Zážitky zo SD od našich čerstvých výhercov

Diskusia ohľadne všetkého možného čo sa týka SuperDrive

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas

admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Zážitky zo SD od našich čerstvých výhercov

Príspevok od používateľa admin »

Tak chlopi, predpokladám, že už ste doma,
píšte zážitky som zvedavý ako ste sa mali ako sa Vám darilo, a nebudte skúpy na slovo :3020:






Mp3turbo: full high-definition videa plus plne obrazky z 10Mpix zrkadlovky z akcie "snazim sa nerozbit svoje auto v Pachfurthe" sa nachadzaju na:


http://www.zvolensky.sk/
http://www.zvolensky.sk/pachfurth-foto/
http://www.zvolensky.sk/pachfurth/
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

tak bolo SUPER

ITALCARS , MP3TURBO , CICMANEC , STANDOX
sú super chalaniska . . . . .

jediné čo ma mrzí je to auto čo som si požičal
chudiatko autíčko < nechcel by som ho servisovat >

SuperDrive - -odporúččam každému - je to dobrá vec na osvojenie si vodičských schopností človeka a chovania sa tátoša !! :41c2:

a čo ostatný ešte asi spinkaju ??
a šak možno bude aj nejake foto alebo video
lebo MP3TURBO a CICMANEC to
foceli a točeli :40bd: :40bd: :40bd:

to ADMIN . . .ja nie som výherca tak dúfam že to nevadí že som sem dal príspevok :40bd: :40bd:
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

Suhlasim s Lochnessom,bolo to fakt perfektne.

Ani ja som to nevyhral,ale bol som skusit a stalo to zato.

partia z autobazareu bola jedinecna a chalaniska su pani.

To lochness.

cesta do Ruzinova bola najlepsia a toto PP peugeot nemalo chybu.

A nezabudaj ze ked pojdes este raz na SD tak Maros ti uz urcite medveda nepozicia ani za 500 eciek. :40bd: :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

turbo spravil iba 1481 fotografii uhrnom 5.004.419.427 bytov a 3.321.243.648 bytov High-Def videa - ano, osem giga materialu :) [kazdy mame nejaku vadu ako hovori moj kamarat]

momentalne sa cez to prehrnam a robim nejake strasne veci pre burzoalistov, takze ocakavam ze tie fotky skrešem zhruba na 300 kusov a potom vycapime. Takze niekedy podvecer dnes budu na serveri a mozete stahovat - linku sem samozrejme prasknem, ucastnici uz odvcera vedia kde treba hladat ale fotky tam este nie su.

k akcii samotnej : co dodat. Chlapci uplne ze fajn, autiaky prezili vsetky bez najmensej ujmy. Mam dojem ze viacero z nas bolo dostatocne prekvapenych ze v rychlosti 25km/h spravis 180stupnove polhodiny len tak fikne ked mas blby teren; v rychlosti priblizne 35km/h spravis kompletnu 360tku len tak zahuci a to este budes mat stastie ze nie viac. Zaujimavy poznatok. Presne ako ked mi pred piatimi rokmi ukazovali ako sa dokaze prevratit tahac s navesom tiez pri zhruba 25km/h... bolo jasne ze keby tam neboli podpery nabokoch tak cisterna lahne nabok jak děvka po šichte. A to sa cloveku nechce verit.

Mne osobne trosku chybala ta posledna plocha, najvacsia, najsirsia, kde sme vymakli martinske mercedesy a na ktorej sa v principe dalo spravit to co som robil na tych uzsich s autobusikom akurat v podstatne mensej rychlosti (kvoli mensej ploche) : rozbeh, najazd na tu smyklavu gebuzinu, zlahka zatocit volantom, rucna brzda naplno k tomu na polsekundu a uz len Gagarin poletime poletime :) ja bych si tam dal stvorite hodiny a snazil sa z nich vyhrabat... ale nebolo kde a toto je uz samozrejme nebezpecne. Dovod? Ono sa to nezda ale ked clovek nabehne v slajde teda bokom na plochu ktora drzi tak to auto kludne aj prevratis v nejakej malej rychlosti. Pokial si na smyklavom tak je sranda, ked ale z neho vybehnes a mas rychlost okolo 25km/h tak s autom velmi slusne sekne. Raz som vybehol v hodinach v rychlosti okolo 35-38km/h mimo toho smyklaveho pasu viacmenej zadkom von a direkt dozadu smer jazdy (najazdovku na smyklavku som mal 47km/h - inak to bol rekord a CISTA SIALENOST, tolko sa tusim nikto iny neodvazil, druhy za mnou bol italcars so 44 a tiez to bolo tvrde divadlo) a uprimne povedane som nemal daleko k vymene treniek.



Moj celkovy generalny nazor je ze taketo veci by sa mali absolutne povinne ucit v autoskole. Bez debaty, bez diskusie. Nebolo to o tom kto ma silne auto, velke auto... jazdili sme 45km/h a to uz smrt v ociach. Bezne sme robili 30-35km/h a to uz teda bolo NEZVLADNUTELNE na tom smyklavom bez ohladu na auto.


Osobne sa mi najviac technicky pozdaval C200 mercedes, diesel, obrovsky tocivy moment, miliarda elektronickych anjelov straznych. Bodaj by sme si vsetci mohli dovolit take auta. Potom sa mi velmi pacila Honda Civic, model Ufo (ten co bezi teraz od 2005 alebo tak nejak). Spickova farba (cierna, ehm aj ja mam taku), vyborna technika. Absolutne jednoznacne som videl ked som tie nase vozy fotil ze medved a honda maju technicky navrch. Urcite to bolo aj pneumatikami, medved bol rocnik 2008 takze este nemohli byt znicene, honda vobec neviem ale proste tie auta sa na tej trati spravali viditelne inak ako fabia, megane, 207cka, moj voyager... na prvy pohlad viditelne inak a to az ked som do toho medveda sadol na dve kolecka "za ucelom dostania sa do driftu" a pritlacil na tu pohananu zadnu napravu... to je taky neskutocny rozdiel ze az. Neda sa to opisat. Sedel som v troch autach, p207 rok2007, medved c200d rok2008 a voyager 2005 a ten medved bol vdaka pohonu dozadu jednoznacne najlepsi. Tam kde sme sa my ostatni nekontrolovatelne vrteli pri 30km/h, medved presiel 40 a takmer nezavahal. Ten rozdiel je maly v cisle ale neskutocny v praxi. Tam kde sme my neustali 25ku, medved presiel 35 bez zavahania.

Preco sa vsetky auta nerobia s motorom vpredu a zadnym nahonom? Preco sa vsetky auta nerobia stvorkolky, primarne pohanany zadok a vypinatelny predok? To je fantazia. Tak som si tazko vzdychol za tou 540tkou co som mal, tam bol tiez zadok pohanany ale to sa vyuzivalo trosicku na ine veci ako vcera :)


Zhrniem to tak ze akcia vyborna. Marosko uplne super, nasi chlapci tiez, pocasie vyslo spickovo. Skoda ze byvame tak daleko od seba a skoda ze je to take drahe a skoda ze takato vec sa nerobi v kazdej autoskole. Urcite by sa mala. I ked si prizname otvorene ze mladym co robia vodicak je to neprilis potrebne, totizto tam ide primarne o to aby sa naucili jazdit normalne, zodpovedne atd. a az potom nastupuje tato stredna skola. A to este existuje aj kurz II ktory by mal byt vysoka skola :)

Den sme zakoncili v tom istom areali divokou jazdou na motokarach. Tu v Bratislave mame bezne 4.5konove a ked zajazdis cas (co zajazdi strasne mizive promile lebo je tvrdo nastaveny : 36.30 musis mat a 33.7 je absolutny rekord na rychlejsej kare na tom istom okruhu profesionalnym jazdcom ; ta draha funguje asi 15 rokov)... takze ked zajazdis cas tak dostanes 9 konove a to este o ich technickom stave nic nehovorim. Hentam sme dosli ze Guten Ftak, najslabsiu mali 10 konovu tak sme tomu nalozili vsetci piati odtialto z fora :) a vycapim video co tam riesili neznami chlapci s 28PS a 32PS karami - bolo nam blbo ked sme stali len pri trati a pozerali sa na nich.

Nasa vysledkova listina samozrejme bude!




Problem ktory som s chalanmi vcera diskutoval: aby som v takom kvante vyondil znacky prec je nerealne, to by som nemal ani na Vianoce. Chalani otazka na vas vsetkych ktori ste sa zucastnili : capneme fotky take ake su bez manipulacie teda s vasimi znackami? Fakt je to hrozna robota ;) a okrem ineho na videach KTORE SU LEPSIE AKO FOTKY LEBO TAM VIDIS TEN DEJ (fotka zachytava okamih a ten nezucastnenemu nepovie nic) to ajtak nedostanem prec tie znacky...

co vy na to?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 23.09.2009 00:35, upravené celkom 2 krát.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

:-\ mp3turbo - - -moju môžeš nechat :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak to ja som stihol popri jazdení urobiť len okolo 100 fotiek, aj to je tretina zo susedného areálu :-)
Takže ich už mám hotové - pretriedené, zmenšené, EČ nečitateľné... A mám aj on-board videá z odtrhovej plošiny.

(Ale zasa mp3 dal pred jazdením prednosť váľaniu sa po zemi a štveraniu po strechách len aby všetko zdokumentoval, začo mu patrí naša neskonalá vďaka! :2f93: )

Len ešte otázka na účastníkov - chcete tu pred šeckýma ľuďáma pretŕčať svoje xichty alebo zamažem aj tie?
Alebo je tu druhá možnosť - fotky s tvárami dám do druhého zaheslovaného albumu a heslo dám iba vám.


Inak akcia super, chalani super, počasie super...

Tiež sa pripájam k tomu, že by som takéto niečo povinne zaradil do výuky v autoškole. Aj keď niektorým majstrom sveta pomôže iba keď sa vytrtkajú sami. A my ostatní sa môžeme iba modliť, aby pri tom na ich deb.ilitu nedoplatili nevinní! Pretože keď ležím celou váhou opretý o pravú ruku položenú na lakťovej opierke a volant držím ležérne druhou (príp. iba kolenom) tam sa môžem aj pos.rať, ale nezareagujem tak ako by si daná nečakaná krízová situácia vyžadovala!

A ešte jedna vec, ktorú by tiež mali vedieť a vidieť všetci mestskí rally jazdci - tam, kde pri brzdení z rýchlosti 50 km/h zastaneš tesne pred chodcom ho pri brzdení z rýchlosti len o zanedbateľných 20 km/h viac (čiže 70) sejmeš rýchlosťou 58 km/h (!) - čiže vyššou akú si mal v 1. prípade na začiatku! Aké to bude mať následky na toho chodca asi netreba popisovať...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vidis to a ked sme sa o tom prechode 50/70km/h a 58km/h naraze bavili tak som chcel zacapit ze som videl nejaku tabulku niekde, kde bolo napisane ze naraz v rychlosti priblizne 50km/h sa rovna padu zo stvrteho poschodia, pri 65km/h to je circa osme poschodie a ked do niecoho PEVNEHO capnes v 90km/h tak to uz rovno mozes skocit z 12posch panelaku.

Fotky este stale nemam prebrate... a to ferrari nebolo zle, co? Starina jak svina ale moc dobra starina! Minimalna cena co som nasiel na Ebayi bola tusim 45.000 dolarov.


Moj xicht mozes vsade kludne nechat, aj znacky aj vsetko. Mne to nevadi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

50 km/h je cca 3. poschodie- neviem, kto by si to dobrovoľne vyskúšal...

Existuje taká simulačná plošina (mávajú ju na autosalóne, teraz to ukazovali aj niekde v správach v telke) kde ťa posadia, priviažu a spustia po mierne naklonenej rovine cca 5m takže na konci pocítiš aké to je naraziť v rýchlosti 30 km/h - celkom pekne ťa to hodí vpred. V 50-ke nie je šanca, aby si sa udržal rukami o volant keď nemáš pásy - minimálne si urobíš peknú hrču na čele o čelné sklo a zápästia budeš nosiť zabandážované pár dní (a to budeš rád ak nedostaneš pecku od airbagu). Ale to je tiež ďalšia vec, ktorú si musí človek vyskúšať na sebe inak neuverí.

Ja sa pripútavam úplne automaticky akonáhle sadnem do auta a len ma pobavia otázky niektorých spolucestujúcich „Čo, myslíš, že budú policajti?”. Aj včera na tom SuperDrive - všade miesta až-až, výbehové zóny, nemáš do čoho naraziť takže v podstate pásy neboli potrebné a ja ako som stále vystupoval fotiť a zasa nastupoval som sa párkrát prichytil, že som zapásaný... :d :D

Inak 355-ka sa mi vždy páčila...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

Zdravim Vas priatelia no došiel som v poriadku okolo 02 00 hod v noci na pokraji kolapsu priznavam nie som uz zvyknuty taketo šoferovanie preferovat ale pre tych ludi čo som spoznal samozrejme by som to zopakoval !

takze chlapci by som si to rad zopakoval s takou partiou ako bola !!!!

dakujem ze ste prišli chalani :300f:

p.s skoro som sa porigal ked ma začalo krucic
p.s 2 mp3turbo nevie vobec šoferovat tak sa bal ze az utiekol z jeho autobusu na budku :4090:
Naposledy upravil/-a italcars v 20.09.2009 18:48, upravené celkom 1 krát.
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

Ale na motokarach si bol absolutny KING :4012:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

standox napísal:Ale na motokarach si bol absolutny KING :4012:
na prvy krat v zivote to ano ale trojo hodin to nemalo chybu mp3trojka skoro ma zramoval a ty si išiel na šampiony a zbadal som ta ked si sa vracal na trat :40bd: :40bd: :40bd: no čo uz
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

italcars . . najlepšie je to že sme HK
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

HK ????
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

Presne tak tomek ako hovoriš banda jedna ryšava !!!!

A konečne sa ide na zasluzene pivko :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "SuperDrive fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných