Pripravovaná zmena poplatkov pri prihlasovaní vozidiel

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Pripravovaná zmena poplatkov pri prihlasovaní vozidiel

Príspevok od používateľa draik »

Možno sa niekomu hodí informácia, že ministerstvo financií plánuje navrhnúť prehodnotenie poplatkov za zaradenie vozidla do evidencie (novela zákona o správnych poplatkoch). Po novom by okrem výkonu mal byť zohľadnený aj vek vozidla. Z predbežnej informácie vyplýva, že na staršie vozidlá by mal byť poplatok nižší. Podnety na zmenu je možné podávať do 20. mája, klasické pripomienkové konanie by malo začať v júni.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Začína sa to uberať správnym "smerom".
Najlepšie by bolo ten poplatok úplne zrušiť. To sa však, obávam, nikdy nestane. Motorista je vďačný objekt na podojenie... :3c90:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

No raven moc by som sa netesil... To ze to budu mat starsie auta lacnesie neznamena automaticky, ze to bude lacnejsie ako dnes... Moze to byt aj "lacnejsie" ako nove auta a zaroven drahsie ako je to teraz... Sme na slovensku a na to neradno zabudat... :)
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Nechápem prečo by mali byť zvýhodnené práve staršie autá.
Majú byť zvýhodnené nové autá,alebo max šesť rokov staré,alebo ekologické autá,a nie staré rárohy.
A ešte pri kúpe nového auta na slovensku platiť ficodaň :::
však podporujem ekonomiku. :3906:
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Dodam len, ze na prepis sa da objednat aj +- na cas cez web.

Dokonca aj bez cipoveho OP.
Mozno som posledny co to nevedel, kedze neriesim tam ukony kazdy rok.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Teraz??? Minulý týždeň som platil 2047 € za registráciu vozidla 330 za spz...
Úplne by som tieto poplatky zrušil. Každý kto si kúpi auto, automaticky živý štát (pokuty, phm). Dokonca by som dal bonus za kúpu auta aspoň 150kw /s podmienkou nájazdu aspoň 10.000 za rok a dobu vlastnenia vozidla 1r/ pretože je vysoká šanca, že bude často na čerpacej stanici.(viac peňazí pre štát).
Ale ako vidím, vsetko je u nás naopak.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ridick030 napísal:Nechápem prečo by mali byť zvýhodnené práve staršie autá.
Majú byť zvýhodnené nové autá,alebo max šesť rokov staré,alebo ekologické autá,a nie staré rárohy.
A ešte pri kúpe nového auta na slovensku platiť ficodaň :::
však podporujem ekonomiku. :3906:
A prečo by mali byť zvýhodňované nové autá?Pretože majú v techničáku (podvodne namerané) krásne priam až nulové emisie a v skutočnej premávke tie hodnoty presahujú 7 alebo 10 násobne?
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ridick030 napísal:Nechápem prečo by mali byť zvýhodnené práve staršie autá.
Majú byť zvýhodnené nové autá,alebo max šesť rokov staré,alebo ekologické autá,a nie staré rárohy.
No pokial takto dokaze uvazovat clovek z ludu, tak sa je zbytocne divit nad rieseniami z hradneho kopca... :/ Nie kazdy ma na nove alebo max 6 rocne auto (preco 6?).... Ty chces v podstate vyssimi poplatkami trestat chudobnejsich? Takze rodiny povedzme s 3 alebo 4 detmi, kde pracuje len jeden z rodicov a auto na prepravu jednoducho potrebuju... Tak sa urcite zvysi demograficka krivka tohto statu... Alebo chces takto trestat ludi ktory jednoducho nemaju moznost zarobit na novsie auto? Mozno by bolo fajn sa pozriet obcas aj okolo seba a nie len na seba...
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

jednoznacne zrusit

Príspevok od používateľa sarusian »

poplatok za zaradenie pri prvom prihlaseni podla KW, motoristi aj tak dobre dojeny statom, a za poznavacie znacky - ten kus vylisovaneho plechu - je aj 20 euro vela
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bandit , sice patrím k tej skupine ludí čo má hlboko do vrecka ale tieto poplatky ma vôbec netrápia. prečo by rodina s malými deťmi alebo jednoducho niekto kto má málo eur mal kupovať práve tento druh vozidiel??
? Myslím že prvoradá myšlienka - teda zabrániť dovozu vozidiel zvonka- aspoň trocha zabrala.
Moje chápanie problému je takéto - ak má niekto dobré a spolahlivé auto ,nech je kdekolvek na svete , nepredáva ho . Zbavujeme sa problémov , niečoho čo je zlé a nefunguje. Teda poplatok obmedzuje dovoz vrakov zvonka a točia sa len vraky čo už sú tu. Treba sa zmieriť s myšlienkou že všetko čo sa predáva sú šroty a to je jediný dôvod na predaj. Preto tieto poplatky sú správne .
Ja by som celkovo zvýšil poplatok za prepis na povedzme 1000 eur a potom by ludia mali motiváciu opraviť svoje staré vozidlo a ďalej ho používať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

OCO 13 ...ty by si si mal zaobstarat jednosmernu letenku na MARS, lebo ty nepatris na tuto zem . Tvoje zmyslanie, nazory, vyjadrenia su uplne odlisne a hranicia zo zdravym rozumom. :::
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sarusian »

oco13 napísal:Bandit , sice patrím k tej skupine ludí čo má hlboko do vrecka ale tieto poplatky ma vôbec netrápia. prečo by rodina s malými deťmi alebo jednoducho niekto kto má málo eur mal kupovať práve tento druh vozidiel??
? Myslím že prvoradá myšlienka - teda zabrániť dovozu vozidiel zvonka- aspoň trocha zabrala.
Moje chápanie problému je takéto - ak má niekto dobré a spolahlivé auto ,nech je kdekolvek na svete , nepredáva ho . Zbavujeme sa problémov , niečoho čo je zlé a nefunguje. Teda poplatok obmedzuje dovoz vrakov zvonka a točia sa len vraky čo už sú tu. Treba sa zmieriť s myšlienkou že všetko čo sa predáva sú šroty a to je jediný dôvod na predaj. Preto tieto poplatky sú správne .
Ja by som celkovo zvýšil poplatok za prepis na povedzme 1000 eur a potom by ludia mali motiváciu opraviť svoje staré vozidlo a ďalej ho používať.

a predstav si, ze ja som za taku upravu, aka je v amerika - kupis si, aky srot chces, vytuningujes si ho, ako chces a nikto ta nebuzeruje, ze denne svetla nie su od seba podla vyhlasky (nestalo sa mi to, je to len priklad),
napr. dal by som zrusit aj vsetky stk, jedine ek by som nechal
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

Ja by som to urobil takto..

Na staršie vozy a rárohy nad dajme tomu 6-7 rokov a nad 100kw uvaliť pri prvom prihlásení poplatky, ktoré budú odrádzať od kúpy takéhoto vozidla, na vozidlá pod 100kw a staršie ako tých 6-7rokov uvaliť len nejaké symbolické nízke poplatky (.. totiž niekto kto nemá na nové vozidlo peniaze, asi nepotrebuje voz na trhanie asfaltu a dvíhanie si EGA.. bohate mu postačí na presúvanie a fungovanie "slabá" jazdenka).. a naopak kto chce doviesť a prihlásiť nejakú starú vydojenú 150 a viac kilowatovú kravu, nech za to poriadne zacvaká lebo také auto pre normálne fungovanie nepotrebuje, je to len jeho rozmar že hoci na to nemá prachy, tak aj tak chce výkonnú "mašinu"..

Ďalej: rozhodne netrestať niekoho, kto chce podporiť ekonomiku a obnovu vozového parku a chce si kúpiť nové výkonné vozidlo.. ten nech zaplatí normálnu akceptovateľnú sumu.. trebárs pri výkone 200kw do 300eur maximálne a nie toto čo tu je teraz.

Čiže v sumáre: Nemáš na nové?? okay, tak si dovez jazdenku do 100kw kde zaplatíš za prihlásenie málo resp. takmer nič, no ak chceš aj napriek tomu že prachy nemáš výkonný starý šrot, tak si buď poriadne zaplať alebo sa vráť späť na zem a aj ty si kúp jazdenku do 100kw.

Máš na nové vozidlo?? Výborne!!! Podporuješ ekonomiku a obnovu voz. parku, teba nebudeme trestať, ale naopak motivujeme ťa, aby si si to nové auto určite kúpil a kľudne aj výkonné, pretože aspoň zaplatíš štátu viac na daniach z PHM, na spotrebnom materiály pri udržiavaní a servisovaní vozidla atď.

P.S určite by sa to dalo vymyslieť optimálnejšie, ale nejako takto si to predstavujem ja
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

Nože daj svoj nápad.. lebo len pindať bez konkrétnych návrhov dokáže každý "najmúdrejší a najznalejší" Slovák ale argumentovať konrkétne prečo toto nie a takto nie, to už má Slováčisko tak trochu problém lol
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

oco13 napísal:Bandit , ...prečo by rodina s malými deťmi alebo jednoducho niekto kto má málo eur mal kupovať práve tento druh vozidiel??
? Myslím že prvoradá myšlienka - teda zabrániť dovozu vozidiel zvonka- aspoň trocha zabrala.
Moje chápanie problému je takéto - ak má niekto dobré a spolahlivé auto ,nech je kdekolvek na svete , nepredáva ho . Zbavujeme sa problémov , niečoho čo je zlé a nefunguje...
Teda vacsinou zdielam potichu tvoj nazrov a zovotny pohlad na svet, ale toto asi nie...
Ak 4clenna rodina preda auto o velkosti Octavie lebo potrebuje vozit 3 detske sedacky, tak sa zbavuje niecoho co "nefunguje a je zle" v zmysle tom ze 3sedacky tam nedas, ale preco by za to mala platit poplatok statu, tak toto mi skus nejak par slovami objasnit... A preco ke jako zle branit zrovna obchodu s ojazdenymi autami? Co tak postihovat vyrobcov domacich traktorov? Sal si kup novy! Co to je problem? :)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných