Prihlásenie auta v rakúsku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

david1250dt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2024 01:48
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa david1250dt »

Zdravim , viem že to tu úplne nepatrí ale skusim sa opýtať . Pracujem v rakúsku už 2 roky mam tu byt a prechodný pobyt . Firma pre ktorú pracujem chce aby som sa stal fixným zamestnancom ( predtým som bol cez agentúru ) a vybavil si Trvalý pobyt teda Hauptwohnsitz , s tým sa viaže aj prihlásenie môjho auta na Rakúske Špz . Auto síce nepatrí mne je napísané na firmu môjho rodinného príslušnika . Je možne auto nahlásiť a platit len tu cestnú daň a nechať auto na SK špz ? Tak isto to je aj pri autách z leasingoviek . Ďakujem za odpoveď .
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

ano ,dá sa to. Policajti to dosť kontrolujú ,najmä v prihraničných obciach .Ale vela cudzincov na to serie. Niektorí to riešia kúpením rakuskeho auta.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to byvas v podnajme alebo si si tam kupil byt.ak nieje tvoj byt,co che ten stat za somarinu?

to maju tak aj slovaci zijuci vo svicarsku.kazdy zije v podnajme a ze musi auto prehlasit alebo kupit v dannej krajine.

ja som vo svicarsku cez 13 rokov a byvam v dome v podnajme od 2015.mam tu zaregistrovane tri auta na slovenskych spz.a vsetke mozem pouzivat.samozrejme aj pokuty vedia kam posielat slovenske spz v tomto niesu ziadna vyhoda.vyhoda je ze netreba chodit na stk ek netreba platit tie ich drahe PZP,no a cestna dan je lacnejsia.

cize ako to je?

v kazdej krajine je moznost ako si ponechat slovenske spz len treba splnit podmienky.treba sa informovat vsetke info su verejne dostupne na sieti.chodit sa pytat na uradoch = pozor urady odrbavaju este horsie ako nase slovenske.skopcaci si svoje budu drzat.
Naposledy upravil/-a seven549 v 23.02.2024 20:00, upravené celkom 1 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

KUP si rakuske auto a mas po probleme. :2f93: :41c2:
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 23.02.2024 19:52 ale to byvas v podnajme alebo si si tam kupil byt.ak nieje tvoj byt,co che ten stat za somarinu?

to maju tak aj slovaci zijuci vo svicarsku.kazdy zije v podnajme a ze musi auto prehlasit alebo kupit v dannej krajine.

ja som vo svicarsku cez 13 rokov a byvam v dome v podnajme od 2015.mam tu zaregistrovane tri auta na slovenskych spz.a vsetke mozem pouzivat.samozrejme aj pokuty vedia kam posielat slovenske spz v tomto niesu ziadna vyhoda.vyhoda je ze netreba chodit na stk ek no a sem tam sa da aj obist cestna dan.

cize ako to je?

v kazdej krajine je moznost ako si ponechat slovenske spz len treba splnit podmienky.treba sa informovat vsetke info su verejne dostupne na sieti.chodit sa pytat na uradoch = pozor urady odrbavaju este horsie ako nase slovenske.skopcaci si svoje budu drzat.
ano .Len ked máš v AT trvalí pobyt musiš platiť za auto cestnu dan -+80€ štvrťročne plus ekologicku daň je jednorazová,Na aute môžeš mať aj Jamajské ečv.Má 4 možnosti od najrozumnejších po menej rozumné 1.kupiť Rakuske auto .2 zaplatiť poplatky na SK značky .3 prehlasiť auto zo Slovenska do Rakúska. 4 vyj....ť sa na to.a čakať kým ťa chytia ,čo je otázka času a šťastia.
david1250dt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2024 01:48
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa david1250dt »

Byt mám len v prenájme , zatial to budem riešiť tak že budem platit za tu ich sprostú daň a všetky poplatky okolo toho , a nové auto idem kupovať až koncom roka . Ďakujem za odpovede.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

david1250dt napísal: 24.02.2024 18:02 Byt mám len v prenájme , zatial to budem riešiť tak že budem platit za tu ich sprostú daň a všetky poplatky okolo toho , a nové auto idem kupovať až koncom roka . Ďakujem za odpovede.
len tak pre info.už si zažil tie ich kontroly smerom na SK hraničné prechody ? Fízli stoja na každom možnom mieste od Hainburgu po hranice asi 10 hliadok. žiadne SK auto neprejde bez kontroly .A to nehovorím aký sú echt Rakušaci bonzáci. 🤷‍♂️
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

a preco by mal niekto jazdit tou cestou ak tam vobec v tom okoli nepracuje.ved to je ako ist rovno do pasce.

ja jazdim klasicke jarovce v zivote ma tam nezastavili po 2009 roku.vlastne tam ani nikto nieje.

a inac zaplatim poplatky a jazdim dalej ja SK znackach.je to najlepsia moznost ako nestracat cas z hladanim drhuheho auta alebo prepisovanim.

a este co je to trvaly pobyt v rakusku ak sa clovek nevzdal sa SK obcianstva.automaticky je asi niekde tam na tom slovensku niekde adresa byvania.v rakusku prebyvam tu lebo tu pracujem a neoplati sa mi jazdit kazdy den domov ale jazdievam domov.a ako casto?tak napr aj raz mesacne.

grenzganger sa tomu hovori.to vsetko treba rozpravat na uradoch aj tym colnikom,fizlom ak su zvedavy.ziadne obmedzenia niesu vsade sa da legalne vsetko dojednat.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.02.2024 18:43, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 24.02.2024 18:32 a preco by mal niekto jazdit tou cestou ak tam vobec v tom okoli nepracuje.ved to je ako ist rovno do pasce.

ja jazdim klasicke jarovce v zivote ma tam nezastavili po 2009 roku.vlastne tam ani nikto nieje.

a inac zaplatim poplatky a jazdim dalej ja SK znackach.je to najlepsia moznost ako nestracat cas z hladanim drhuheho auta alebo prepisovanim.
OK.Tak pre teba iná otázka . Jazdíš tade denne? Ja tade jazdím 2x denne. A tieto ich razie su tam dosť časté.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

db69 napísal: 24.02.2024 18:40
OK.Tak pre teba iná otázka . Jazdíš tade denne? Ja tade jazdím 2x denne. A tieto ich razie su tam dosť časté.
[/quote]

ja nepotrebujem tou cestou jazdit.je to pre mna kratsie usetril by som aj 30km ale je to zdlhave.totalna strata zivota na tej okreske.

ja ----nenavidim--- tie okresky zapichane autami.ja by som to valcoval.preto koli dusevnemu pokoju aby mi nepreplo,hladam vzdy trasu kde to leti.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.02.2024 18:54, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 24.02.2024 18:46
db69 napísal: 24.02.2024 18:40
OK.Tak pre teba iná otázka . Jazdíš tade denne? Ja tade jazdím 2x denne. A tieto ich razie su tam dosť časté.
ja nepotrebujem tou cestou jazdit.je to pre mna kratsie usetril by som aj 30km ale je to zdlhave.totalna strata zivota na tej okreske.
[/quote]
ja jazdim do AT od 2005 .A do minulého roka som sa uspešne vyhýbal rakuskej STK na LKW.A skončil som bez ečv.Rakušaci robia kontroly na to platenie aj pred obchodmi ,kde sa slovač zdržuje. Preto bud platiť alebo kúpiť rakuske auto .Pozri kolko rakúsky ečv s dlhou antenou stretneš piatok u nás na D1.(Poliaci)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to preco clovek ma zahranicne auto je len jeho vec.mozno sa doma skryva pred niecim.

ja osobne neprepisem nikdy.nechcem to.a preto hladam cesty ako mat stale vo tom CH SK znacky.

a take moznosti su v kazdej krajine unie.

zase som zabudol dopisat.uz to rozpisem.

poliak musi mat zahranicne znacky pretoze polske spz su magnet na kontroly.magnet na problemy.to je furt dookola zauzivana rutina v nemeckych krajinach,poliakov kontroluju aj ked sa im nechce.

to iste aj pri firme v CH kde som raz robil.prisiel tam poliak ako docasny pracovnik na mesiac a parkoval auto tam kde aj vedenie firmy.vravel som mu neukazuj na seba neprovokuj.zastav auto tam kde my na druhom konci parkoviska.a on ten poliak ze co co neni to zakazane.o tyzden automaticky bolo oznamenie parkovat tu mozu len firemne auta,navstevy a vedenie firmy.koniec dovidenia vsetci sme museli parkovat cez ulicu na platenom parkingu.a poliakovi sme napluli na kischt.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.02.2024 19:08, upravené celkom 2 krát.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 24.02.2024 18:57 ale to preco clovek ma zahranicne auto je len jeho vec.mozno sa doma skryva pred niecim.

ja osobne neprepisem nikdy.nechcem to.a preto hladam cesty ako mat stale vo tom CH SK znacky.

a take moznosti su v kazdej krajine unie.
V Rakúsku je KUPENIE (nie prepísanie) najlepšia volba .preto to vela ludí tak robí .A máš menšiu šancu že ťa budú zastavoval len tak .
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

Seven "a este co je to trvaly pobyt v rakusku ak sa clovek nevzdal sa SK obcianstva.automaticky je asi niekde tam na tom slovensku niekde adresa byvania.v rakusku prebyvam tu lebo tu pracujem a neoplati sa mi jazdit kazdy den domov ale jazdievam domov.a ako casto?tak napr aj raz mesacne.

grenzganger sa tomu hovori.to vsetko treba rozpravat na uradoch aj tym colnikom,fizlom ak su zvedavy.ziadne obmedzenia niesu vsade sa da legalne vsetko dojednat." s tebou debatovať je ako s mojim psom ked mu vysvetľujem že nemá srať na chodník.že to nikoho ešte nenapadlo toto povedať rakúskym policajtom 🤷‍♂️Ked je to také ľahké "vykecať sa s toho",načo to potom Ty platíš?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

na vsetko potrebujes mat papier.germanske krajiny seno nezeru.ak mas papier vsetko je vybavene.a este aj to si preveri ci to neni falzifikat.

to na uradoch tam sa bojuje.s policajtami sa velmi neda nic.oni len kontroluju.

cize v CH mam papier od kazdeho auta od colnikov ze auto nepodlieha clu a moze vstupovat do ich krajiny a od dopravneho uradu ze s tym mozem jazdit po ich krajine.obe niesu prepojene preto aj aj.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 94 neregistrovaných