Prihlasenie auta z USA 2020

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Turbo nemáš info v čom sú iné predné svetlá? Farba smeroviek, rozptyl svetla, kužel xenónu, alebo len homologačné značky? Iné ma nenapadá.

Na clo a dph som sa veru nepýtal, to že je auto na Slovensku som považoval že to musí byť vybavené. V tom prípade by to bol nezmysel kupovať.

Mobile.de mám otvorený každý deň ale nič extra a po všeliakých historkách s tamojšími turkami ma to tam veľmi neláka ísť po auto :d :D

Na tú STK som bol hlavne zvedavý v čom by teoreticky mohli robiť problémy. Ak nebude mať červené smerovky, dokonca ani budíky v míľach, bola by to čistá buzerácia a zneužívanie právomocí dodrbávať len kvôli VINku.
Inak poslal som ti ho do SS :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

SS som dostal, preto som aj reagoval. Predne svetla svietia inak, v Amerike maju symetricke takze rovnake (neseru sa s tym), v Europe su asymetricke : lave svieti viac dostredu a doprava ABY NEOSLNOVALO V PROTISMERE, prave svieti dolava len velmi slabo.

Je tam proste ina geometria, preto ani nemaju tie europske homologizacne znacky. Neviem ako je to s xenonmi/LEDkami.

Pokial auto nema slovenske znacky, a pokial to nie je napisane v inzerate co teda nebolo, silno predpokladam ze nebolo ani preclene ani "zdépéháčkované" co by navysilo cenu z tvojho cisla ktore si videl v inzerate na bratru 25.000 eur !!! Tak si zober aky obrovitansky rozdiel je medzi tymi cislami a za 25 uz najdes v Europe uplne v pohode.


edit : teraz ked pozeram inzerat znovu, tak znacky na aute su zaonďané v Photoshope, a podla formatu tych znaciek to vyzera na Slovenske. Takze auto asi bude preclene aj s dphckou, v kazdom pripade keby som ja kupoval taketo auto tak by som nekupoval :) ako tu uz zaznelo plus by som ziadal doklad o zaplateni DPH aby sa ti nestalo, AKO UZ ZOPAR PRIPADOV NA SLOVENSKU BOLO, ze policajti po roku/dvoch dosli k majitelovi a pytali od neho slabych 5-6 000 eur dph... kedze povodny dovozca podvodnicek zabudol nieco zaplatit.


edit2 : https://vincheck.info/ a naklep tam VIN ktore si mi poslal. Vysledok ?

Theft Records Found: None
Accident Records Found: 1 Record
Salvage Auction Records Found: None
Sales Records Found: None
Official NMVTIS Data: Records Found
Vehicle Age: 11 year(s)
Made In: Germany
Body Style: Sedan

neviem sa ale dopatrat k obrazkom, je to plateny pristup.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Viem, myslel som tú druhú ss s VINkom. V praxi zase ťažko povedať či by tie USA predné svetlá oslňovali.

Auto má vraj C prevozné značky, aj keď máš pravdu, z fotiek to vyzerá na klasické SK značky. Takže ak je na C, tak netuším či je už preclené.
Jasné že ak nie je, tak je to hlúposť aj nad tým rozmýšľať, tých 1400 prihlásenie by som ešte skúsol.

S tým preverením VIN je to problém, Cebia tiež nič neporieši v tomto prípade.
Tá 1 nehoda, to môže byť aj totálka, aj oškretý blatník...

Viem že idem trochu proti zdravému rozumu, ale auto sa mi páči a hľadám cestičky :) Aj keď tak trochu tuším že z toho asi nič nebude...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> V praxi zase ťažko povedať či by tie USA predné svetlá oslňovali.

toto nie je jedina vec co ta ma zaujimat ; spravna otazka znie : co mi povie o dva roky ujo v takej velkej budove s napisom Dekra STK ? Povie mi ze "mlady pal doprdele s tym kramom, na regloskope to svieti uplne vsade a nemozem ta s tym pustit" alebo to bude nejaka ina veta ?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných