Pripoistenie pred cestou na dovolenku

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa borinik »

Dobrý deň,aké pripoistenie(v akej poisťovni a za koľko) odporúčate pred cestou na dovolenku do Chorvátska? Auto má štyri roky a 70tis km. A áno viem že tam chodia podstatne "iné" auta.
PZP je v Uniqa a neviem nikde dohľadať čo zahŕňa zákonné poistenie. Havarijné poistenie nemám (ani dom nikdy na žiadnom nemal).
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Obycajne komercne poistenie do zahranicia. Ja som isiel na 19 rocnom Volve, pozeral som hlavne na poistenie zavad, odtah atd. Myslim, ze som za tyzden platil cca 80 Euro, ale uz neviem kde. Daj si tie porovnavace co su na nete, alebo zavolaj do nejakej poistovne a popytaj sa tam, povedz co chces atd.
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa jasnelka »

otazka je ake rizika chces kryt....batozinu? celne sklo? posadku vozidla? vandalizmus? nehodu sposobenu tebou? Poruchu a odtah do najblizsieho servisu? Ak budes mat v tomto jasno, tak potom mozes hladat.
P.S. z mojej skusenosti su vsetky tie pripoistenia k PZP nafigu, kedze tam je milion vyluk plus male plnenie. Napriklad naco mi je pripoistenie celneho skla s plnenim 200E?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Kasli na pripoistenie, zober si na ten tyzden normalne cestovne poistenie. Vela poistovni ma specialne letne produkty orientovane na cestu autom, kedze vedia, ze Slovaci chodia k moru vlastnou dopravou. V PZP mas odtah do najblizsieho servisu, ja som mal v poisteni na ten tyzden odtah do servisu s budgetom do 2500 Euro na opravu, co ti pokryje 90% zavad. Ak sa neopravi tak odtahovka domov. A vychadzalo to na tych cca 80 tyzdenne. Da si to poistit kazdy gramotny clovek, z toho sa auto pokazi kazdemu 100 az 1000cemu, takze poistovne na tomto v lete zarabaju
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aky je rozdiel, ci urobím 1000 km po ČSFR, alebo niekde na dovolenke??
Prečo nemám poistenie na našich cestách, kde urobím desiatky tisíc km ročne, ale na par km v zahraničí sa bojím??

Škoda peňazí.
Treba iba seba poistiť, nech nemusia platiť príbuzní veľa za pohreb.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ze by preto, lebo v zahranici okrem tej EU zdravotnej karticky co plati iba na zakladnu zdravotnu starostlivost nemas ziadne zdravotne poistenie? Alebo skor pre to, ze ked sa ti pokazi auto na dovolenke tak kazdy chorvat (a ti vieme ako nezdieraju turistov:)) ti v servise narata trojnasobok kedze vie, ze vela moznosti nemas?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Rovnako Ťa zoderu aj na Slovensku..., Či v Čechách.
Možno iba odťah je u nás lacnejši.
By som sa nečudoval, že sú vonku často ústretovejší ako my na seba doma :3035:
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Ja mám na celý rok poistenie Autocare od Europeassist. Je tam poistenie odťahu vozidla po celej Európe v hodnote 4000€.Ročný poplatok je len 82€ alebo 27€ na mesiac.Zatiaľ som ho nevyužil ale mám pri ceste na dovolenku pokoj že keby niečo....
Recenzie boli pozitívne...
mikis79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.06.2017 22:24
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa mikis79 »

Ja taktiež chodievam aj do Chorvátska, na aute o dosť staršom. Mám už len PZP.
Poistenie asistencie k motorovému vozidlu - tak sa to oficiálne volá, si priplatím stále. Je to "súčasťou" Komplexného cestovného poistenia. Je to ale doplnková služba, preto úvodzovky.
Cestovka Ti to automaticky asi neodporučí, teda ja si to musím stále vypýtať. Cez cestovku je to väčšinou Európska cestovná poisťovňa / Generali. Tohto roku ma to stálo 2,2Eur na deň. (limit krytia 1500 Eur).
Takže 22 Eur na 10 dní + poistenie osôb, liečenia, storna ...., úplne v pohode cena. Nedá sa poistiť len samotná asistencia k vozidlu, teda ja som to tak nenašiel. Cez cestovku je to drahšie - poistenie, ale dajú Ti väčšiu zľavu na zájazd (asi 2 %). Ak si poistenie vyberieš sám, tak + 2 % za zájazd ale lacnejšie poistenie ( a asi aj vyššie krytie - to je ale len môj osobný názor). Skoro každá poisťovňa ponúka krátkodobé cestovné poistenie osôb + pripoistenie asistencie k autu - google.
Našťastie, ja som nikdy nemusel služby asistencie využiť, tak neviem popísať či a ako to funguje.
Ja Ti určite pripoistenie asistencie odporúčam a zároveň prajem, aby si to nikdy nemusel použiť.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pozor na to, že poisťovne zvyčajne neskryjú prevoz autá domov!

Pozri si europ assistance, tam by to malo byt kryté.

Niektoré cestovné poistenia umožňujú pripoistiť aj auto na asistenčné služby vrátane odvozu domov.
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Áno v programe auto care je krytá repatriacia vozidla na Slovensko zo zahraničia.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...platim poistenie na cely rok/bez rozdielu,či idem do zahraničia,alebo nie/...je v tom aj assist odtah na SK...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...este jedna zasadna otazka...,či karta v mobile vystači,niektore štaty to netoleruju...
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa borinik »

rudolfo63 napísal: 17.08.2023 17:50 ...platim poistenie na cely rok/bez rozdielu,či idem do zahraničia,alebo nie/...je v tom aj assist odtah na SK...
Rudolfo a čo to máš za poisťovňu a za koľko?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vzhladom ze je to tiez stary somar, bude mat este ustrizok zo seku s cervenym pasikom.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných