Prihlásenie LPG - osobná skúsenosť

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a co je natom na hambu jazdit s plynom ? :41c2:

apropo aj hasici pri nehode by mali vedet o voco go, proste potencialnych pruserov visi v lufte daleko viac a za blbost !

ked potrebujes podzemky, nemas si kupit lpg !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Bajo, k tym hasicom mam pikosku.
Raz som vysvetloval zakaznikovi naco sluzi nalepka, okrem ineho kvoli postupom hasicov v pripade nehody. No prevelice som sa cudoval ked mi odpovedal, ze on je hasic a o ziadnych specialnych postupoch nevie. Fcul budz mudry...
Mimochodom, je tu medzi nami nejaky hasic co by sa vedel vyjadrit k teme ? Nech sme mudrejsi ;)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Mayo snad urobi osvetu medzi svojimi, ale nech je jak chce, v pripade zasahu ich ta nalepka aspon upozorni co asi kde mozu cakat, inac v skutocnosti si nemyslim ze by hrozilo nejake zasadne vyssie nebezpecie od LPGcka voci benzinu...najma teda pokial to neni podzemna garaz jak tuto Pepan naznacuje
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Podla mojich info sa v dohladnej dobe povinnost mat nalepku ide zrusit.
Napriklad fabricke auta na LPG/CNG nalepku ani nemaju. Dostali vynimku ? Neviem.
Pozistujem co sa da.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale na "Zakaz vjazdu LPG" nalepka/nenalepka vplyv nebude mat :-) ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Aj o tom sa suska ze sa ma zrusit.
Uz som to sem niekde pisal
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Obrázok

tuto znacku vyhlasia za neplatnu ? cize ked bude na vjazde do podzemky mozem ju ignorovat ?

lebo jedna vec je plosny zakaz a druha vec je osadena znacka :41c2:

ako pokial je dnes garaz nalezite technicky vybavena a SUCASNE neni na vjazde zakazova znacka, smelo parkovat, neni problem ! nakoniec inde v EU s tym ani problem neni
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ak sa nemylim plosny zakaz uz davno neplati a vraj k tomu nemaju vyhrady ani hasici

najviac sa mi paci v CZ ako zakazuju aj vjazd CNG :40bd:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

plosny zakaz je/bol nezmysel, ale znacka je znacka, kto si ju dovoli porusit jeho problem, nech znasa potom plny rozsah, tot moj nazor :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: Nalepka

Príspevok od používateľa andy.gee »

MayoZVOLEN napísal:A vyberaci sa obcas ukryju...
Uz neplati, ze ak odstranim zavadu na mieste tak 'skutok sa nestal?' :d :D
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Andy, netusim ako sa organ postavi k veci, ak zavadu odstranis na mieste. Mne sa to este nestalo.

Bajo, plosny zakaz neplati, vzdy plati zakaz vjazdu len tam, kde je to zakazane znackou.

Podla mna je to cele nezmysel, pri dnesnych systemoch je pravdepodobnost uniku LPG tak nizka, ze sa cudujem vsetkym garazam ktore tu znacku este nezvesili.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

ja som bol v soku, ked po rekonstrukcii nadzemnych garazi v auparku pribudla aj znacka zakaz LPG..

zas bol niekto aktivny
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Asi projektant.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Mám fabrickú montáž a pri preberaní sme riešili aj nálepku, ale v predajni o tom veľa nevedeli skôr som im ja musel povedať že čo a ako(predali prvé aj posledné s LPG v tej predajni) bolo to cca 5 rokov dozadu....odvtedy sa mohlo niečo zmeniť.... čo mám známych s LPG tak som ešte nezažil že by ich kontrolovali kvôli chýbajúcej nálepke... nejako to neriešili max. mi jednu ukradli keď som ich zohnal a neochotne si ich nalepili.... pre hasičov je to asi viac menej jedno (lebo hasí ho aj tak najlepšie a najrýchlejšie ako vie) akurát je možno dobre aby boli informovaní že pozor aj toto tam je a horí prípadne vybuchuje to inak ako benzín/nafta/....v podzemných garážach je problém ho odvetrať keďže po úniku sa drží pri zemi....teda pokiaľ daná garáž je uspôsobená odvetrávaním na LPG tak tam môžu parkovať...ale zrejme je to náročné (všetko protiiskrové zariadenia s certifikátom -všetko násobne drahšie - taká značka zákaz vjazdu LPG stojí isto menej :) ) no a do budúcna sa bude riešiť aj vodík....

MAYOZVOLEN - chcem sa opýtať na prehliadky LPG áut, povinné pokiaľ viem nie sú... kedy je vhodný čas na kontrolu? Mám cca 5 rokov a 50t km, čo sa plynu týka tak len výmena malého filtra po/každých 12,5tkm inak nič... auto 1.6 MPI + Landi Renzo továrenské.... odporúčajú meniť niečo na reduktore alebo veľký filter pri 60t sa mi zdá...
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

bajo777 napísal:plosny zakaz je/bol nezmysel, ale znacka je znacka, kto si ju dovoli porusit jeho problem, nech znasa potom plny rozsah, tot moj nazor :4012:
Chcem sa spytať Baja, v jednej teme spominaš SKYACTIV od mazdy že má problémy. Čo presne myslíš - ak sa bavíme o benzínových 1.5 alebo skôr 2.0. A ešte - sú vhodné na LPG, keď sme v tejto téme :). Vďaka

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných