Prihlásenie dovezeného auta elektronikcy - ako na to ?

Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Lubos01
Nová tvár - Trabanto (12)
Založený: 25 február 2010
Nabehané: 1 dní 12 hod 18 min
Predmet: Prihlásenie dovezeného auta elektronikcy - ako na to ? PríspevokZaslal: 16.04.2021 19:36   
Ahojte

Budem neskutočne vďačný, ak by ste mi poradili ako a či vôbec ide prihlásiť individuálne dovezené auto elektronicky.

Pred nedávnom som predával motorku a dokopal som sa k aktivácií elektronického OP a "dokázal" som motorku na nového majiteľa odhlásiť online :D Takže snáď až taký tupec nie som ...

V pondelok idem pre dovezené auto. Auto má už za sebou preklady, kontrolu originality, stk a ek a obvodný úrad mu už vydal čistopis veľkého TP. Je to individuálny dovoz fyzickou osobou ...

V pondelok mi dajú auto, všetky vyššie spomenuté doklady, prevozné značky nech si ho môžem zavliecť domov, notársky overenú kúpno predajnú zmluvu (vraj je treba na DI) a spravím si nové PZP.

A teraz, v Trnave sú beznádejne vybookované termíny na klientské centrum. Počul som, že sa nahadzujp v noci z piatka na sobotu (tj dnes) tak už poctivo refreshujem stránku a skúsim si nejaký uchmatnúť ... Zároveň neviem, či náhodou v pondelok aj normálne neotoria, ked sa uvolnuju opatrenia, ale nespolieham sa na to.

Ale, nejde takéto auto prihlásiť aj elektronicky ? (neviem, ako im v tom prípade doručím ten cistopis TP, ako sa ku mne dostanp´ú nové EČV a podobne)

Ak áno, neviem ktorú "sekciu" na portáli MINV vybrať v tejto situácii...

Je tam ziadost o prvé prihlásenie vozidla do evidencie, ale tam v popisku sa píše len o tom, že je to pre nové autá, čo nie je môj prípad.

Ostatné žiadosti na zmenu držby majitela počítajú s tým, že to auto tu už je odhlásené na mna a už ho len prihlasujem, čo opäť nie je môj prípad.

Za hocijakú zmysluplnú radu budem rád :)
Citovať
achada
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 30 marec 2016
Nabehané: 10 hod 19 min
PríspevokZaslal: 16.04.2021 20:24   
Nove TEC sa k tebe dostanu kurierom. Ostatne neviem. Ja by som namiesto zakladania temy na fore zavolal kompetentnym.
Citovať
Lubos01
Nová tvár - Trabanto (12)
Založený: 25 február 2010
Nabehané: 1 dní 12 hod 18 min
PríspevokZaslal: 16.04.2021 20:27   
V ten deň, keď som sa snažil registrovať kvôli odhláseniu motorky, som počas dňa volal na call centrum MVSR presne 18 x ... Najdlhší hovor, kedy som čakal na linke mal 28 minút počas šoférovania z práce domov :) Samozrejme, ani raz sa mi nepodarilo s nikým spojiť.

Dnes je piatok večer, chcem to riešiť v pondelok, nemám ilúziu, že by som sa k info dostal inak ...

Už mám ale jednu správu, vraj ak už raz obvodný úrad vydal čistopis na papiery, tak to musím riešiť osobne
Citovať
achada
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 30 marec 2016
Nabehané: 10 hod 19 min
PríspevokZaslal: 16.04.2021 20:30   
No ved to je to comu nerozumiem - preco si to cele od zaciatku neriesil elektronicky. Za polovicne poplatky.
Citovať
Janota Rudo
Nová tvár - Trabanto (8)
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 2 dní 23 hod 49 min
PríspevokZaslal: 18.04.2021 12:11   
Myslím že to tu niekto písal ak bude papierový TP z okresného úradu odbor dopravy tak sa to prvé prihlásenie robí osobnou návštevou DI.
Citovať
bkarlos
Založený: 08 jún 2010
Nabehané: 1 hod 49 min
PríspevokZaslal: 18.04.2021 14:11   
Nedá sa všetko musíš osobne okresný aj policajti.
Citovať
FunThomas
Založený: 31 júl 2006
Nabehané: 6 hod 44 min
PríspevokZaslal: 20.04.2021 20:21   
V tomto prípade to elektronicky možné nie je. Musíš osobne. Daj pozor, že auto musí byť prihlásené do 30 dní od vydania rozhodnutia OÚ. Inak je potrebné znova absolvovať KO. No v tejto "COVID" dobe to možno neplatí.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel