Prihlasenie veterana

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

d3jwid
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2012 16:51
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa d3jwid »

Caute, doviezol som auto z PL na zltych znackach, urobil KO, STK, EK a technik na stk mi povedal ze to tu neprihlasim na biele znacky, je to pravda? V technicaku nikde nieje auto vedene ako historicke, alebo len klasicky odovzdam znacky a dostanem biele a hotovo?dakujem za odpovede
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa jasnelka »

podla info na stranke Ministerstva Dopravy vyzera ze to nebude ako pri akomkolvek inom aute

https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... ho-vozidla

zacal by som na DI, ak nic, tak by som oslovil niekoho v okoli kto sa venuje dovozu aut, alebo by som sa skusil spojit s niekym kto sa venuje veteranom, napr http://www.veteranklubba.sk/kontakt
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa martincichy »

Do sukromnej posty Ti posielam moj email. Posli mi foto SPZ a papierov, ktore mas k dispozicii. Zajtra idem na par dni do PL. Budem aj s jednym chlapikom, ktory vozi auta, mozno to bude vediet postavit na normalne polske znacky.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Sranda ako si ludia stale dokazu zbytocne komplikovat zivot....a pritom sa staci pytat poredu

z. č.: 725/2004
časť 1, §16c (2)/f

"okresny urad nesmie uznat typove schvalenie......ani jednotlivo schvalit vozidlo.....

f) ak je dovezene vozidlo historickym vozidlom alebo sportvym vozidlom
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa Rolfos »

Zalezi, co presne je v tych polskych papieroch. To musite vediet vy. Mozno by pomohlo foto…

Ale v zasade ako sa pise vyssie- ak uz auto bolo raz zaregistrovne ako historicke, uz ho viac na SVK ako normalne neprihlasite.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa martincichy »

Riesenie po vcerajsej diskusii: v PL to postavit na normalne znacky a takto to ku nam previezt a prihlasit.
d3jwid
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.02.2012 16:51
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa d3jwid »

No necham sa prekvapit cakam na ID, v technicaku auto nieje vedene ako historicke len malo zlte spz, takze keby som nechal znacky majitelovi,prisiel na prevoznych urobil ko stk ek ako by prisli nato ze to je historicke vozidlo?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V zásade sa všetko dá.Že sme si my tu v tom našom malom chlieviku navymýšlali ako si urobiť problémy vždy a všade neznamená že niečo nejde.Problémy sú preto lebo nejaký benefit chce mať aj ten z pečiatkou,no a ešte byť dôležitý.Nejde dverami,ide komínom,ale vždy ide aj pri veciach kde zastavuje rozum stáť.Už by ste na to mohli prísť ako funguje tento štát.Ak ako za prvým pôjdete tam kde vám logicky povedia že sa nedá,staviate si do cesty prekážku.Ísť zospodu je kravina,musíte z vrchu,razom ide všetko
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...Martin,ani v PL nepostavis veteranske značky na obyčajne...Neviem,čo je to za vozidlo a aky ročnik,existuje medzinarodna databaza,u ktorych je zakazany vyvoz...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie veterana

Príspevok od používateľa martincichy »

Ved preto som mu poslal mail, nech posle, co ma. Len sa neozval. Uz sa ani nemusi, mne zacala zatva a mam toho na hlave hromadu...
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných