Prihlásenie LPG - osobná skúsenosť

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

podla VIN Ti na kazdom obvodnom urade za poplatok vyhladaju kde bolo LPG montovane a prihlasovane...

ale ci to funguje som popravde neskusal...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico ak si 11 alebo 15 majitel ako ďaleko ťa pustia v dohladávaní??? ja osobne som sa dostal k tretej registrácii predo mnou a stálo ma to velmi vela nervov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scorpi ,vyhladávanie podla vin funguje ak vieš že to bolo prihlasované na tom konkrétnom úrade.Ak som 10 alebo ja neviem 15 majitel v rade tak smola.Právny nárok na to neexistuje a je na ich dobrej vôli (ktorá väčšinou nie je) či ti to sprístupnia .Ked som niečo dohladával ,vždy sa oháňali ochranou údajov.Viac krát som sa takto snažil opraviť rôzne chyby v TP a je to fakt cirkus.Elektronicky vôbec a ked sa chceš dostať k predchádzajúcemu majitelovi a jeho registrácii , tak vystáť rad na DI a mať naozaj dobrý dôvod aby zdvihli zadok a dali ti to.A ešte obvodný úrad archivuje spisy tuším 10 rokov ,potom je to celkom v "P".

Sorry že to tu rozpitvávam ,ale je to dosť velká diera v legislatíve ,ktorá môže niektorím (aj mne) narobiť kopu problémov.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To johnz: Skus kontaktovat firmu IGAS (www.igas.sk), oni maju centralnu evidenciu montazi (platena zalezitost) a verim, ze by Ti mohli pomoct dohladat dielnu, ktora prestavbu vykonala (podla VIN). Podmienkou je, ze to nesmie byt montovane pred r.2006, vtedy este nefungoval AIS (Automatizovany Informacny System) ktory je aj na webe (www.datagas.sk). Akurat sa bez pristupovych prav nedostanes uplne dnu, vstup pre verejnost sluzi len pre info o schvalenych dielnach. Kazda dielna je povinna archivovat protokoly o montazi 5 rokov (my mame kompletnu evidenciu v archive od r.2001) a v pripade potreby Ti vedia vystavit tzv. "Opis protokolu".

Vela stastia prajem
alfa75
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10.02.2008 07:37
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: .

Príspevok od používateľa alfa75 »

kirke25 napísal:Robili mi to v Pezinku na cajle... Som bol max. spokojný... Ráno pristavíš na 07:30, a o tretej už fičíš domov na plyne...

Zvažoval som Hlohovec, alebo PK, a keďže mám bližšie PK som sa rozhodol tam. Podľa mňa tá cena je notmálna, v Hlohovci to robia tiež tak nejako...
aj mne robili Lanosa 1,5 Lovato Loveco 01 za 660€ + tie poplatky, ktore spominas. Zapisoval som 29.2. a tiez uz len cakam na SMS...:D
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Pridam najnovsiu skusenost aj ja:

LPG zn. BRC, retrofit montovane 17//7 vo Zvolene.
Po montazi STK a EK (aj tak mi uz koncili). Potom s dokladmi na Obvodny urad dopravy, kde mi vydali novy velky TP so vsetkymi udajmi okrem mena a zapisanym palivom BA95+LPG a poznamkou o schvaleni (neskutocne 2 tyzdne im trval zapis) a nakoniec na Dopravny inspektorat zapisat meno do velkeho technicaku. Maly technicak som im nechal, takisto bude novy.

cena:

Material a montaz: 1139 EUR (nadrz namiesto rezervy a skryte naplnacie hrdlo)
Kolky Obvodny urad 55 (schvalenie) +5 (zapis do TP) EUR
Kolky DI: 6 (zapis) + 3 (poslanie TP na adresu) EUR
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To oco13:

Auta privezene s namontovanym LPG NEMUSIA mat pri sebe doklad o montazi ani v premavke, ani na STK,EK,KO. Na STK,EK, a KO spravidla vyzaduju doklad o kontrole v odbornej dielni s okruhlou peciatkou. To iste (doklad o montazi nemusi mat vodic pri sebe) plati pre auta namontovane na SVK.

Na ceste policajt nema pytat doklad o montazi ale doklad o kontrole (par.21, ods.1, pís "a" zákona 725/2004 v REKODIFIKOVANOM znení, link tu
http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... 012_73.pdf )
a je jedno kde to bolo montovane. Samozrejme dolezity je udaj v riadku "Druh paliva", ak tam nieje BA+LPG a LPG je pod kapotou je problem. Potencialny.
lada1616
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.12.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lada1616 »

Ked citam tvoje aj ked stare prispevky ,konstatujem,ze si poriadne drbnuty,som zvedavy na tvoje pravomoci/isto ziskane v osobitnej skole/
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Neviem na koho konkretne si reagoval v tejto niekolko mesiacov/ rokov starej teme, ale odporucam ti aby si si daval pozor na jazyk...
Naposledy upravil/-a Atlas v 17.01.2013 17:59, upravené celkom 1 krát.
lada1616
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.12.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lada1616 »

Scorpi,
ked citam tvoje aj ked stare prispevky ,konstatujem,ze si poriadne drbnuty,som zvedavy na tvoje pravomoci/isto ziskane v osobitnej skole/
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Robis si zo mna prdel? :3c90:
lada1616
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.12.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lada1616 »

Atlas napísal:Neviem na koho konkretne si reagoval v tejto niekolko mesiacov/ rokov starej teme, ale odporucam ti aby si si daval pozor na jazyk...
Uz som cely po......ny,zeby dalsi debil
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

To flyte:

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To flyte:
Podla kolkov sudim, ze sa jednalo o tzv. "Retrofitnu" (=medzinarodne schvalenu v ramci EU) prestavbu, tam nieje STK a EK povinna. Ak Ti ale koncila tak potom je to jedno...

Mimochodom, od 1.2.2013 NIEJE po HROMADNEJ (národne schválenej) prestavbe povinná STK ani EK. Dajte si na to pozor, niektore urady ktore maju kamaratov majitelov STK-ciek to "akoze" nevedia a posielaju majitelov nadalej na STK aj EK. Odvolajte sa na metodicky pokyn, musia ho dodrziavat.

LPG zdar !:-)
Bartik15
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.03.2013 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bartik15 »

Takze pokial tomu spravne rozumiem uz nieje nutne po namontovani LPG ist na STK a EK ?
Panove mam jednu otazku VIN cislo sa pri montazi opisuje priamo z motora alebo po predlozeni TP ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Z motora ťažko...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných