moznost keby som chcel manualne preradit tak len do 2 alebo 3
To, že máš pri kulise napísané „2” alebo „3” neznamená, že tým zaradíš daný prev. stupeň! Znamená to, že prevodovka bude radiť max. do druhého resp. tretieho prev. stupňa - napr. pri ťahaní prívesu, aby zbytočne neradila nahor.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

no tak to si teda tiež trepol, pretože na mojom automate ked zatlačím na plyn a hodí kickdown a držím tak mi radí až pri 5000 RPM...

A načo tu stále riešite manual a automat.
Aj tak je to realita, že automat nahádže rýchlosti skôr ako manuál...
Druhá vec je, že má väčšie straty a tým by mal mať aj väčšiu spotrebu...
vajciak000 napísal:hmm tu by sa dalo vela polemizovat, co sa tyka toho šprintu, ty aj ked si das S tak ten s manuálom može tahat vyssie otačky a tým si robit naskok pred preradenim, samozrejme trpí motor.

Sprint je ale extrem, ja hovorim o beznej jazde a vtedy tie rozdiely sú minimalne, ved ta draha šaltpáky je minimalna tiez vytlačenie spojky pol sekundy........

tiez jazdim s automatom uz asi 4 roky aby si si nemyslel ze som tvrdy zastanca manuálov
nightbass
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 14.09.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nightbass »

Chlapi a co tak brzdenie motorom? Je to mozne s automatikou? Napriklad dole kopcom.
Dakujem
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

pustíš nohu z plynu a brzíš... :)
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

vajciak000 napísal:da sa to

je to inteligentna prevodovka, a nepodradi ti napriklad pri 90km rychlosti do dvojky alebo trojky podla otacok, co sa napriklad pri manuálnej prevodovke da a ide ti vtedy vyletiet motor.

ale nechapem preco ta to zaujima, lebo manualne radenie pri tiptroniku nikto koho j apoznam nepouziva. Ja to pouzivam len v zime pri jazde z kopca brzdim motorom

poriadne citaj prispevky kamo

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných