Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ahojte,

pozrel som si toto forum, hladal som nejake podobne temy, ale moja situacia je trochu specificka.

Vysvetlim trochu blizsie celu situaciu. Na SK mala stvorkolka dvoch majitelov. Prvy ju doviezol z Ceska, no neprihlasil ju na znacky, kedze byval v dedine a jazdil na nej po lukach/poliach. To iste bolo aj u druheho slovenskeho majitela (od ktoreho som stvorkolku kupil), ktory ju na znacky neprihlasoval. Ja by som teraz stvorkolku chcel prihlasit na normalne znacky, ale jedine co mam je cesky TP, nic viac. Samozrejme vsetko sedi s TP, vin na rame, zdvihovy objem, vykon atd.

Stvorkolka bola odhlasena na isteho P. M. ktory je predajca stvorkoliek v CR. Usudzujem teda, ze musim kontaktovat prave jeho (posledneho majitela na ktoreho stvorkolka bola prihlasena), aby ju odhlasil na mna ? Alebo aky je teraz postup ? Ako som pisal vyssie, toto je dost specificka situacia tym, ze stvorkolka nebola na Slovensku prihlasena tusim 6 rokov a mam k nej iba jeden doklad.

Dakujem za normalne odpovede
vykopanafosilia
Príspevky: 365
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chlape, túto otázku si si mal položiť ešte pred kúpou...
Som zvedavý, čo urobíš, keď navštíviš oficiálneho majiteľa podľa TP a on ti oznámi - napríklad - že mu bola ukradnutá (nevrátená zo zapožičania atď), a ak ju nevyplatíš, zavolá políciu.

Mimochodom, toto som si teraz nevymyslel, presne taký prípad sa naozaj stal.
Ja viem, že som ti moc nepomohol, ale naozaj sa mi ťažko chápe, ako môžeš riešiť problém prepisu až PO KÚPE!? Čím bola táto konkrétna štvorkolka taká výnimočná, že si išiel do zbytočného rizika? Je ich málo na predaj? Však by som povedal predávajúcemu, nech si to papierovo vyrieši a ak to bude mať, nech mi zavolá. Aký problém?
A ak by už nezavolal, vieš prečo.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Odpovedal si si vlastne sam. Ano, tato stvorkolka je na Slovensku pomerne vynimocna a v kombinacii s dobrymi doplnkami a blizko od mojho bydliska (30km) bola tato kombinacia az priam nerealna. Do stvorkoliek sa pomerne rozumiem, toto je uz moja tretia, cize som si ju skontroloval, dohodli sme sa na rozumnej cene a kupil som ju s tym, ze bud si ju prihlasim a druhu stvorkolku predam alebo tuto proste budem mat bez papierov na luky a polia. Len mi to prislo teraz tak, ze by to bola skoda nepokusit sa ju dat na papiere ked k nej mam technicak.

A nie kradnuta nie je, overoval som si ju cez 3 stranky podla vin a taktiez si nemyslim, ze pokial by bola kradnuta, tak by sa predavala spolu s TP a menom byvaleho majitela...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže je to na bývalom majitelovi, čo je zapísaný v TP, už dávno si mu mohol zavolať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak. Nakontaktujem sa na majitela podla TP a ten ti povie kde do materinej p..i si bol do teraz prislo mi 20 pokut alebo ti povie ze dojdite spravime evidencnu kontrolu a odhlasime to na vas. Daju ti 3mesacne tabule na tvoje meno a potom si to tu prihlasis. Nic viac nic menej.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak snad bola aspon lacna......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa denial »

daj nam potom vediet, ako si dopadol

clovek sa uci na vlastnych chybach a niektori sa nepoucia ani na tretikrat

znamy si kupil v CR lacne auto bez prepisu.
raz ho zastavili policajti, ze je kradnute a uz ho skoro odvazali do basy.
nastastie mal pri sebe kupno-predajnu zmuvu s "predoslym majitelom", tak mu iba zobrali auto a jemu dovolili peso odist.

inac v CR si clovek nevie lahko overit, ci je na aute exekucia a vychytraly uradnik na magistrate ho prepise, aj ked tam je a nikomu nic nepovie - lebo nemusi - staci zadat na youtube klucove slova KOKOT ROKU.
TTT
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.03.2011 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie ATV z Ceska - mam iba TP

Príspevok od používateľa TTT »

ked je odhlasena na pana v cz a uz si ju on v cz neprihlasil tak je vyradena na 99percent
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní