Primazavanie - aka napln?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Primazavanie - aka napln?

Príspevok od používateľa ladodgers »

Zdravim,

mam elektronicke primazavanie a pri montazi ma "strasili" ze don musi ist napln rovnakej znacky ako je elektronika. Co samozrejme mohol byt aj predajny tah kedze to predavaju ako jedny z mala...

Mozem pouzit aj inu napln, napr. vap-saver? Ake mate skusenosti?
LS600h
XC90
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

to primazavanie je riadna sprostost bez efektu, citaj po internete a dozvies sa, je to len tahanie penazi od spotrebitela
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Na 100.000km to vychádza 1500 eur len za aditívum.

Niekedy si pozerám aj témy, kde ľudia píšu o tom, aké majú skúsenosti s týmto domazávaním. Nájdu sa tam aj takí, ktorí majú rovnaké auto, ale bez domazávania a nikdy nemali problém s funkčnosťou motora.

Také Turecko, ktoré je jedným z najväčších užívateľov áut prerobených na LPG na svete - na nejaké domazávania tam z vysoka vieš čo ;-) A tie autá jazdia a jazdia a jazdia...

Veru tak - treba sa zamyslieť nad tým.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: Primazavanie - aka napln?

Príspevok od používateľa CAMLS »

ladodgers napísal:Zdravim,

mam elektronicke primazavanie a pri montazi ma "strasili" ze don musi ist napln rovnakej znacky ako je elektronika. Co samozrejme mohol byt aj predajny tah kedze to predavaju ako jedny z mala...

Mozem pouzit aj inu napln, napr. vap-saver? Ake mate skusenosti?
mozes aj iny samozrejme

ja napriklad davam JLM Valve Saver Fluid cena do 20e za litrove balenie. 5litrove vyde do 80e.
a nejaku dobu som nedaval aj nic, kedze som si to nesledoval ci to funguje, ci sa mina napln alebo ci je prazdna, ale elektronicky system by to mal mat strazene ci uz je prazdna napln a omnoho lepsie to davkuje.....
Naposledy upravil/-a CAMLS v 03.08.2015 13:39, upravené celkom 2 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Sliedic napísal:Na 100.000km to vychádza 1500 eur len za aditĂ­vum.

.
Bud si chcel napisat milion km, alebo 150eur.

Nuz, kazdopadne ked uz ho tam mam liat tam nieco budem...
Naposledy upravil/-a ladodgers v 03.08.2015 13:13, upravené celkom 1 krát.
LS600h
XC90
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Sliedic napísal:Na 100.000km to vychádza 1500 eur len za aditívum.

Niekedy si pozerám aj témy, kde ľudia píšu o tom, aké majú skúsenosti s týmto domazávaním. Nájdu sa tam aj takí, ktorí majú rovnaké auto, ale bez domazávania a nikdy nemali problém s funkčnosťou motora.

Také Turecko, ktoré je jedným z najväčších užívateľov áut prerobených na LPG na svete - na nejaké domazávania tam z vysoka vieš čo ;-) A tie autá jazdia a jazdia a jazdia...

Veru tak - treba sa zamyslieť nad tým.
kde si prisiel k tomu vypoctu???

priemerna cena za liter 20e a to vydrzi cca 10 000km pri obycajnom podtlakovom systeme "domazavania"

ci to ma alebo nema zmysel neviem posudit, radsej to mam a hotovo...kazdopadne 20e na 10 000km je zanedbatelna polozka....ale mam aj privstrek benzinu pre istotu od vysokych otacok, kedze rad sa vnich pohybujem :3035: a tomu verim skor....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

CAMLS napísal:ci to ma alebo nema zmysel neviem posudit, radsej to mam a hotovo...kazdopadne 20e na 10 000km je zanedbatelna polozka
no ved presne na tomto je zalozena strategia predaja tejto nezmyselnej gebuziny :3dcline:
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

A myslim ze problem som uz aj vyriesil, to co sa u nas predava za 26/liter som objednal z nemecka za 49 / 5 litrov....
LS600h
XC90
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ono ide hlavne o to či ten daný motor je spriaznený z LPG.
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

No
problematika je trošku zložitejšia, ale skusim v kratkosti:

Tak v prvom rade trpia hlavne výfukové ventily a ich sedla ked že tie musia zniesť daleko vyššie teploty ako ventily sacie. Tu je velmi dôležité z akeho materialu boli hlavne sedlá vyrobené a pri akej teplote dochadza k ich deformovaniu. Je to ako pri zváraní, ak sa kov zahreje tak zmekne. Ak zmekne sedlo ventilu a buší po nom ventil, tzv zaklepe sa a nasledne ho podpaluje... vzniknute teploty su zavisle od velmi vela veci od nastavenia zmesi, typu splynovaca,chladenia motora a (teraz pre vyznávačov LL inervalu) aj od kvality oleja keďže olej slúži aj na odovzdanie tepla medzi súčasťami a taký karbon atd to znacne znemožňuje , sposob jazdy atd... Cakumprask je ovela dôležitejší typ materialov z akych boli chulostive súčasti motora vyrobene ako domazavanie a co sa týka aditiva nieje relevantny výskum na potvrdenie či vyvratenie jeho funkčnosti.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ospravedlňujem sa za zlý výpočet :-\
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale vo všetkom ostatnom máš pravdu !
A podstata je v tom, ako popísal st170.
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Ešte doplním k tomu privstreku benzinu: myslím že žiješ v mylnej viere že ti to privstrekuje palivo vždy nad určite otáčky a pri určitej dĺžke vstreku. Omyl. To palivo to tam privstrekne raz od zosliapnutia pedalu a potom zas až od ďalšieho zosliapnutia (iba raz,za spomínaných okolnosti,nie neustale). Inak by dochadzalo k miešaniu zmesi a pokial viem tak to ešte žiadna plynova RJ nezvláda... Opravte ma ak sa mylim, rád si doplním poznatky.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja mam namontovane JLM, ale nastavil som si to na 1 kvapku za 40 sekund :d :D

neverim, ze to ma nejaky extra ucinok, ale kedze som napln zohnal lacno, tak to tam lejem, 5-litrovka JLM sa da kupit v PL osobne za 45 eur, cize liter vyjde za 9 eur

za 40 tisic km som dolial asi liter a pol, ked to zratam tak to nerobi ani 4 centy na 100 km cize je to totalne zanedbatelna suma

(kto nema PL za rohom tak s postou do SK to vyjde 60 eur)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ak nevieme niečo zmerať nevieme nič. Nikto nezmeral či primazávanie funguje či nie. A na forach celého sveta sa ľudia pýtajú primaz áno čo nie a dostávajú vždy jednu odpoveď - nevieme... nepoškodí a či pomôže??? A do toho ďalšia otázka - ak prímaz tak ktorý? Je porovnácia tabuľka zloženia tých kvapalín ale ako je to pre laika prínosné?
Niekto tú pravdu pozná ale kto? A ako je písané do toho ešte tisíc premenných typu typ motora, jeho stav, typ splyňovača, jeho stav, nastavenie, možno aj kvalita paliva, štýl jazdy...... celý vesmír možností a z toho vyplýva len jedno že vieme o tom h...o aby ste ti dali relevantnú odpoveď. proste LPG má aj nejaké to riziko a to si musí každý zvážiť či do toho ide.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní